Vanavaralaat, kus?!

86635019-33E0-4A58-B321-C1097E4645F8

Tavaline suvine laupäeva hommik.

Päike piilub kardina vahelt tuppa.

Selge! Väljas on täna liiga ilus ilm, et toas istuda.

Vaatan sotsiaalmeedia kanaleid, kohe viskavad üritused üksteisevõidu silme ette – lennupäevad, üleriigiline maamasinapäev, Võrtsjärvel X kala-ja käsitöölaat.

Ühes grupis kirjutati, et Põllumajandusmuuseumis on lisaks masinate näitusele ka vanavaralaat püsti pandud. Jeeii!

Olin müüdud! 

Kujutasin end juba ette vanavaralaadal kõiksugu huvitavaid nikerdisi, tehnikat ja muidugi nõusid uudistamas ja pakkisin isegi lisa kandekoti kaasa, et kui midagi head peaksin leidma, siis ei peaks otse käes tassima, vaid saan ilusti õla peale kotti pista. Oh, dreams…

Seame sammud sinnapoole, ees mõned putkad püsti pandud – maalid, suitsukana, suhkruvatt, üks vanakraami lett ka ja Poola sokid. Lähme edasi, sest siin mõned letid lihtsalt end värava ette püsti pannud ja sisse müüma ei mahtunud.

Kõnnime edasi. Väravas saame endale roosad käepaelad ümber ja oleme 10 euro võrra vaesemad ( 5 eurot per nägu ).

Ees ootavad kohe laste mänguväljak, kaks väiksemat batuuti, poni. Edasi tulevad kõiksugu traktorid ja masinad, mis aegu näinud. Näitus. Lõõtspilli bänd on end püsti pannud, et mõnusat meeleolu luua ja selle saatel kõrval olevas selleks ürituseks loodud välikohvikus keha kinnitada. Mees nägi kohe esimesena “maamehe supp” 3.-, mina sain rabarberikoogilõigu ( 0,50.- ) ja pannkoogi (1.-), mis elaval tulel kohe sealsamas silme all küpsetatud. Maitseelamust ei saanud, aga no mis seal ikka. Liigume ruttu edasi, et laadani jõuda. Supitirinad ja vaagnad, liuad ja kaunid piimakannud…

 

 

 

Käime kogu ala läbi, aga ei midagi. Mida ei tule, on vanavaralaat.

Olen tõsiselt pettunud, sest ainult seetõttu sinna mindud saigi ja special kott lausa kaasa pakitud. Traktorid ja aurumasinad mulle paraku suurt midagi ei paku, lapsi ka kaasas polnud, et nendega jageleda ja batuudi järjekorras istuda.

Ainuke, kus müügiletid järjest püsti olid, olidki need viis putkat enne piletiväravat, aga kui seda nimetatakse vanavaralaadaks, siis ma loobun igaveseks ajaks igavesti laadal käimisest! Sõna on antud!

 

* Esimene pilt- ootused! Teine pilt- tegelikkus! Päriselt ka! Kõik!

 

 

 

2 kommentaari “Vanavaralaat, kus?!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s