Staaritoolid ja jõulusoovid!

teepidu

Sättisin end mugavalt diivanile pooleldi teki alla, kodus valitses haudvaikus ja poolpimedus, vaid küünlaleek kumas eemalt kapi pealt, mis me teepeo puhul põlema panime. Mõned küpsised vedelesid veel laual ja kutsusid karjuvalt mu käe järele. Teekruusid olid tühjad, sees vaid läbiligunenud teepakike. Tänane teepidu oli seks korraks läbi. Lapsed olid just lõunaunne jäänud Vikerraadio unejutu saatel (imeline abimees!). Mõtlesin endamisi
“jess, väike vaikusehetk, nüüd saan kõik oma mõtted jõuludest blogisse kirja panna!” Avasin arvuti, kirjutan mõned esimesed read, kui kuulen välisukse avanemise häält. Hanna-Liisal olid tunnid läbi saanud. Demit, nii palju siis sellest. Näitan talle uhkusega ette, et näed toit juba valmis ja puha. Keset päeva. Sammun tasakesi köögist tuppa tagasi, sättin end taas teki sisse, haaran arvuti sülle ja…

“Emme, palju sa mulle raha kaasa annaksid, kui me klassiga kinno läheksime?”, on äkitselt Hanna juba end mu kõrvale diivanile laotanud.

Kergitan kulmu: “Mis mõttes palju ma kaasa annaksin? Nagu söögi-joogi jaoks?”

Hanna: ” Mhm.”

Mina: ” Kümme ma arvan. Jah, kümme!”

Hanna: ” Ma tahaksin staaritoolile istuda!”

Pisut segaduses küsin: ” Miks staaritoolile, mis selles head? Et popp olla või?”

Hanna entusiastlikult kätega kaasa vehkides: “Noooo, seal saab tooli reguleerida ja…. ja saab kohapeal süüa-juua tellida. Saan yo-jäätist tellida nii, et ta mul enne toolile jõudmist ära ei sulaks ja …”

Mina silmi pööritades: “ Kas ikka kõigile  jagub neid toole? Ääretult tobe oleks kui mõni saab staar olla ja teine, kes tahab, jääb ilma, sest kohti ei jätku! Mis hind?”

Hanna-Liisa kinnitab, et staaritoole jätkub kõigile. Luges mulle miskit maha kuskilt kodulehelt ka, aga ma ei süvenenud sel hetkel väga. Jõudsin vaid mõelda ja öelda, et leian sellise staaritsemise natuke tobe olevat. Kas peab just klassiga seda tegema? Mine ja staaritse mõne sõbrannaga kahekesi teinekord staaritoolil. 🙂 Aga kui kõigile kohti jätkub, siis on mul selle võrra pisut süda rahulikum.  Ja tundub, et viimne kui üks õpilane klassis tahab end poputada lasta v.a õpetaja.

Ahjaa, korra mõtlesin veel, et kas peab selle kinotamise nüüd ka detsembrisse panema, kus niigi peredel ju palju üritusi ja väljaminekuid. Aga noh, selle 20 eurot, mis nüüd kino peale kulub, jääb minu jõulukingist üle, sest tõesõna ei oska endale midagi soovida. Ei ole ma suur jõulukinkide usku olnud ja mida aasta edasi, seda vähem neist pean. Kes väga soovib, siis mulle piisab särasilmi toomiseks pähkli-või küpsisepakist ja üks vein kulub ka alati marjaks ära.

Ja mõttelõng oligi kaduma läinud…

###

Just lugesin üht postitust, kus üks ja ainus kink naisele on pesu. Aga postitust lugedes selgus üsna pea, et tegemist oli pesupoe reklaamiga. Seega ei tea kui tõsiselt kirjutaja seda nüüd mõtles, aga ma ise vist väga rõõmus pesu üle poleks, kui mees just täpselt sinu kehasse nagu valatult istuvat pesu ei kingi.  Pesupoe kinkekaardi üle rõõmustaksin küll, aga mehel ei sobi naisele küll kinkekaarti jõuludeks kinkida. 🙂

