Mees tegi suure vea – viis naise kinno!

mqdefault
Pilt: Apollo kino tõmmis

Kuigi me siin alles nädalajagu tagasi käisime kahekesi burksideidil, siis õnnestus meil ka eile kuidagi nii ilma lasteta kodust välja saada, lausa pea õhtul kell 22, sest väiksem oli maal vanaema-vanaisa juures kanu toitmas ja kasse taga ajamas ning suurem juba naudib suurima rõõmuga üksi kodus olemist, eriti veel laupäeva õhtul.

Seega tuli minna, isegi kui oleks mõnd suvalist filmi vaatama sattunud, oleks läinud, sest  peale beebi sündi ei saa nagunii niipea kuskile, eriti veel õhtul hilja.

Just mõned päevad enne läks mul tütar kinno “Võta või Jäta” vaatama ja helistas peale kino suurel häälel nuttes ning kiitis filmi läbi pisarate taevani. Seega ootused olid laes, lisaks on meedias sellest filmist palju räägitud ja reklaami tehtud, põnevusmoment oli igatahes suur.

Mida teeksid sina, kui ühel päeval pandaks su kätele vastsündinud laps ja öeldaks: võta või jäta!

Ühel unisel laupäevahommikul saab 30-aastane ehitaja Erik jalustrabava uudise: endine tüdruksõber Moonika, keda mees pole pool aastat näinudki, on just lapse sünnitanud. Tüdruku. Naine ise pole emaduseks valmis ja kui mees last endale ei taha, läheb tüdrukuke lapsendamisele. Võta või jäta!

Võta või jäta on lugu Eriku pikast, keerulisest ja kohati koomilisest isaks kasvamise teekonnast. Lugu, mille käigus tavalisest eesti mehest saab igapäevaelu kangelane, Superman, kes on oma isaduse eest valmis küünte ja hammastega võitlema. Mis teeb isast isa?

Film räägibki loo Erikust, keda kehastab suurepärane Reimo Sagor, kes on parasjagu Soomes ehitusel tööl ja elab koos teiste kalevipoegadega korteris, kus peale tööpäeva lürbitakse õlut ja käiakse baaris.

Film arenes vaikselt, et vahepeal võid isegi kella vaatama hakata, kuid samas minul kui lapsevanemal igav seda vaadata polnud. Ma jäin küll peale filmi mõtlema – kas ja kui huvitav oleks see nende inimeste jaoks, kel endal lastega kokkupuuted puuduvad?! Enamus film näitab siiski isa ja last- nende kahe teekonda, mis lõpuks viib ootamatu lõpuni.

Pean ütlema, et meile oli film meeltmööda, on meil endal kodus väike laps ja teine kohe tulemas, mis paneb neid samu tundeid hästi omaks võtma ja mõtlema ” mis siis kui endal peaks nii olema?” Seetõttu ka vanem tütar toopäev peale kino helistas ja nuttis telefonis, kuna ta mõtles koguaeg oma samavana õe peale, mis siis kui teda tahetaks ära võtta ühtäkki.. Mees on siiamaani igatahes häiritud sellest filmist ega saa mõtteid eemale.

Eluline, väga eluline film, küll aga ma nüüd ei tea kas just üks parimaid?

Aga tulles tagasi algusesse, siis mees tegi ikka väga suure vea, et naise kinno viis. Nimelt nagu teate siis enne filmi algust näidatakse teiste filmide tutvustusi/treilereid ja mul tekkis kohe kolm filmi nüüd järjekorda, mida ta mind vaatama peab viima. Oh, eks tema tegelikult ei peagi, võin sõbrannadega ka minna, aga tema peab sel ajal siis väikse beebiga kodus aega veetma. Mis pole iseenesest ju üldsegi mitte halb mõte või mis?! 🙂

Nüüd lisandusid vaatamisnimekirja:

  1. Colette
  2. Täht on sündinud
  3. Bohemian Rhapsody

Sattusime sel korral Apollo kinosse Lõunakeskuses, kus id-kaardi sisestamisel ja kliendikonto tuvastamisel saime kliendihinnaga piletid. Hiljem avastasin oma meilist kirja Apollolt, et olen nende kliendikaarti omades kulutanud Apollo poes ja kinos kokku 100 eurot ja nad kingivad selle eest 5 eurose kinkekaardi, mida saan järgmise ostu korral kasutada. Vahva, kui saab selliseid pisikesi boonuseid, sest järgmine kord kui kinno lähme, siis külastame taas Apollo kino, kuna meil on vaja see boonus ära kasutada ju. Ja nagu teadagi pole kinos käimine just kõige soodsam, koos kaaslasega ca 30 eurot, kui soovid jooke ja popkorne ka kaasa haarata.

Aga no mis kino see ilma joogi ja snäkita on, onju?! 

Kas oled juba uut Eesti mängufilmi “Võta või jäta” vaatamas käinud, mis mõtteid tekitas?

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s