Täna on ülemaailmne vaimse tervise päev…

 

IMG_20181008_111313_334

… ja minu vaimse tervisega pole kõik pikemat aega korras, aga nüüd on lausa piir käes. Juhtus see, mida ma poleks iial arvanud, et minuga juhtub. Ma kannan rasedust üle aja!!!!! Kõik lapsed on enne sündinud ja ka praegune tahtis ju hoopistükis 28-ndal rasedusnädalal sündima hakata ( loe siit!  ), aga võta näpust – ikka kükitab mõnusalt kõhus. Oleks vaid mul ka nii mõnus ja mugav kui tal seal, sest tänane ultraheli aparaat ja ktg masin tõestasid vaid seda, et tal on ilmatuma hea mu kõhus olla ja ta justkui ei kiirustaks veel kuskile siia meie sekka.

Muidu poleks ju midagi, aga tunne on selline nagu oleks igavesti rase olnud, hingata on raske, pöörata on raske, keerata on raske, sokke on raske jalga saada, kõrvetised on endiselt omal kohal, kõht pole alla vajunud. Mõni päev möödub päevade valu saatel, aga see on ka kõik. Järgnevaks päevaks on need kadunud.

Öösiti ei saa enam magada, sest ärevus ei lase. Koguaeg oled ootevalmis kas nüüd, iga hetk justkui ootad ja loodad, et nüüd hakkab midagi toimuma. Seega olen viimasel ajal üsna vähe maganud ja üksi üleval istunud 2-3-ni öösel, sest kuigi väsimus tahab keha maha murda, siis ärevus ei luba. Ja nii ma siin vähkren ja puhin, topin patju jalge vahele ja otsin asendit, mida ilmselgelt ei leia, sest iga asend on halb! 🙂 Siis olen telefonis, panen ära, vaatan telekast oma ID kanalit, panen kinni, vähkren edasi, ikka und ei tule. Käin vahepeal pissil ja vett joomas, siis ärkab Brenda, kes tahab ka pissile, seejärel on keha jälle pisut erksam ja kõik hakkab otsast peale. Vaatad kella ja lähed veel rohkem ärevile, sest kell näitab 2:43 ja und ikka pole, mõtted keerlevad peas: “ma pean magama, ma pean magama!” 

Huh, ma tean on kohatu vinguda, kui on naisi, kes annaks kõik, et vaid lapseootele jääda, aga siiski ma tahan, et teised ka teaksid, et pole midagi nii, et kõlgutad jalga kodus ja ootad vaid oma ihuvilja sündi. Ma kasvataks pigem kümme last üles, kui oleksin kümme korda rase. Samas on siin-seal kuulda kuidas mõnele on rasedus justkui loodud ja hüppavad kui lille aasal terve need kümme kuud, ise samal ajal kihistades ” ma võiksin igavesti rase olla!” 

Mõlemaid variante tuleb aktsepteerida, kuid mu teine pool loodab/arvab, et ma muutun peale sünnitust normaalseks. Et mu vaimne tervis loksub taas paika ja ma pole enam selline ärrituv käätsataja, aga heh, ta ei tea, et kohe peale sünnitust ei juhtu midagi – hormoonide paika loksumine võtab ikka mitu kuud rohkem aega.

Igatahes istusin täna kohvikus, jõin oma lattekest ja lasin tosca koogil hea maitsta, kui ühtäkki tabasin end mõttelt, mis siis kui nüüd lahvataksid korraga looteveed. Kuidas ma püsti tõuseks või edasi käituksin? Tunneksin “pisut” piinlikkust ja mõtleksin kuidas koju saada ja kas ma peaksin ise ära koristama suurelt vabandades või hoopistükis vaikselt vehkat tegema? Igatahes võtsin vastu otsuse, et niiviisi linna peale üksi aega veetma praegu enam ei lähe, siis ei saa sellist olukorda tekkida.

Täna, enne ämmaemanda vastuvõttu, pidin käima protseduuride ruumis (kus võetakse ka verd) ktg aparaadi all, et vaadata beebi südametööd. Kui ämmaemand mulle paberile kirja pani kabineti numbri ja kellaaja kell 11, ütles vaid, et tegemist on elava järjekorraga. Selge! Läksin täna kohale, küsisin veel registratuuri tädi käest üle, ütles jah, et elav järjekord, keegi mind sisse ei kutsu, vaid nii öelda järjest läheme siis, “kes ees see mees” meetodil. Loomulikult oli uksetaga vähemalt 5 inimest järjekorras, lausa sabas seisid ukse kõrval, siis panin oma tagumiku toolile maha ja jäin ootama kuniks saba sees ära käib. Ausõna ma ei tulnud selle peale ka, et ma oleks pidanud neist ette trügima, uksele koputama, kui keegi sees on ja hõikama :” Tere, ma tulin ktg-le!” Kes ma selline olen, et niiviisi sisse hüppan, kui keegi on sees ja viis inimest veel sabas?! Elav järjekord, siis elav järjekord. Minu jaoks tähendab see seda, et ma saan uksest sisse, kui järjekord on minuni jõudnud, hoolimata sellest, et mul oli märgitud paberile kell 11.

