Beebijutud: Britten kolm kuud!

 

Sel korral ei kirjuta ma ühestki koogist, tordist ega muust magusroast, vaid hoopis pisi-Britust, keda ma võin lakkamatult nuusutada ja musitada, vahel tahaks justkui katki kallistada või ära süüa, sest ta on veel parem kui kogu maailma šokolaadikoogid vahukoore tupsu ja kirssidega kokku. Tõeline maiuspala ja kullatükk.

Okei, läksin vist pisut liiale! Tegelikult lõhnab ta arvatavasti vaid piima, minu higi ja kodu lõhna järgi, sest lõhnaõlisid ega muid pesuvahendeid me veel tema peal kasutanud pole. Õnneks pole vaja olnud.

Ma kusjuures ei tea kas see on nüüd vanuse kasvades teadlikumaks saamine või iga järgmise lapsega pisut ära keeramine, aga järjest enam hakkad hindama looduslikku ja päris. Lisaks seda, et lapse peal ei kasuta kõiksugu vahendeid, ei taha ka enda kehale enam kõike määrida, vaid piilun vähem keemilisema poole-nii olen enda jaoks avastanud Bon Merite ja Waku Organicsi lehekülje .

Samas päris riidest mähkmete kasutamine on minu silmis veel üsna suur töö ja vaev, hoolimata sellest, et see on lapse nahale mõnusam, keskkonna säästlikum ja mis seal salata ka rahakott jaoks lõppkokkuvõttes mõistlikum. No oleneb muidugi kui hoogu ostmisega satud, sest neid  tundub olevat igasugu kihvtide mustritega ning koguaeg tehakse veel kihvtimaid juurde. Sellega võib lausa hasart tekkida! 🙂

Kusjuures on juhtunud nii, et ma ise olen lapsele vaid ühe paki mähkmeid ostnud, sest mu ema armastab neid kõikjalt kokku osta, kui soodukat näeb ja nii ma olen kuidagi mähkmepakkide vedamisest pääsenud. Ja mul pole mitte midagi selle vastu , lihtsalt viimased pakid on Soled ja Lovingu omad, mis ei hoia vedelat kõige paremini kinni ja nii on viimasel ajal üsna tihti nii, et kogu selg on kollane. Sellistel puhkudel pole veel sapiseep selle harjakesega pudelis mind hätta jätnud ning kodus välja minnes on A-LA-TI üks komplekt vahetusriideid kaasas. Mida küll enamjaolt vaja ei pruugi minna, aga näiteks viimane kord võimlemas käies, puristas ta nagu väike vanamees füsioterapeudil süles olles oma body ja püksid täis. Siis olin küll tänulik iseendale, et riideid kotis kaasas kannan.

Ma ei saaks öelda, et Britu näol on tegemist olnud kõige rahulikuma lapsega, kuid ma võin julgelt väita, et ta on siiski kordi rahulikum olnud kui Brenda. Britten armastab rahulikku keskkonda, mida tihtipeale siin majas ei ole, vaid on üks kisa ja kära, möll ja trall. Ta suudab küll käras magada, ent pikkadest uinakutest päevasel ajal kui Brenda ka kodus on, ei saa rääkida, sest Brenda suudab alati mõne äkk karjatuse, äkk heli tekitada, mille peale Britu end üles võpatab unest.

Kuigi eile õnnestus kuidagi nii, et tegin Brittenile väikse ptünga, toitsin kõhu täis ning panin õue riided selga, mille peale ta arvas, et õue saab ja magama jäi. Lükkasin ta hoopis käruga teise tuppa lahtise akna alla. Samal ajal oli Brenda teises toas magama vajunud. Ja ma ei suuda seda siiani uskuda- nad magasid mõlemad kolm tundi. KOLM. Seda pole enne nähtud, et nad ühel ja samal ajal niiviisi magaksid. Minusse sööstis selline energia ja hakkasin koristama ning sorteerima. Ma sain nii palju tehtud selle väikese ajaga. Super! Miks see ei õnnestu igapäev?! 

 

Kuid öösel magab nagu nott, vaid sööb une pealt kord-kaks öö jooksul. Nutuseid magamata öid pole meil veel kodus ette tulnud ja selle eest võin ma vaid jumalat tänada. Vastasel juhul oleksin ma juba peast hall, kraabiks Raja tänava ukse taga, et nad  mind sisse kirjutaks või siis oleks terve laar keldris kükitavat koduveini otsakorral.

Lubasin endale, et teen iga kuu sünnipäeval ühe ja sama pildi lapsest – sama kaisukas kõrval, samas kohas. Mis te arvate kas pean lubadusest kinni ka? 🙂

Ma tegelikult soovisin siia ilunumbrid ka kirja panna, aga kuigi me pidime eile kolme kuu kontrolliti minema, otsustas just vanem õde ööl vastu visiiti haigestuda ja kuna lapsehoidjad on defitsiit, siis tühistasin aja. Ega suurt erinevust pole kas käin nädal siia-sinna. Selge on see, et riidesuurusnumber ligineb 68-le,sest palju 62 suuruses kampsunid ja bodyd on väikesed, v. a Lindexi omad. Need viimased reaalselt lähevad vist veel mitu kuud selga!!

Just lasin Britu vanaisal maalt kasti ära tuua, kuhu ma olin kunagi pakkinud Brenda väikseks jäänud riided ja peale kirjutanud kastile “riided 68-80“. Ma ei tea mis mu peas selle kirjutamise hetkel toimus, aga reaalselt polnud selles kastis ühtki riiet suuruses 68. Küll aga oli kõike muud 74, 86, 92. Brenda sattus oma vanu riideid nähes nii vaimustusse, et ajas ühe oma “nooruspõlve” kleitidest kohe selga, mille juurde sätiti sõrmused, printsessikingad ja kaelakett. No las ta siis käib sellega kodus, mis sest, et heal juhul sobiks see talle pluusi eest. Ühesõnaga tuleb sammud poodi seada ja mõned pusad, püksid ja tudukad talle osta. Mitte palju , aga nii palju, et ikka vahetuskomplekt olemas oleks.

britt

Britten sai 14-ndal 3-kuuseks, mis on minu jaoks märgilise tähendusega ja võib öelda, et raskem aeg on möödas ja ta hakkab nüüd järjest inimese moodi minema, kellega saab jutustada ja nalja visata, kes hakkab mänguasju haarama ja end keerama. Kui ma talle silma vaatan, tekib mul tunne justkui ta mõistaks kõike, teab kõike ja saab kõigest aru. Tema sees oleks justkui vana hing, kes juba teab. Juba teab.

Siin all pildil Britten vasakul pool ja paremal pool Brenda 2-kuuselt. Nii ühte nägu!

Kuigi jah, kui aus olla, pean tegelikult lihtsamaks minemist alles alates 2-aasta vanusest, siis esimesed kolm kuud on minu silmis siiski ka kurnav aeg- seedesüsteem korrast ära, rinnaga toitmise võitlused, palju tissi otsas olekut. Mis aga ei tähenda, et edasine wc ukse taha järele roomamise periood või püsti tulemise aeg ja pidev kukkumine kuidagi lihtne oleks. Igas vanuseetapil omad võlud ja valud.

Ma võin ju halada ja heietada, kui kreisid päevad meil on ja kuidas ma ikka oma aega ei saa, kuidas lapsed ei kuula ja kaklevad. Kuidas kohvi läheb alatihti külmaks ja toad sassi.  Aga kuradima ilmatuma hea, et ta meiega liitus 🙂

Lõpetame ikka klišeega –  ” kuhu see aeg ikka lendab?” 

britt1

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s