Meid on varsti viis!

92731FB4-7555-4468-91DC-59DD6691EDE1

Eile olime õhtul mehega diivanil, kui ma äkki küsin ” Kas sulle on reaalselt kohale jõudnud, et kohe-kohe me ei lesi siin enam rahus kahekesi, vaid väike Britten on ka voodis?” ise samal ajal äppi näidates, kus kirjas 27 päeva sünnituseni. Loomulikult vastas ta ei ja täpselt samad tunded on ka minul. Ma teoreetiliselt saan aru, et see juhtub juba kasvõi homne päev ja meie neljaliikmelisest perest on saanud viieliikmeline pere. Vau! Mulle enese pole uue pereliikme tulek meie sekka ka siiski kohale jõudnud, mis sellest, et jookseb 37 rasedusnädal. Hetkel puuduvad igasugused tundemärgid, et peatselt sünnitegevus pihta hakkaks – kõht on endiselt üleval, kõrvetised platsis, toonused minimaalsed ja valutud, seljavalu puudub.

Pole me siin midagi ette valmistanud veel – voodi ootab endiselt keldrist üles toomist ja kokku panemist, voodipesu pole ma veel isegi mitte poes vaatamas käinud. Vanker on küll olemas Raplas, aga sinna tuleb veel järele sõita. Kuigi ma selle vankri pärast kohe nii väga ei muretsegi veel, sellest hetkest kui sain kandelina kätte, on kui rahu minuga. Kuskil mul teda siiski kanda on, kui käru ei jõua õigeks ajaks koju ja kus on lapsel parem ja turvalisem , kui oma ema vastas. 🙂

Asjad asjadeks, aga kas ma vaimselt olen valmis? Vist mitte, mul on siin oma kolme aastasega nii palju tegemist, kel parasjagu iseseisvumisfaas käsil ( jah, just iseseisvumisfaas, mitte jonniiga), et ma kohe ei teagi kust see energia tuleb siis kui Britten ära sünnib. Ehk muutun just rahulikumaks?!  Praegu ärritun üsna kergelt ja laskun ise lapse tasemele oma tujudega, kuigi ma saan aru, et selline käitumine on vale. Vanem tütar eile õpetas mind kuidas väike Brenda magama saada, “kõike tuleb teha mänguliselt”, olid ta täpsed sõnad. Ja mängleva kergusega olidki nad juba voodis und ootamas. Nii ta on, lastega tuleb olla kaval. Laenutasin mõned raamatud enesele raamatukogust, kus saab juhtnööre ja tuge, et sa ei ole siin ilmas üksi. Lapsed panevadki vanemaid proovile! Lisaks sekka huvitav raamat kõiksugu erinevate mängudega, mida jooksvalt eelkooli ealise lapsega mängida võiks, et tusatuju hetked mööduksid mänguliselt.

Näiteks:

“Ma näen midagi…”

See sõnamäng aitab arendada lapse kujundi-ja värvitunnetust. “Ma näen midagi mis on orantž ” või “ma näen midagi mis on nelinurkne”. Lapsel on lõbus arvata, mis sulle parajasti silma jäi. Arvake kordamööda.

Loendamine

Anna lapsele mitmesuguseid koduseid loendamisülesandeid. Lase tal kokku lugeda kõik ukselingid teie kodus. Või ükskõik mida pähe tuleb. Lapsel jälle tegemist tükiks ajaks.

Nimemäng

Kirjuta kaardikestele oma lapse nimes leiduvad tähed. Lao need lapse nimeks. Seejärel aja kaardid segamini ja lase lapsel need jälle õigesse järjekorda panna.

Midagi sinist

Vaadake arsti ooteruumis, kodus, restoranis või autoga sõites ringi. Lase lapsel nimetada siniseid, punaseid, kollaseid jne asju.

Elutoapiknik

Too kõige külmemasse, vihmasemaase ja tuulisemasse päeva päikesesära, korraldades elutoapikniku. Laota elutoa põrandale laudlina ning tooge piknikutoitu linale. Piknikuriietus on kohustuslik ja ärge unustage ka päikeseprille!

Tee oma lapse jaoks ülesannetepurk

Ükskõik kas sinu puhul on tegemist töötava ema, koduse isa, armastava vanavanema või lapsehoidjaga, pead sa vahel ka majapidamistöid tegema. Lapsele ülesannetepurki sisse seades leiad sa tallegi tegevust sel ajal, kui ise töötad ning kasvatad temas ühtlasi kohusetunnet koduste tööde suhtes.

