Eksperiment: külasta iga nädal uut toidukohta!

 

78A9AED0-63BC-4D5C-866B-69909E9F9CF6

Inimene on ikka sedasi loodud, et ega niisama lihtsalt olla ei saa- koguaeg peab midagi sepitsema ja endale eesmärke püstitama. Ühed eesmärgid (unistused) on sellised suuremat sorti, teised aga igapäevased ja muudavad elu huvitavamaks ning hoiavad mõtted/teod rakkes. Eks oleneb ka inimese iseloomust ja valdkondadest, mida ta armastab, aga minu jaoks sõnad : toit, kohvik ja fotokaamera, panevad südame kiiremini põksuma. Jah, ärevuserakud hakkavad kihama ja ajusopis positiivseid kogumeid moodustama. Sul ka?!

Külastasin siin ükspäev restorani koos oma kõigi kolme lapsega. Mitte, et see mingitsorti haruldus oleks ja külastan tegelikult ju väga tihti toidukohti, kuid kes vähegi mu tegemistega kursis on, siis olen ma korduvalt kirja pannud read: “ miks ma küll lähen lastega restorani” ja “ olgu see viimane kord, kui lastega kohvikusse lähen!“. Läheb aega mööda ja unustan viimase korra ning jälle avastan end koos oma järelkasvudega kohvikust.

Väikelastega restorani külastamises pole ju teps mitte midagi eksootilist, millest mitu lõiku kirjutama peaks, ent kui su laps pole eriti paigalistuja tüüpi ning iga kohviku külastus sööb su närvirakkude kogumist veerandi ära, siis jah, tegemist on ekstreemsusega ja ellujäämiskatsega. Ma usun, et nii mõnigi ema võib siinkohal nukid visata!?

Ent viimasel ajal olen märkanud, et restoranist tulles oleme täitsa elus ja terved, närvid alles ja peas tiirleb vaid “vau, kuhu järgmiseks minna?” 

Eks siin on kaks olulist olulist faktorit, mis lihtsustavad: raskel hetkel tuleb appi nutitelefon multikatega ja mu vanem tütar Hanna-Liisa, kes on suureks abiks,väga suureks abiks. Aga samas on ta juba nii vana, et tal on omad koha eelistused ja et mitte päris raksu minna jõudsime kokkuleppele – kui koos sööma minema satume, siis valime vaheldumisi toidukoha – kord tema, kord mina. Kodurahu huvides!

68907AA4-00FE-4278-9FC8-D62AF8339EB1

Seega sean endale eesmärgiks külastada iga nädal üht minu jaoks uut kohvikut, restorani, kioskit – kohta, mis pakub süüa/juua ja panen saadud kogemuse ka kirja oma blogisse rubriiki ” restoranid/kohvikud  “, jagan emotsioonipostitusi ka oma instagramilehel . Kord-kaks nädalas ma käin praegu nii või naa väljas söömas, ent see ilusti kirja ja pilti saada, see on mõnus närvekõditav katsumus. Aga ei midagi kontimurdvat (I hope so!) minusuguse  kohviku entusiasti jaoks. Tavapäraselt külastan ikka enda jaoks juba tuttavaid toidukohti, kus ma tean, et on hea ja pettuma ei pea. Selline turvaline valik! Teete samamoodi? Käite vana tuttavat pidi?

Kord võtsin vastu otsuse, et negatiivsestest restorani külastustest ma ei pajata, sest negatiivne sünnitab negatiivsust ja mõtlesin, et pigem üldse mitte kirjutada. Seega on päris mitmed pajatused teieni toomata. Kuid sel korral luban endale, et panen isegi negatiivse kogemuse kirja (ptüi-ptüi-ptüi, ma loodan, et neid ei tule), kuid samas saab ka halva kogemuse kirja panna nii, et peale lugemist ei jää paha maik suhu. 

 

Seega ilma lasteta või lastega, aga kuni sügiseni plaanin ma eksperimenti pidada, sest sel ajal on Eestimaal ilmad kaunid päikeselised ja soojad. Pimedal sügisel või külmal talvel tahad ehk end pigem pleedi sisse mähkida ja kodukootud sooja suppi süüa teleka ees, kuid suvel lausa kutsub välja ja alati on hea, kui on mõni siht kuhu minna. Ja miks mitte?!

Tartu linn pakub tohutult palju erinevaid toitlustuskohti, et valikute puuduse üle kurta ei saa, aga võid mulle julgelt soovitada ka mujal Eestis mõnd Sinu jaoks imelist kohta, millest sa tahad, et teisedki teaksid. Igal kohal on oma lugu ja ma suurima innuga paneksin selle kirja ja pilti oma silmade läbi. 

Kohtumiseni! 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s