Miks eeldatakse, et kui ma tööl ei käi, võin ma teiste lapsi vaadata?!

nanny

Ma pole paha inimene, aga ka mul on piirid. Nimelt on minus pikalt hinge kriipinud lapsehoidmise teema. Miskipärast arvatakse, et kui ma enam tööl ei käi ( töölt jäin haiguslehele seoses riskirasedusega), siis järelikult on mul megaigav elu, nagunii midagi teha ei ole ja võiksin teiste lapsi aga muudkui hoida. Ei või! See, et ma olen kodune, ei tähenda, et mul midagi teha poleks. 

Minus hakkab trots üle keema, kui mingilaadi tegevus on justkui peale sunnitud. Ma justkui peaksin hoidma, sest tööl ma ei käi ja mul on vaba aega. Pangu ma aga oma vaba aeg kinni ja vaadaku lapsi. Kõige kreisim on see, et ma viin oma lapse kodust ära lasteaeda ja siis toon teiste lapsed asemele?!! 

Okei, ma võin ühe-kaks korda teiste lapsi vaadata kui on tõesti midagi tähtsat vanemal teha ja teist varianti pole, aga seejärel kui oled juba korra hoidnud, hakatakse eeldama, et sa võid siis ka teinekord lapsi hoida ja kolmas ja neljas….

Siis tekib selline ärakasutatud tunne ja kakamaik jääb suhu. Kui tunnen end ärakasutatuna, tõmbun eemale. Samamoodi käitun, kui tunnen, et mind pole muidu vaja, kui ainult lapsehoidmiseks.

Ausalt, ma pole absoluutselt laste inimene. Ma võin ju kahe tütre ema olla ja kolmandat oodata, kuid see ei tähenda,et ma jumaldaksin teiste lapsi. Jah, ma võin neid korra nunnutada, aga mitte päevast-päeva.  Ja üleüldse ma pole üldse hea lapsehoidja – ma ei tegele otseselt lapsega, ei mängi ega arenda last terve aeg, vaid lasen lapsel lihtsalt olla, olla laps.

Mu ema mind selle koha pealt ei mõista ja usun, et paljud teised ka, aga mu ema jaoks on lapsehoidmine kutsumus, paraku minu jaoks mitte. Nii lihtne see ongi! 

Ma ei tea kedagi, kes minu väikest Brentsi hoida tahaks. Auuu, kus olete lapsehoidjad! Ma niisama laseks teil paar tundi või päev otsa teda nunnutada, täitsa tasuta! 

Njah, minu suur miinus on see, et ma ei taha kellelegi pahasti öelda. Ja siis vahel kipun taga selja rääkima, mis tundeid üks või teine olukord minus tekitab, kuid samas otse ütlema ei lähe. Seega kogun edasi endasse. Kuid hetkel läks kergemaks, sain endast selle paha tunde välja kirjutada.

 

2 kommentaari “Miks eeldatakse, et kui ma tööl ei käi, võin ma teiste lapsi vaadata?!

  1. Inimesed on erinevad! Mina mõistan küll, et kõik naised ei ole laste- ja mängusõltlased nagu mina!! 🙂 Samas ma ise ei armasta absoluutselt söögitegemist, see on minu jaoks ainult kohustus, mingit mõnu küll ei paku. Noh, raisakotkad, võite nokkida! 😃

    Liked by 1 person

    1. 😀 😀 Oh, see teema on nii kirgi kütnud peale selle avaldamist, et ei teagi. Mõned mõistavad, mõned mitte. Vahepeal kahtlesin juba iseendas, et see on rasedushormoonidest, aga siis järele mõeldes, olin ka enne rasedust samal arvamusel. 😀

      Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s