Ülesannetepurgiks võid võtta tühja klaaspurgi, kohvitopsi või väikese karbi. Lõika paberist ribad ja kirjuta igaühele mingi väike tegemist vajav ülesanne, näiteks raamatute riiulis kenasti ritta seadmine, vannitoa kraanikausi pesemine, mänguasjade kokku korjamine jne. Sina tead kõige paremini, milliste ülesannetega su laps ilma erilise järelvalve ja abita hakkama saab. Isegi kui su laps ei taha tavaliselt aidata, võib ise ülesande valimine tema vastumeelsust kahandada.

Huh, neid mänge on siin raamatus omajagu – kergemad küpsetamised, mida koos lapsega teha. Erinevad meisterdused. Ja nii edasi.  Igale maitsele midagi.

Onju, nii lihtsad, et ei tulegi kohe ise selliste mängude peale?! 🙂 

Kuna algas sügis, mis tähendab uute alguste hooaega. Alustas ka kolmene Brenda oma esimese huviringiga, nimelt lauluringiga. Mul pole veel suurt selle kohta jutustada, sest alles üks tund on toimunud, aga jutu järgi talle meeldis, emmet ukse taga otsimas ei käinud ja võttis julgelt osa laulutunnis. Minu esmased muljed on ka positiivsed.

Hanna-Liisal lubasin iluvõimlemisest üldse ära tulla ja nüüd liitus ta tantsukooliga, kus hetkeseisuga on vähe trenne toimunud ja vara veel hinnanguid anda, kuid esmapilgul meeldib ja on vahva. Eks aeg annab arutust. Kui kellelegi rohkem huvi trenni- ja huviringiteemade vastu miks küll nii ja mitte teisti, võib märku anda ja kirjutan pikemalt eraldi postituses. 🙂

Enda jaoks leidsin ka täna huviringi. Grupi, kellega liituda kui Britten ilmavalgust näeb – nimelt Lapsekandmishommik Tartus, kus esiti saab 45 minutit kerget tantsu vihtuda ja teha kasulikke füsioteraapia harjutusi. Hiljem aga tutvustatakse mõningaid lapsekandmise viise. Ning seejärel on vabas vormis oleng, jagatakse nõu ja muljetatakse. Saab erinevaid kandevahendeid katsuda ja proovida ning vaadata. Mul on nüüd selgusetuseks jäänud kas vaid tantsu osa on tasuline ja kui ma tantsida ei taha ning liitun hiljem, kas see osa on tasuta. Aga igatahes tundub huvitav ja loodan ka liituda. Panen siia lingi ka, kel huvi tekkis – Lapsekandmishommikud Tartus

Leidsin kaks pilti Brenda ajast, kui ta linaga enda külge olen sidunud! Tunneb end üsna muhedalt seal vist?! 🙂

 

 

Kohtumiseni! 🙂

#37nädal

IMG_E7798
Meie pere pildid näevad välja sellised!
IMG_E8948
Või siis sellised!
IMG_E9125
Mehe nägu üsna krimpsus, pidi jälle pilti tegema 🙂
29892BA5-688D-419B-96AB-22C6ACF99A3E
Püüdsime päikese loojangut peale saada, aga nagu ikka pildile ei jää!
B519C99C-579E-4229-828B-69414F9A677D
Kõrgustes!
6AD659CD-5024-49DC-8F58-5589BBF9A501
Tõuks on selle aasta popim teema! Ahjaa, kleidid ka!
AEC0F354-0899-4646-8528-EE4314832AC6
Laulustuudios on hubane ja mõnus!

 

4 kommentaari “Meid on varsti viis!

 1. Sul on nii ilus pere! Mul ka 37. nädal jookseb tänasest, haha. Oleme samas FB Oktoobrikate grupis. 🙂 Õnneks sul on kogemused olemas nii raseduse, sünnituse kui lapsekasvatamise osas, mul ei ole mitte mingit aimu ka kuidas kõik olema hakkab, aga noh kui teised saavad hakkama, siis saan mina ka 😀

  Meeldib

  1. Väga lahe! Võib-olla ongi parem kui pole aimu ka kuidas kõik olema hakkab! 😀 Muidu ehk ei julgekski seda teed ette võtta?!

   No need kogemused on kui peoga peast pühitud, kui vaja on. See tähendab, et iga rasedus, iga sünnitus on alati justkui uus, midagi ei mäleta, midagi ei tea! 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s