Lemmikblogid – kes saavad minu hääle?!

Enamus, kes vähegi mõnd blogi loevad, on arvatavasti juba kursis, et praegu ( terve mai kuu) kestab Eesti blogide poolt hääletamine. Eesti blogi auhindade jagamine toimub juba neljandat aastat ja otsustasin ka sel korral osaleda. Eelmisel aastal olin liiga värske ja roheline, et ei kategoriseerinud end veel blogija nimetuse alla. Kuigi jah, paratamatult hakkad end teistega võrdlema, kel tuhandeid-tuhandeid fänne ning mõtled, et kas mul on mõtet end nimekirja panna, kuna mul pole ju lootustki. Kuid mul jäi hinge kripeldama üks lause, kus soovitati blogi nimekirja lisada isegi kui sind keegi ei tea. Mõtlesin jah miks mitte! Blogipidajad on siiski edevad inimesed, vastasel juhul nad blogi ei peaks ja kirjutaks oma sündmusi jm päevikusse, mis kolletab kapi nurgas, mitte avalikul maastikul.

Nüüd on kõik end kirja pandud blogid jagatud kategooriatesse ning kõikide nimedel saab klikkida ja minna tutvuma nende lehekülgedega. Mõtlesin ka täna kõik rahulikult üle vaadata, kuid olgem ausad – blogisid on nii palju, et esimesed 10 ajasid juba pea sassi ja usun, et keegi niiviisi neid ükshaaval läbi vaadata ei jõuagi, et siis mõtiskleda kellele oma hääled anda. Mingisugune seos peab juba eelnevalt blogiga olema, et hääl anda, sest lihtsalt kiiruga pilku peale visata järjest igale blogile ei jõua.

Küll aga blogi avanemisel näeb kohe ära kas see blogi kõnetab sind kuidagi, kas sa tahaksid seal natuke ringi uurida või läheksid kohe järgmise juurde. Praktiliselt kohe käib inimesel klikk ära võõrast blogilehekülge tsekates – kas see on tema jaoks või ei.

Kaks punkti, mis blogi ebaatraktiivseks muudavad : 

Eelkõige ei hakanud ma süvenema blogidesse, kelle viimane postitus ilmus kuu aega tagasi. See ei köida! Blogija peaks pisut aktiivsust üles näitama ja enda tegemistega pidevalt kursis hoidma. Järjepidevus on siinkohal märksõnaks! Samamoodi läksid üsna kohe kinni blogid, millel hüppas ette neli reklaamkasti ja et tekstini kaevata pidi need kõik eelnevalt avama või sulgema. See võtab liialt kaua aega ja suundusin järgmise blogini.

Ja nii ma otsustasin oma hääled anda nendele, kellega mul varasemalt klikkinud on, kelle nimi on mulle tuttav ja loomulikult peab blogi ka sümpatiseerima.

Aasta uustulnukasBrigitte blogitv3play.tv3.ee/sisu/brigitte-blogi ) Kui algselt arvasin temast mitte just kõige paremini, siis suurema süvenemise tagajärjel hakkas ta mulle täitsa meeldima, selline aus ja siiras, julge ja enesekindel,kes ei karda oma haavatavust näidata. Meelelahutuslik!

Aiandus- ja taludeblogid – Kannapööre linnast maalekannapoorelinnastmaale.blogspot.com ). Lihtsalt ma tean inimest, kes seda blogi peab. Ja tuttavatele inimestele on alati vahva kaasa elada ja nende tegemisi jälgida.

ArvamusblogidEstonian with a backpackestonianwithabackpack.com ). Olen teda omajagu pikalt jälginud, kutsub lugema. Aus ja kirjutab igapäeva elu rõõmudest-muredest siiralt.

DigiblogidPhotopointblog.photopoint.ee )

DIY ehk loomeblogidMeie elu iluhttp://meieeluilu.ee/ ) ja väga tahaksin anda Sofikesele, kes loob kaunist luulet ja näeb ka ilus igapäeva elus. Kuid ka tema ei osale siin. 

