Unustamatu Mehhiko restoran – Burro!

DC534CF2-C69B-42E7-B744-63121E848FBA

“Kui selle kõrtsi seinad räägiksid, kuuleksid sa pööraseid lugusid legendaarsetest desperado’dest ja salakavalatest sicario’test. Siin on eri aegadel oma arveid klaarinud El Chapo ja Pancho Villa ning kättemaksu haudunud El Mariachi.

See patune kõrts muutub hommiku saabudes mõnusaks söögikohaks, kus heatujulised chica’d ja muchacha’d mariachi’de särtsaka muusika saatel külalisi lauda juhatavad. Nende nägudel on sõbralik naeratus, aga püstoli tõmbavad nad vajaduse korral vöö või rinnahoidja vahelt välja kiiremini, kui sa Margarita jõuad öelda.”

* Ülal tekst pärineb Burro kodulehelt

Tegemist on üsna värskelt avatud restoraniga Tartus Tasku keskuses, kuhu  ma nii mitmeidki kordi sisse olen piilunud, kuid pole tihkanud üksi sisse astuda või tihtilugu on kohad üsna täis, sest kes meist ei armastaks burritosid, tacosid, churrosid, tortillasid?! Või siis värvilisi seinu ja tünne, lipukesi ja tänavalaternaid ?!

Nii kui jala üle lävepaku tõstad, satud justkui kaugesse Mehhiko külakõrtsi, kus meeleolukas muusika ja vastav interjöör. Seega pole vaja karta, et puuduks õdus miljöö.

Vaimukas menüü paneb esimese hooga lehtede vahel sobrama, sest kuigi valik pole silmipimestavalt kirju, on toitude nimed omanäolised ja võtab pisut aega, et see kõige-kõigem välja valida. Meie valik jäi seekord tacode peale, millel nimeks “lennuvõimetu Benicio” ja  “härga täis Benicio”.

64F90479-7CC6-4962-A804-02DAB2B978B8

“Lennuvõimetus Benicios” kohtuvad omavahel kana, punane sibul, koriander, avokaado, fetajuust, quacamole, salsakaste ning laimi-ja koriandrikaste. Mõnusalt värske amps!

“Härga täis Benicio” muudavad imemaitsvaks kauaküpsetatud suitsune lihaveis, rikkalik juust, küüslauk ja piprad ning jalapeno majonees. Tegemist on üsna tulise ampsuga.

Mõlemad moodustasid imemaitsva koosluse ning soovitaksin neid julgelt ka teistele.

*Õnneks leidus laual piisavalt salvrätte, sest lödistamist on omajagu. Kuigi serveerimisel tuuakse ka kahvel ja nuga, siis kes see tacosid ikka nendega sööb?

5FC5A8C8-96E2-4C21-87F5-50D1F67D751E

Magustoidu puhul olen kuulnud palju suussulavatest churrodest, mis minu silmis on küpsetatud õhulise pontšiku taignaga, lauale jõudes meenutas churro aga õlis küpsetatud piklikku pannkooki, mis oli ohtra kaneeli-suhkru seguga üle valatud ning serveeritud karamelli kastmega. Need churrod polnud päris minu maitsele, ootused olid pisut teised.

Kes tahab end hetkeks välja lülitada ning unustada end tõelisse Mehhiko miljöösse, seadku sammud unustamatusse Burrosse.

+ Teeninduse kohta jagub vaid kiidusõnu – teenindjad olid äärmiselt naerusuised, püüdlikud ja tähelepanelikud.

– Puudub mängunurk lastele!!! ( Ja mina, peagi kolme lapse emana, pean seda suureks miinuseks)

Kokkuvõtteks hindaksin Burrot siiski kõrgete punktidega, ma lausa armusin sellesse pisut segasummasuvilat meenutavasse restoranisse   – Link

1D9182B1-E272-4DBD-AE36-56212B5C52B1

A993E849-35B3-40BA-BDC9-A29BF7AC3E90

7AD7F48B-F540-4461-B13A-014FF323AFEC

 

 

A1B98E8D-62D4-418C-BF60-F488BB0E52AB

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s