Uued maitsed – Tokumaru!

2EE7AFEF-803D-4E74-94A0-F4179C459E54

Pole saladus, et inimesed armastavad aasia toitu, kuid alati kui uus toidukoht avatakse, tekitab see inimestes kõhklusi ja kahtlusi, mis siis kui…kui polegi nii hea?!

Tartu Kaubamajas avas  hiljuti uksed uus restoran Tokumaru, mis miskipärast koheselt kutsus end külastama, samas ma kõndisin sealt kordi mööda silma nurgast igatsevalt piiludes, kuid kunagi ei julenud sisse astuda.

Tallinnas on Tokumaru tegutsenud juba mitu aastat ja nemad juba teavad, mida head endaga Tokumaru kaasa on toonud, kuid Tartu inimeste jaoks on tegemist uuelaadse kohaga ja uute maitsetega. Seetõttu tõusis ka minu huvi, kui tekkisid kuuldused, et Tartu Kaubamajas avatakse ka Tokumaru restoran, läksid inimesed kihevile ja ooasid avamist pikisilmi.

Ei tea kas pelgasin minimalistlikku, puhast, ranget, sirgjoonelist restorani kujundust?! Või tekitas hirmu teadmatus, mida restoranilt oodata?! Kas pulkadega söömine on vahepeal rooste läinud?

Mitte, et ma üldse oleks kunagi pulkadega hästi süüa osanud, kuid kuidagi olen neid siiski oma käte haardes hoitud saanud. Seekord aga ei õnnestunud üldse, kuidagi mööda ka ei tihkanud viilida, sest iga laua peal olid juba pulgad valmis pandud ja nii palju kui silma jäi, siis kõik ka sõid nendega, mitte polnud ilu pärast. Samas – kui minna Jaapani restorani, siis järgida juba sealseid kombeid.

Kuigi hilisemal vestlusel teenindajaga selgus, et neil on siiski ka kahvlid olemas, tuleb vaid küsida. Kui juba teenidajat mainitud sai, tuleb tõdeda, et saime enda lauda teenindama äärmiselt meeldiva, püüdliku ning sõbraliku naisterahva. Kuna teeninduse tähtsus on ääretult oluline ja määrab suuresti selle kas klient tagasi tuleb või ei, tulid siinkohal kindlasti plusspunktid Tokumarule ja plaanime kindlasti restorani veel külastada.

Sest jaapani-pärased nuudlisupiroad – ramen`id on lihtsalt imelised oma maitsete sügavuses. Valikus on nii suured kui ka väikesed portsud – väike ports on just parasjagu paras. Kuigi ma mahutaksin kindlasti ka suurema portsu enesele kõhtu, siis väiksemast portsust saab täpselt parasjagu. Ramenit süüakse pulkadega ning hiljem juuakse puljong peale või süüakse suure kulbiga leent.

Kes veel ei tea, mis imeline supp on ramen?

Ramen on traditsiooniline rammus Jaapani nuudlisupiroog, mida pakume mitmete erinevate lisanditega. Nuudlid on meie endi poolt värskelt valmistatud ning ka supi kana- ja sealihal baseeruva puljongi keedame ise, järgides Tokumaru peakoka Daigo Takagi traditsioonilisi pereretsepte. Supi baaspuljong segatakse viimistletud maitsenüansi saamiseks omakorda sinikarbi-, miso või mõne muu Jaapani köögile iseloomuliku puljongiga, mille keedavad samuti meie kokad kohapeal. Mõeldes taimetoitlastele on Tokumaru valikus uudisena ka kaks taimsel puljongil baseeruvat ramen’it.

¤ info Tokumaru kodulehelt

Lisaks toodi lauda tuunikala makid, mis olid ääretult värske maitsega. Tuunikala oli tavapärase riisi sisse keeramise asemel asetatud hoopistükis makide peale. Super!

 

 

Hinnaklass jääb siiski keskmisele või isegi pisut kõrgemale tasemele igapäevaseks lõunatamiseks, kuid kui on soov siiski saada tõelist Jaapani toitu Eestis, siis tuleb sammud Tokumarusse seada. Ma usun, et maitseelamuse saab seal igaüks – olgu ta Jaapani usku või ei!

P.S! Seal on lastele hiiglasuur mänguruum ka! Must be!

063E5369-5DD8-4D90-BAD6-203AC5EFB01E

6453028C-ED82-4683-BD1B-F509F8FC2DC3

B69959F0-FF68-4B74-BCD4-AC0413255933

* Miso-pähklikreemi põhine ramen tofu, shiitake- seente, bambusevõrsete ja salatiga!

Üks kommentaar “Uued maitsed – Tokumaru!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s