Elu välismaal blogidLiina reisiblogihttps://www.liinareisiblogi.com/ ). Liina on parasjagu Mehhikos vabatahtlikuna õpetamas. Põnevaid seiklusi seal jagub. Postitused piisavalt lühikesed, et jõuab võileiva kõrvale läbi lugeda. Siin kategoorias hääletan kahe blogi poolt, teise hääle saab – ( http://seiklusjutud.blogspot.com.ee/ ) –jälgin hooti, igapäeva elu Kanadas, värsked lapsevanemad. 

Elulised blogidLähisuhtevägivaldhttps://lahisuhtevagivald.wordpress.com ) Avastasin selle just blogide nimekirjast ja lähisuhtevägivald on teema, millest keegi ei taha rääkida, kuid huvitav on inimeste valusamaid kokkupuuteid lugeda, mitte hõistes kaasa elada , vaid mõista!! Lisaks saavad hääle – ( http://janeblogi.ee/ ) jahttp://www.puhtapime.ee/ ).

Harivad blogid – ( https://pillevaljataga.com/)

Ilu-ja moeblogid avastasin, et ei tea ühtegi ilublogijat. Tütar on mulle mõnd näidanud vahepeal, kuid ise ma pole kedagi süvenenult vaatanud. Pikema meenutuse kohaselt tuli mulle ainuke ilublogija meelde, kelle lehe ma meeldivaks olen lisanud ka facebookis Liina Põldaru ( http://liinapoldaru.ee/ ) kuid teda ma sellest nimekirjast ei leidnud. Seega ei anna ma oma häält siin kategoorias kellelegi. 

Kokandus-ja terviseblogid -(kristiankokkab.blogspot.com) ja ( https://retseptisahtel.ee/ ). Mina liigitun ka siia kategooriasse, ei tea kas enesele saab ka hääle anda?! 🙂https://katzimaitsevmaailm.wordpress.com/ ).

Kultuuriblogid – kriips ( Näed siis, olen arvanud, et armastan kultuuri, kuid ühtegi kultuuriblogi samas ei tea. Piinlik!

Noorteblogidkriips

Pere-ja beebiblogidMaakas pajatabhttps://www.facebook.com/maakaspajatab ) – hea, lihtne ja humoorikas blogi. Ei midagi ilustatut. Peatselt on oodata beebit majja, eks siis saab koos kakajuttude üle naerdud. 🙂

Remondi-ja sisustusblogidpole kursis, aga lähemalt tutvusel köitis enim https://meidon4.wordpress.com/ .

Spordi-ja trenniblogid – ei tea neist ühtegi. Ainuke, kes spordiblogijana mulle meenub on Helena blogi, kuid tema pole end siia kirja lisanud.

Eriauhind: Blogi tegu 2018 – Mirjam Hunt #kogumispäeviku eestvedamine ja Mallukas – aasta head teod ( kogutud tuhanded heategevuseks).

Ma ise leian end ka vahest justkui lõhkise küna eest. Suunatakse ju blogijat, et tal peaks olema üks kindel suund blogis ja kirju-mirju laialivalguv blogi ei istu kellelegi, kuid ma tahaks nii üht kui ka teist. Lihtsalt retsepte ja kokakunsti vaid jagada, tundub pisut igava võitu, tahaks veel jutustada oma mõtteid, pere sündmusi, toimetusi, nalju, aga vahel blogi lehenimi Katz kokkab facebookis justkui kammitseb mind, et kas on sünnis kirjutada ka muust peale kokkamise, kuigi jah tegemist on mu enese loodud leheküljega, et samas tee mis tahad seal, kuid samas huvitab mida inimesed ootavad – kas pigem võiks jääda stiilipuhtaks kokandusleheks või pigem las olla nagu seni – põhisuund on seoud toiduga, kuid sekka ka pereelu?

Igatahes kes vähegi tunneb, et võiks oma hääle mulle anda ja see tükki küljest ei võta, siis hääletada saab siin –  goo.gl/N2dKPp

Sisestama peab ka oma emaili ja igas kategoorias saab anda 3 häält, kuid see pole kohustuslik, võib ka ühega piirduda. 

Peatse kohtumiseni!

7B14E993-7FD3-4841-B2D5-AD32117B6379

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s