Poes kauba tarbimine – kui kohe juua ei saa, suren janusse!

B5BD7E5B-57A4-49B7-B98F-BF6CA604314A

Hiljuti jäi silma artikkel, mis jutustas uuest põlvkonnast – poes söödavatest inimestest. Jah, just mitte vaid lastest, vaid kõiksuguses vanuses, pikkuses, paksuses inimestest. Kohe seda lugedes, tundsin ma end puudutatuna, sest no mis seal salata ka meie peres on poes söömist ette tulnud, küll vaid pere kõige väiksemal, kuid siiski.

Ei, ütlen kohe ära, et ma ei pea poes söömist õigeks ja alati kui ma olen oma lapsele poes midagi pihku andnud, siis tegelikult jääb süda kripeldama ja tean, et see pole päris õige. Kuid sellisel hetkel on mul valida kas tänu sellele saiaviilule tema käes, saan ma kiirelt ostud ära teha ja poest ilma suurema kärata väljuda või siis jageleme ja karjume keset saali, kus ma üritan teda korrale kutsuda ja meie poes käik venib tunni aja pikkuseks.

Eks ma olen ise selle kombe sisse õpetanud, et poes võib leivakotist leiba võtta enne maksmata ja nüüd ei lähe see tal meelest. Koguaeg on ju võinud, miks nüüd äkki mitte?! Ma vist muud pole lubanud süüa, sest saia, leivakotist viilu võtmine tundub väiksem kuritegu kui kohukesi või banaane keset poeskäiku järama hakata. Esiteks on kohukese söömine hirmus määriv ja pudisev tegevus ja üsna kohatu oleks see tühi määrdunud paber hiljem kassalindile asetada, banaanide kaalunumbri osas võib müüjal kahtlus jääda kas see summa seal kleepsu peal on õige. Äkki kaalusin vaid need banaanid, mis alles on.

Samas mis saaks siis, kui maksma hakates avastaksin, et raha on märkamatult otsas vms? Ja müüja peaks mu kärru laotud asjad tagasi poeriiulitele asetama, kuid saiakotist on kaks viilu saia puudu? Müüja ise ei pruugigi seda märgata tegelikult, aga ma ise ju tean ja see jääks südant rõhuma. Ehk keegi tuleb ostab oma viimase raha eest perele saia ja saab sama raha eest vähem ja ta ise ei teagi seda või avastab alles kodus?

Kuigi-kuigi nüüd kui Brenda on kolmeseks saamas, on ta saanud mõistlikumaks ja saiakoti avamine poes on jäänud väga harvaks. Kuid temaga käies ei tea kunagi, mismoodi ta täna käitub. Kord on tegu maailma eeskujulikuma lapsega, kes teretab viisakalt igat teenindajat, keda poes kohtab. Kaalub poes viinamarju, ilma ühtegi suhu pistmata. Ise samal ajal kaasa rääkides, et enne ei tohi süüa kui makstud on. Teine kord võib ta poes korraldada aga sellise triangli, et ma ei julge oma kodupoodi enam kolm päeva minna. Jookseb, möirgab, hammustab kapsalehti, üritab virutada toidukastidele, et midagi maha lendaks. Sellistel kaose hetkedel on väga raske rahulikuks jääda ja luban endale, et see on viimane kord, kui ma temaga poodi lähen. Vähemasti olen ajaga nii targaks saanud, et enam tal ise poes kõndida ei luba, hoolimata tema armsale palumisele, panen ta siiski ostukärru istuma, kus tal puudub voli ringi joosta ja laamendada.

Seetõttu ma mõistan neid lapsevanemaid, kes oma pisikestele maimukestele midagi poes süüa on andnud, see kõik on poerahva huvides, kuid loomulikult tuleb mõelda, mida saab niiviisi anda, mis hilisemal maksmisel segadust ei tekitaks.

Kuid see ei tähenda, et ma pooldaks suuremate laste ja täiskasvanute söömist poes. Jah, ka seda tuleb ette. Poe järjekorrad pidavat nii pikad olema ja pikast kassaderivist vaid kaks kassat töötama. Ma ise pole eriti peale sattunud poodides söömisele, sest pole aega jälgida. Kuid see pidavat praeguse põlvkonna puhul täiesti normaalne nähtus olema.

Läheb pisut aega ja varsti hakkame tühjade pakendite eest poes maksma, mis teistpidi kohe prügikasti lendavad, sest mis neist pakenditest ikka koju tassida. Kõht täis ja meel kõigil hea!

Ahjaa, vahel harva/tihti kuumadel suveilmadel saab pudelikork veepudelilt küll maha keeratud poes, sest tunne on selline, kui kohe juua ei saa midagi, siis suren janusse!!!

Kas sinu peres on ka poes söömist ette tulnud?!

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s