Mis meist saab peale lapse sündi?!

Brenda, Big Bill, Little Bill, Alice the Great, April, Bobby

Kuna inimestele ei anna rahu või nad on teadmatuses, mis meist edasi saab peale lapse sündi, siis mõtlesin, et panen ilusti eraldi postitusena kirja – “Mis meist saab peale lapse sündi?” 

Miskipärast on siit-sealt kuulda olnud ning ka otse küsitud- mis teist peale kolmanda lapse perre tulekut saab? Kuna ära kolite? Kas olete juba leidnud midagi? Palju aega pole enam jäänud, kuhu kavatsete kolida? Kuidas te ära mahute?

Elame kahetoalises korteris neljakesi. Lastel oma tuba ja meil mehega oma. Lastel toas narivoodi, suurem magab üleval, väiksem all. Siiamaani oleme ära mahtunud, ka külalisi on omajagu olnud. Ka mitmekümne pealisi sünnipäevi peetud siin. Köögis on ruumi kokata ja kokkamispinda küll ja veel. Köök mahutab ära laua, toolid, külmkapi, nõudepesumasina, viis kappi ja sahtlid. Pisemal jääb ruumi veel rattagagi sõita.

Wc ja vannituba on koos, miinuseks vanni puudumine.

Koridor lae alla on kavalalt panipaigad ehitatud, kus mitte iga päev kasutuses olevaid asju peita. Koridoris asub veel jalanõuderiiul, mis esindab terve pere mitut paari jalanõusid, ka nagi on nurgas. Küll pisut vildakaks vajunud, aga pere jopevaru kannab ära. Lisaks laiutab ees veel väiksema kergkäru. Ja kõndimisruumi jääb ja veel.

Lastetoas ootab meid narivoodi, riidekapp, kummut ja mõlema lapse lauad. Vanem tütar hoiab oma ratastki seal, kui ta sellega pidevas liikumises on ja keldrisse edasi-tagasi mitu korda päevas oleks tüütu viia. Lisaks on seal veel ruumi hoverboardiga sõita ning väiksemal onni ehitada. Ka külalisi mahub ööbima.

Hoolimata sellest, et lastel on oma tuba, veedavad nad meelsamini aega meie toas. Me tuba mahutab ära suure diivani, kaks kummutit, ühe vitriinkapi, tumba. Mahutab ära vajadusel ka pesuresti. Meil jääb piisavalt ruumi ka vanema tütre võimlemisharjutusteks ja väiksema tütre kodumänguks. Jääb ruumi ka kellegi maha magama paigutamiseks ja koosviibimisteks. Kummutid mahutavad ära minu, mehe, noorema tütre ja tulevase beebi riided. Lisaks paigutame sügiseks tuppa ka tulevase beebi pulkadega voodi. Ja mul jääb veel ruumi, et peale beebi sündi teleka ees trennivideode järgi end vormi ajama hakata.

Meie korteril on toredad omanikud ja täiesti normaalsed naabrid.

Nii mehe töökoht, väiksema lasteaed ja suurema kool asuvad kodust 5-10 minuti tee kaugusel.

Meile meeldib meie kodu, me tunneme end siin hästi ja me mahume siia ära.

Kas tõesti on tänapäeval niivõrd uskumatu, et kahetoalises korteris elatakse perega?

Kust tulevad ühiskonnanormid – üks tuba per näole!? 

Miks inimesed arvavad, et me tunneme end halvasti või klaustrofoobiliselt siin elades?!

Iga jumala kord, kui keegi jälle mainib, et kuidas te küll ära mahute või kuna te juba ära kolite, tahaks midagi eriti mahlakat vastu öelda. Aga õigel hetkel ei tule kunagi midagi head pähe ja pööritan vaid silmi endamisi.

Iga jumala kord, kui keegi mainib, et me ikka peaks suurema kodu endale otsima, sest meil on äkki liiga kitsas elada, tekib minus igast eelnevast korrast suurem trots astuda ühiskonnasurvele vastu!

Seega ütlen veel kord – ei me ei koli praegu veel kuskile, sest meile meeldib siin ja me oleme rahul siin. Me ei leia, et me piinaks oma lapsi, kuna neil pole isiklikku tuba. Me ei leia, et me sõbrad/ tuttavad peaksid end meie kahetoalisest kodust häirida laskma. Me kolime siis, kui me ise tunneme, et oleks vaja ja leiame sobiva elukoha.

Ma olen alati arvanud, et tähtis on elementaarne puhtus, täiskõht ja kodutunne, mitte 20 m2 per nägu?!

3 kommentaari “Mis meist saab peale lapse sündi?!

  1. Mulle meeldib, et sulle meeldib oma arvamus ja sa selle julgelt välja ütled. Seda välismaailma survet hoovab niigi ustest ja akendest sisse, olgu teil siis oma väike, aga armastust täis kodu, kuhu võõraste väljaütlemised lihtsalt enam ei mahu! Õnne teie perre, õnne teie tarre! 😊

    Liked by 1 person

  2. Täiega tore lugeda sellist seisukohta. Me elasime ka vanematega ja vennaga neljakesi kahetoalises. ma võiks öelda, et selline elamine pigem tugevdas meie peret, hoiame siiani väga kokku ja oleme lähedased. Toa jagamine õpetas ka omavahelist suhtlust ja asjade klaarimist (mis sageli muidugi lõppesid kaklustega 😂). Aga näiteks ma tean peresid, kes eal ei pikuta diivanil nagu kõik silgud reas (täiskasvanuna siis, kui lapsed kodust välja kolinud) ja ei vaata filmi, sest ei olda nii lähedased. Kas ainult kahetoalises elamine sellist lähedust soodustab, aga ma olen 100% kindel, et see on ka suur mõjutaja 😍

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s