Pühapäeva hommikud- tuleb tasa voodis püsida!

bed blur breakfast cafe
Photo by freestocks.org on Pexels.com

Lugesin just ühest blogist kuidas mees naisele oma lapsepõlvelemmikuid saiu koos või ja juustuga pannil praeb. Välimus nagu praesaial ikka, maitse kindlasti jumalik. Üleüldse mõeldes lapsepõlve lemmikute peale ega neil toitudel väga välimust polnudki. Samas tänaseks olen aru saanud, et absoluutselt kõiki toite saab isuäratavalt serveerida, kaunilt serveerida. Peab vaid pisut tahtmist ja silma olema!

Seal mainitud koogelmoogel ja hapukoor suhkru ja kakaoga, olid ka meie kodudes tähtsal kohal. Miskipärast neid enam üldse ei tehta?! Kas tänapäeval on liiga palju head-paremat niigi saada, et ei tule selliste lihtsate magustoitude pealegi?! Hanna-Liisa on juba vanem ja on koogelmoogelit mõned korrad jõudnud teha, väike Brenda ei tea koogelmoogelist aga midagi. Ma miskipärast eelaiman, et ta ei võta seda suu sissegi. Peaks kohe täna proovima! Samas kõiksugu taignaid krõhveldab kahe suu poolega, et vahel on tükk tegemist taignakauss temast eemale saada, et midagi ka küpsetamiseks jääks!

Lasin eile mehel poest keefirit tuua, et ehk tekib kihk täna pannkooke küpsetada ja keefiriga tulevad minu maitse meele järgi parimad pannakad. Kell on praegu pühapäeva hommikul kell 9 , pannkoogiküpsetamise kihku pole veel tulnud:)

Küll aga sai lapsepõlves tihti vahvleid esta2-ga küpsetatud- tõeliselt head. Nüüd panen  vahvlitaignasse hunnik võid ja muna ja tärklist. Lapsepõlves tulid vaid vee, suhkru ja jahuga maitsvad vahvlid. Vahvleid teen siiani, aga harva. Pigem mõne ürituse raames.

Just eelmisel nädalal toimus Hanna-Liisa võimlemisrühma hooaja lõpupidu, kõik olid oodatud  Lonnyga Taevaskojas sõitma ning igaüks küpsetas/ võttis midagi kaasa. Ühe tüdruku eme küpsetas posu  krõbedaid rullikeeratud vahvleid kaasa, peal tuhksuhkur. No nii head nägid välja, ise ahhetasin pead ja teadsin küll kui pikk töö selja taga on (3 h), aga mul oli hea meel, et ta võttis vaevaks vahvleid küpsetada, sest need on tõeliselt head. Kuigi Hanna-Liisa oli mulle sõnad peale lugenud, et ma ei pildistaks ega selfietaks Lonny peal, sest noh, piinlik on 🙂 Temal siis, mitte minul 🙂 Ei suutnud ma mitte vahvlitest pilti teha kauni Taevaskoja maastiku taustal. Heh, juba enne Lonny peale minekut, jäädvustasin kaamerasilmale sadamakella. Tegelikult pole pildistamises midagi halba, pooled emad pildistasid ja lapsed ka. Aga Hanna-Liisa arvas, et ma ainuke vist ja tundis juba ette piinlikkust. Teismelised!

Hiljem laevalt maha tulles, olevat ma talle veel marki teinud. Laual jäi head- paremat üle, üks tüdruk haaras kommid endaga, tuli laevalt maha ja pakkus kõndimishoos teistele tüdrukutele. Karjus seal:”Kes tahab, kes tahab?”  Keegi ei tahtnud. Ma siis karjusin vastu:” Mina, mina!”  ja asusin kommikausist Kasekese kommi otsima. Hanna-Liisa pidas seda väga piinlikuks hetkeks, mina aga leidsin, et siin pole midagi piinlikku, vaid hoopistükis fun ja vaevalt teised tüdrukud su ema nüüd imelikuks peavad seetõttu. Üldse olen viimasel ajal täheldanud, et selles vanuses käib neil juba kaasas emade võrdlemine ja vaatamine. Aga mitte sellest ei tahtnud ma kirjutada:)

Eile hommikul praadis mees mune, tegi juurde kolmnurk võikusid singi, juustu, salati, tilli ja tomatiga, lisaks kohvi. Kiitsin kui hea ja maitsev! Samal ajal tuli mees mühises, et sina ei tee ju kunagi mulle. Mõh?! Hakkasin vatrama sellest kuidas ma praktiliselt iga argipäeva õhtu süüa teen- viimane nädal kana-klimbisuppi, värsket kartulit peekoni ja spargliga, mitu kooki olen jõudnud sel nädalal teha. Ta leidis, et koogid ei lähe arvesse, sest see on hobi. 🙂

Jah, tunnistan, ma ootangi, et nädalavahetustel mees oleks kokk. Tema tibu liivakastis on parim ja üldse kipuvad tal toidud hästi välja tulema. Miks siis mitte? 

Praegu ta veel magab, ma siin vaikselt voodis ootan ja enne teda püsti ei tule, ehk õnnestub kohvi ja midagi muud head veel voodisse saada 😉

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s