Hatšapuri

DE534719-5E23-47A7-AA6D-B034FF683143…ja hambapesulaul. Ma pean nüüd igal hommikul ja õhtul telefonil aku täis hoidma – õhtul rohkem, hommikul vähem, kuna ma ei saa oma neljast enam vannitoast välja. Sellest hetkest kui “hambapesulaul” Stig Rästa ja Hanna-Liisa Võsa muusikakooli lastega youtube`i üles laeti, on hambahari muudkui töös. Samas vahepeal tundub hoopis, et rohkem keskendutakse laulule ja selle videole ning hambahari osutub hoopis lihtsalt suu ees olevaks hambaharjaks.

Tegelikult on see muidugi ju ilmatuma vahva, et laps tahab hambaid pesta ega küsi samal ajal “kaua veel?”, sest oleme me selle hambapesuga pisut kimpus olnud ja miskipärast polnud ma varmas tal hambaid iga kord üle pesema. Sest tegelikut peab lapsevanem lapse hambad üle pesema vähemalt kuni koolieani ja pealegi veel. Nüüd lähme narkoosi all hambaid ravima, sest olen lasknud suured augud tekkida ( võtan täielikult süü omaks), kuid ta kategooriliselt keeldub hambaarstil nüüd suud lahti tegemast, sest sai esimesest korrast üsna suure trauma. Hambaarstil ja hambaarstil on vahe, suur vahe. Kui ma tavaliselt olen seda meelt, et parem on minna eelarvamusteta st mitte ette uurida ja hoiakut kujundada, siis pean oma sõnu siinkohal sööma ja soovitan, kui vähegi võimalik, siis valige hoolikalt kelle juurde te oma lapse esmakordselt hambaarstile viite. See määrab ära lapse edasise hoiaku hambaarstide suhtes.

Tulles tagasi hambapesu laulu juurde, siis tõesti lihtne ja geniaalne. Kas meil tõesti ennist polnud ühtki hambapesulaulu olemas? Võib-olla ehk oli, aga polnud piisavalt reklaami tehtud ( reklaamist rääkides, kas ma võiks sellest eraldi postituse kirjutada?)  Igatahes suured tänud Suukoolile selle laulu eest ja ma loodan, et seda indu hammaste pesemiseks meil siin majas nüüd jagub pikaks ajaks.

Hammaste juurest sujuvalt nüüd toiduteemadele. Nimelt hatšapuride juurde.

40AA0593-9D0D-4432-86F8-86B81AC8C250

 

Hatšapuri on Gruusiast pärit juustupirukas. Kuid internetist leiab tohutult palju erinevat informatsiooni hatšapuride kohta, et võta nüüd kinni, milline see kõige õigem on. Küll öeldakse, et kõige tähtsam on suluguni juust. Teine peab olulisemaks kohupiima sisaldust. Ja kolmas allikas hapukooretainast.  Selge on see, et hatšapurit tehakse eripiirkonnas erimoodi, see siin on nüüd lehtaignaga versioon. Lehttaigent kasutatakse Gruusias Racha piirkonnas hatšapurit tehes ja mina kutsun seda hoopis laisa inimese versiooniks.

 

Laisa inimese hatšapuri

Vaja läheb:

  • 500 g lehttainast
  • 200 g juustu ( parim variant- suluguni juust) 
  • 200 g kohupiima või kodujuustu
  • muna
  • soola
  • võid
  • maitserohelist

Siin on sul nüüd valik kas teed kaks hästi suurt, 4 keskmist või hoopistükis 8 väiksemat hatšapurit. 

Sulata lehttainas ( osta poest, ära hakka ise sellega aega kulutama, sest vastasel juhul pole enam tegemist laisa inimese hatšapuriga). Rulli nüüd natuke pikemaks ja laiemaks. Otsusta ära kui suuri pirukaid teha tahad. Kui kaks suurt, siis tee ühest pakis olevast taignaplaadist üks laevuke ja teisest plaadist teine. Kui tahad 4 hatšapurit teha, siis rulli üks taignaplaat suuremaks ja lõika keskelt pooleks. Sama tee ka teise plaadiga, Kui soovid 8 väikest hatšapurit siis peale rullimist lõika üks taignaplaat neljaks ruuduks ja talita teise plaadiga samamoodi.

Pigista mõlemad ääred kokku nii, et keskele jääks tühimiks, kuhu täidis panna, nagu laevuke. Pigista hoolikalt, sest muidu võib tainas lahti lüüa küpsedes.

Tee põhjale kahvliga mõned augud.

Sega omavahel juust ja kodujuust, lisa soola ja maitserohelist. Ning kata laevukeste põhi täidisega. 

Küpseta ahjus umbes 15 minutit 200 kraadi juures. Võta välja ja lisa iga laevukese sisse muna ning küpseta veel vähemalt 5 minutit.

Serveerimisel lisa tükike võid iga laevukese keskele.

Head isu!

DE534719-5E23-47A7-AA6D-B034FF683143

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s