Kui meie mehega sooviksime, et jõulud ei seostuks kinkidega, siis meie lapsed paraku arvavad teisiti. Kui me 3-aastast saaksime veel kuidagi ümber veenda,siis 11-aastast on juba üsna raske veenda, et kuule, ärme sel aastal kinke tee! Naudime lihtsalt jõulupühi! Tema soovide nimekiri on juba praegu pikem kui Emajõgi. Aga ei saa pahaks panna, ma ise selles vanuses olin ka paras pähkel juba. Küll aga ei arvesta me soove, mille maksumus on too much, aga no esitamast ei keela neid keegi.  Hetkel on listis mingisugused Airmax tossud vms, Kaubamaja ilumaailma kinkekaart, mingisuguse kuulsa naise Jenneri meigipalett, BYS meigipalett, meigipintslikomplekt, aktiivsuskell, valgusti telefonile ja nii edasi ja nii edasi. 

Brendaga kord mänguasjapoes aega veetes sain üsna selge pildi, kus ta end kauemaks mängima ja vaatama unustas ning mille juurest ta kuidagi ära ei tahtnud tulla. Nimelt ootab ta jõuluvanalt kassaaparaati. Kodus saab igapäevaselt poodi mängitud ja päris kassaaparaat muudaks poemängu veel tõetruumaks. Ainult siinkohal jääb nüüd küsimus – kas puidust või plastist?!

Lisaks ei ütleks ta ära ühestki Elsa aksessuaarist. Mänguasjapoes oleks ta end tahtnud unustada Elsa plastmassist kontskingadesse ja Elsa klambrid/juuksekummid oleks tema arust nii äge. Või nagu ta ise armastab midagi saades öelda “Ma olen niiiii õnnelik!” 

Ka süntesaator on jutuks tulnud, aga kuna me oleme rahu armastavad inimesed, siis kaldume siiski pigem kassaaparaadi poole. 🙂

Oh, oleksin peaaegu unustanud. Pisike Britten, kes peaks jõululaupäeva paiku olema 2-kuud täis, ei soovi arvatavasti midagi. Ehk saab paki mähkmeid?!

Olen oma mõtetega täielikult jõululainel – mõtlen mida jõuluõhtul selga panna, mida päkapikud sussi sisse toovad, kuidas võiks kodu dekoreerida, kas tuua sel aastal päris kuusk tuppa või mõelda midagi muud lahedat välja?

Kas olete ka jõululainel või olete nendest mõtetest siiamaani pääsenud? Mis kingikotti tee leiavad? Kas laste soovide nimekiri on pikk või pigem olematu? Kas päkapikud ka käivad? Kas kolmnurk on juba aknalaua peal?! 🙂

teepidu1
Brenda lemmikuks on peale poe-ja arstimängimise teepidu, kus toome välja küpsised ja kuuma tee ning jutustame või värvime raamatuid samal ajal.

 

 

 

 

 

3 kommentaari “Staaritoolid ja jõulusoovid!

  1. Ma just ükspäev rääkisin õega, kui kihvt oleks olla lihtsalt jõululaupäeval omaette kodus, katta uhke toidulaud ja muudkui süüa rahus mitu käiku, samal ajal telekast jõuluprogrammi vaadata, mis eesti telekanalid meile pakuvad, tundub nii mõnus!

   Õde muigas ja ütles, et ta arvas kord samamoodi ja olidki omaette laud kaetud ja vaim valmis kõiki jõulusaateid vaatama, aga…

   .. Kuidagi nukker oli olnud, polnudki nii kihvt kui unistades!.. 😊

   Aga eks ole nõnda hea olla nagu tavaliselt harjunud ollakse…

   Kas isegi verivorsti ei söö jõululaupäeval? 😲😁

   Meeldib

   1. Ei söö verivorsti sest jõulud on.Ma teen isegi suvel verivorsti kastet ja söön verivorste.Oleme otsustanud et jõululauda ei teegi, sööme ikka seda mille järgi isu on.Prae-mulgikapsa, talle praen praeliha endale krõbekana. Võibolla teeb isegi kartulisalatit. Lihtne värk 😀 arvutist vaatame filmi ja voilaa täitsa hea päev 🙂

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s