Päkapikumajandus – kas kinder bueno või tutti frutti?!

ptr

1.detsembrini on jäänud vaid 3 päeva ja mul pole õrna aimugi mida päkapikk sussi sisse tooma hakkab. Igal aastal kui ma juba neljandat korda laon sussi sisse kinder bueno või tutti frutti, kirun ma end mõtteis kui vaimuvaene ma olen ja luban järgmisel aastal varem mõtlema hakata ning midagi teistsugust, midagi originaalsemat ette võtta. Aga jah, siin ma nüüd olen ja teritan pead kas alustada 1.detsembril nätsupaki või kinder buenoga. 

Suure vanusevahega laste puhul on küll palju plusse, aga ka omajagu miinuseid. Näiteks eile oli Brendal järjekordne laulutund, asutasime end minekule, kui vanem tütar otsustas ka end kaasa pakkida. Tee peal sõitsime tema koolist mööda,mille peale Hanna-Liisa hakkab Brendale rääkima kui nõme ja paha kool on, et ära sinna küll minna taha. Ja muudkui korrutab ja korrutab. Sain kohe päris pahaseks ja püüdsin selgitada, et ta oma õele niiviisi enam kunagi ei räägiks. Pole vaja tekitada mingisuguseid olematuid hirme ja eelarvamust kooli ees, sest enne kooli ootavad lasteaialapsed väga kooli minekut (üldiselt!).

Tuues näiteks päkapikuaja, siis Hanna-Liisa loobuks üldse päkapikkudest meigikalendri kasuks. Päkapikke ta enam nagunii ei usu. Kuid Brenda on alles avastamas päkapiku ja jõuluaja võlusid ning ma ei tahaks seda kuidagi tal ära rikkuda. Kui Hanna-Liisal päkapikud ei käiks, küsiks ta kohe ” aga miks Hannal päkapikud ei käi?” Või siis päriks meigikalendri kohta ega saaks aru miks temal kalendrit pole. Ja samas ma ei näe mõtet ka topelt ostes – nii igal hommikul päkapikusussi sisse kui ka kalender. Keeruline!

Ühesõnaga neid hetki leiab aset mitmeid, kui ma endamisi mõtlen “miks krt neil nii suur vanusevahe peab olema!?”  

Ma lõpetaks üldse päkapikumajanduse mitte uskujatesse!

Kuidas teistes peredes päkapikuaeg lahendatud on?

Kas olete originaalsemad või käite ka tutti frutti rada?

Üks kommentaar “Päkapikumajandus – kas kinder bueno või tutti frutti?!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s