Palun, ära sünni veel! Oota natuke!

E632E8ED-5F63-4BD8-9F40-2FEA634DFB19

Tänasega algas mul kolmas raseduse trimester. Võiksin hõisata, sest lõpukuud on vaid veel jäänud. Kuid beebi arvas, et ta ei jaksa veel vähemalt paar kuud kõhus kosuda ja tahtis hakata juba täna välja tulema.

Öö otsa emakakokkutõmbeid ja seljavalu, pani siiski ka minu emosse suunduma, kes pöördub viima-viimases hädas arstide poole. Tundsin, et see pole sellises staadiumis okei ja pakkisin oma kaheksa asja, jõin kohvi ja olin 6 ajal hommikul siin.

Kui tädike oli emos mu mure ära kuulanud, küsis vaid: “Mitmes nädal?”  ja juba saatis ta mu otse 3-ndale korrusele sünnitusosakonda.

Olin hämmingus ja tekkis tunne nagu läheksingi kohe sünnitama. Rääkisin seal taas oma mure ära, pandi ktg aparaadi alla, mis näitas regulaarseid kokkutõmbeid iga 3-4 minuti tagant. Ka alaselja valu pani ei andnud järele.

Arst vaatas mu alumise poole üle (avatust 1 sõrme jagu), võeti  kõiksugu proovid, anti selga kaunis haigla öösärk, teate küll?!

Määrati rohud, esialgu 3 iga poole tunni tagant ja nüüd homse hommikuni iga kuue tunni tagant. Lisaks saan ma kaks loote kopse ettevalmistavat süsti, millest ühe sain täna hommikul ja teise saan homme hommikul. Rohtude peal elan nüüd 2 päeva lõppevad, mis tähendab, et kui ülehomme taas regulaarsed valud peaksid tagasi tulema, siis arstid enam tagasi hoidma ei hakka, vaid valmistume sünnituseks, sest ehk siis beebi ja organism tunnevad ära ja lapsel on kõhus millegi tõttu paha olla ning soovib sealt välja tulla.

Ma olen seekord hoidunud meeletust googeldamisest ja mitte õnneliku lõpuga lugudele pole tähelepanu pööranud. Küll aga silmasin mõnd edulugu, mis positiivsemale lainele suunas.

Eesti meditsiin on niivõrd arenenud ja enamus sellises rasedusjärgus sündinud beebisid on siiski ellu jäänud ja hilisem elu on tõrgeteta kulgenud.

Praegu peaks keskmine kaal 28- 29 nädalal olema 1 kg ringis ja pikkus 38 cm. Ka on selleks ajaks arenenud kõik elutähtsad organid, laps vajaks vaid nüüd pisut aega kasvamiseks ja kosumiseks.

Elu on kummaline- praeguseks on mul kaks palatikaaslast olnud, kes kõik ootavad kannatamatult oma beebiga kohtumist ning käib vilgas sünnituse esile kutsumine ja siis olen mina, kes palub jumalat, et sünnitegevus katkeks.

Kas sa ei tea, et sul jookseb alles 29 nädal!? Seda on ilmselgelt vähe, et siia ilma peale rõõmu tooma tulla.

Palun, ole veel mu kõhus ja kosu, kasvõi kuukene veel!  Pisut vara on ju!

 

3 kommentaari “Palun, ära sünni veel! Oota natuke!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s