Olgu tänatud sünnipäevad!

till

Kuigi ma olen siin  mitmeid kordi heietanud sünnipäevade teemal – miks sünnipäevi enam mitte pidada, siis nüüd pean sõnu sööma ja nentima, et mul on nii hea meel, et inimestel on see päev antud. Võib-olla on see ainus päev, mil sa viitsid end kätte võtta, mugavuatsoonist välja tulla ja kogu oma lähedased sugulased või sõbrad kokku kutsuda ning koos aasta parima päeva veeta ning mõelda seejuures “miks me seda küll nii harva teeme?” Sellisel juhul saab tänada vaid taevaisa, et ta meile meie sünnipäevad andnud on, vähemalt siiski.

Istusime mõnusalt pika laua taga (tegelikult oli täpselt paras laud, kuhu kaheksa inimest ära mahutada), kes nautis pitsat, kes veinikest, saatmas mõnus jutusumin. Ühtäkki jäin seda laudkonda vaatama, minu oma laudkonna täis naisi. Sõbrad. Minu omad.

Süda läks härdaks ja tänasin, et nad leidsid selle aja, et kokku tulla ja üks vahva õhtupoolik veeta. Mulle on aegajalt kohvikus käies silma jäänud laudkonnad täis sõbrannasid, kes siis kokku käivad või tüdrukuteõhtuid veedavad. Olen sellistel hetkedel tabanud end mõttelt, et kui kihvt, tahaks ka! Ja nüüd ma istun siin lauas koos oma naistega ja mõtlen ” aga mul ongi ju”. Mul ongi tõeline väärt kamp naisi! Aga ma lihtsalt ei taipanud seda enne, kui tänavu seal lauataga istudes. Tänu oma sünnipäevale. Või tähendab rohkem tänu selle pidamisele. Muidu ma ei teaks ehk praegugi milline varandus mul nende näol olemas on.

AC675704-3499-4B0F-A0A3-7720F52CBB49

Kui nüüd pisut vinguda, siis oma pere üle, kes otsustas mulle sel aastal mitte laulda. Kuigi ma olen püüdnud sünnipäeva hommikutel üleslaulmise kommet sisse juurutada ja eelneval aastal lauldi ka mulle, siis sel aastal ei tulnud ühtki nooti. Sünnipäevalauluga üles laulmine on niiiivõrd armas komme, et ma tõesõna tahan, et see oleks püsiv ja kanduks edasi. Ja see tekitas pisut nördimust- osta ise omale tort, pane ise küünal peale põlema ja laula ise endale laulu ka veel. Ma ei tea kuidas teil kombeks, aga ükskõik kui ükskõikne sa oma sünnipäeva suhtes välja näidata ka ei püüa, siis sisimas on ikka oma pere poolt märkamine oodatud ja kui seda ei tule, teeb pisut nukraks küll.

Kas teil on ka kombeks sünnipäevadel peres sünnipäeva laps üles laulda või pigem tehakse nägu, et sünnipäevalapsel polegi sünnipäeva, mis sest, et ta on juba kuu aega varem alustanud laulu “mul on varsti sünnipäev...”

Oh, päris nii dramaatiliseks ma nüüd minna ei plaaninud ja pere on mulle ka sama armas kui laudkonna täis sõpru ning üks ebaõnnestunud sünnipäeva hommik pikkade aastate jooksul ei määratle suures plaanis midagi.

Kõige lõpuks tahan öelda, et Kolm Tilli on ikka üks kihvt-kihvt koht ja julgen 110 protsenti sulle seal sünnipäeva pidamist soovitada. Ja Anete on üks väärt naine tilli kollektiivis. Ja vein maitses ka hästi!

Ei tegemist pole Kolme Tilli kinnimakstud brändisaadikuga! 🙂 Mõni koht lihtsalt poeb südamesse rohkem kui teine teadmata miks. Milline koht on sinu südame küljes? 🙂

Järgmise korrani!

91F27809-259A-4DEE-B60F-A5892E731B00

 

 

2 kommentaari “Olgu tänatud sünnipäevad!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s