Lõpuks kui minu ees oli viis inimest sees ära käinud ja  kolm oli minu järel veel ootamas, astusin reipalt sisse, mis sest, et kell oli juba 11.10. Sain kohe tõreda hääletooni osaliseks, et miks ma teada ei andnud, et ktg-le ootan. Noh, vabandust, aga elav järjekord ju! Ütlesin vaid, et keegi infot ju ei jaga, vaid öeldi, et elav järjekord. Selle asemel, et öelda: “Tegemist on elava järjekorraga, aga kuna sa ootad ktg aparaadi alla, siis anna sellest ise töötajale teada!” Ja kõik oleks mul selge kui seebivesi olnud. Eks nad on seal nii kaua töötanud, et võtavad seda iseenesest mõistetavana ja ei tule selle pealegi, et mõni (minusugune) ei pruugi kohe taibata.

Nagu juba ennist öeldud sai, beebi südametöö oli korras ja liikusin edasi ktg ruumist ämmaemanda vastuvõtule. Vererõhk korras, turseid pole. Tehti ultraheli, et vaadata lootevee olekut – täiesti normis. Nägin veel beebi nägu- silmi, suud ja nina. Mitte kuskilt ei paistnud välja, et tal seal paha oleks. Ennustatav kaal hetkel 3500, kuid kohe sõnas otsa, et kõikumisvõimalus on suur, lausa pluss/miinus 500 grammi. Seega ehk tulebki nelja kilone!? Mul pole veel nii suuri lapsi sündinud, kuid ma pole ise ka ükski eelnev rasedus niiiii suur olnud.

Sain küll saatekirja esilekutsumisele 18.10, kuid ma loodan südamest, et sünnib enne siiski ise! Andsin siis rõõmsalt mehele ka teada, et ca nädal on jäänud ( mitte, et ta seda juba ise ei teaks!), aga siiski, et reaalsus kohale jõuaks. Lubas mulle iga tunni eest mil sünnitan 50 eurot maksta, kui kohal ei pea olema (naer). Vastasin vaid : “Loodan, et siis pikalt läheb!” 🙂

Kirjutasin hiljuti, et jäime oma vankrist ilma. Tahtsin juba käega lüüa ja poest uut osta, sest üsna võimatu tundus vahepeal uue sõiduvahendi leidmine. Aga siiski-siiski, ühel õhtul erinevaid müügi lehekülgi läbi lapates, silmasin Buduaaris üht kuulutust – sama kaubamärk, mida otsisin, ainult  mudel oli teine meie eelnevast soovitust. Aga siiski hind vaid 200 eurot, asukoht praktiliselt Tartus, lisaks oli kaasas veel soojakott ja jalakate jalutuskäru osale. Ainuke miinus oli see, et pildil olevast värvist ei saanud mitte midagi aru. Kohe nii paha valgusega tehtud pildid, et kohe kindlasti olid paljud sellest kuulutusest tuimalt mööda läinud, sest pildid ei kutsunud kuidagi avama kuulutust. Kuid siiski võtsime ühendust ja käisime kohapeal, olemas! Saime väga hästi hoitud vankri omanikeks. Win-win! Seega, beebi, võid tulla!!! 🙂 Kõik on valmis!

Ega midagi, surun arvuti kaane kinni, sain hingelt ära kirjutada kõik. Lähen krõhveldan nüüd mehe tehtud forelli ja ootan edasi, äkki veel tänagi midagi juhtub?! 🙂

P.S! Sügis on imeline!

8D67EB03-E826-46C2-B406-56472AE27FCB

Arvake ära mis ma täna ostsin?!

smartcapture

9 kommentaari “Täna on ülemaailmne vaimse tervise päev…

 1. Issake, nii imelik lugeda, sest mitte just väga kaua tagasi olin ma ise see kes iga päev ootas et no kas nüüd toimub midagi? 😀 Sa ikka väga tubli, sest kannad kolmandat last ja tundub et sind ei heiduta mitte miski. 😀 Mina siin suudan juba stressata sest beebi on mõned ööd meid mehega korralikult üleval hoidnud, samas tean et võib veel hullem olla aga sellegipoolest olen kohati üks stressihunnik. 😀 Palju edu ja ootan põnevusega tulevasi beebipostitusi!

  Meeldib

   1. Seda ma püüangi praktiseerida et hommikul venitame und pikemaks 😀jaaa, ega ei kujuta ette kui oleks veel lapsi peale tema. Niigi tekib kohati tunne et no mis ema ma olen üldse et ei suuda titat magama saada. Lihtsalt ei arvanud et nii väike suudab üleval püsida nii mitmeid tunde. A la arvasin et öösel nad ikka armastavad magada 😂

    Meeldib

   2. Ära üldse end süüdista, mul pole siiamaani ükski laps magada tahtnud – ei ööl, ei päeval! 🙂 Aga kui ta veel kõhus oli, kas siis põtkis ja trallitas ka kõhus pigem öösiti või siinkohal ei saa seost tuua? 🙂 Siis ma teaksin ka juba ette, mis meid ees ootab 😀

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s