“Oota, kohe!” ja seenesalat!

 

kaks

“Emme, ma ei taha, et sa kohe tuled, tule nüüd…”, ütleb Brenda teadlikult, kui ma luban päevas juba viiendat korda kohe tulla, kui nõud olen masinasse pannud või meili ära lugenud või silmad pähe teinud.

“Ma kohe tulen, oota korraks!”

“Oota natuke, ma kohe!”

“Jaa, mis on, ma kohe tuleeen!”

Just niiviisi kõlan ma viimasel ajal igapäevaselt ja Brendal on sellest “kohest” kõrini. Nii kui kuuleb, et ma jälle kohe tulen, teab ta, et kohe ei tähenda otsekohe, vaid mõne aja pärast.

Aga mis ma teha saan, ka mul on vaja KOHE need nõud masinasse panna, sest kui ma KOHE seda ei tee ja selle tegevuse pooleli jätan praegu, siis ta jääbki ja ununeb mitmeks tunniks vähemalt nii, sest koguaeg tuleb midagi muud vahele mida kodus teha on või ununeb lihtsalt ära.

Ja kui ma KOHE neid silmi ripsmetuššiga lõpuni üle ei võõpa, siis võib juhtuda, et astun hiljem koduuksest välja üks silm värvitud ja teine selline millega ma end hästi ei tunne.

Kui ma KOHE pesu kuivama ei pane, vaid lähen selle asemel vaatama Brenda tehtud meisterdust või kontrollima Hanna inglise keele sõnu tunnikontrolliks, jäävad riided arvatavasti tundideks masinasse vedelema ja teate küll, mis juhtub märgade riietega,mis liiga kauaks masinasse ootama jäävad.

Peas on koguaeg nii palju tegemisi ja mõtteid, aga nende korrektselt peas hoidmine, on muutunud kolme lapsega keerulisemaks. Nii, et mu peas on praegusel ajal täpselt selline sigri-migri nagu need mõistatuspildid ajalehe lõpus “milline rada viib lõpp-punti A, B või C”.

Aga tuleme nüüd tagasi selle “kohe” juurde. Kui kord sai seenesalatit tehtud ja palusin lapsi õue appi kaussi hoidma, et seenesalat üles pildistada hästi popilt, kauss käte vahel 🙂 Sest mul pole veel nii uhket tehnikat pildistamiseks – statiivi, mis laseks mul töötada nii, et abikäsi poleks tarvis (kallis jõuluvana, kuigi ma küll asjadest ei hooli, aga palun mulle üks statiiv või mõni objektiiv, aitäh!) 🙂 

Igatahes lapsed ütlesid mulle: “Kohe!” Ja nii ma seal õues külmetasin ja ootasin, ootasin ja külmetasin. Ja mõtlesin, miks see “kohe” küll “otsekohet” ei tähenda!?

Seenesalat

Vaja läheb:

• pakk Maahärra seenesegu ( link  )
• 1 tops kodujuustu
• 1 mugulsibul
• 2 keedetud muna
• maitserohelist
• soola

Prae seened.
Keeda munad.
Haki sibul ja munad.
Sega kõik koostisained omavahel, maitsesta soola ja maitserohelisega.

Serveeri saial või söö otse kausist lusikaga!

üks

 

P.S! Mitu korda ma siin sõna “kohe” kasutasingi !? 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s