Pereelu – kes viib lapse lasteaeda?! Lisaks nimekiri asjadest, mida pere kolmandal lapsel vaja on!!!

7D7FBF42-6AB0-4B0D-A7AE-7F306735BF87

Ilm mõjutab otseselt meie meelt – eile siras hommikul vara päike aknast sisse ja kogu pere oli indu ja rõõmu täis. Isegi Hanna-Liisa oli energiast pakatav. Täna aga oli justkui kogu maailma raskus tema õlul, kui sammud kooli poole seadis. ( Ma loodan, et tänane päev möödub tal ilma juhtumisteta – vahepeal suutis ta oma telefoni “ära kaotada” ja seda mööda kodukanti otsimas käia, õnneks oli siiski sõbranna kotti unustanud. Eile hommikul plahvatasid tal sirgendajad käe otsas. Iga päev hoian hinge kinni, et päev viperusteta mööduks). 

Raks läks hommikul eriti vara ära ja nüüd me siis kahekesi voodis lebotame. Brenda sai eelmine nädal nohu kuskilt kuidaga, praeguseks on juba päris hea ja enam ei tilgu, kuid küll oli hea teda koju jätta. Kuna ma ise enam praegu tööl ei käi, siis on sellega seoses pooled mured ära jäänud – kes hoiab, kes võtab haiguslehe, kes viib. Ei pea enam hinge kinni hoidma, et laps haigeks ei jääks. Tunnen, et olen nüüd kodus olemas. Vahepeal sõidab küll katus ära siin, kuid enamjaolt on siiski hea ja mõnus kodune olla. 🙂

84236CB9-68F1-4BA5-8D51-C76DF2864DE2

Igatahes on kujunenud selline olukord, kus isa viib lapse lasteaeda, sest ta läheb hommikuti nagunii kodust välja. Ja mina õhtul toon lasteaiast. Igati loogiline mu meelest. Miks ma peaksin hakkama ekstra end sättima ja üles vuntsima, et korra laps kella 8-ks lasteaeda viia, et siis koju tagasi tulla?! Eriti absurdne on see veel sellisel juhul, kui peres lisaks pisike beebi või väikelaps, kes veel lasteaias ei käi, kelle ema siis omakorda üles ajab ja riidesse paneb, et siis koos rõõmsalt vanem õde/vend lasteaeda viia. Samal ajal maigutab isa kodus suud ja lürbib kohvi. Ja selliseid pered pole mitte üldse haruldane nähtus. Njah, teine lugu on sellisel juhul, kui isal algab tööpäev kell 7 või lõppeb kell 6 hommikul, siis on mõistetav selline elukorraldus.

Eile oli tõeline suveilm, loomulikult tulid soojad ilmad jälle nii ruttu, et lapsele pole midagi selga/jalga panna – kõik on talvega väikseks jäänud. Leidsime siiski ühe tossupaari, mis veel mahtus jalga ja ühe tuuleka varrukad polnud ka veel lühikeseks jäänud, kuid see on ka kõik. Mis siin lapsest rääkida, eneselgi pole midagi selga panna. Reaalselt mul on üks paar teksaseid ja üks kleit millega ma kodust väljaspool käin. Ühed dressid, mis on kodus kandmiseks. Teksad hakkavad ka juba veidralt kitsaks jääma ülevalt. Ei tea kas see on rasedusest või saiakestest tingitud, aga selge on see, et hädasti oleks midagi mugavamat vaja selga otsida. Muidu veedan terve kevad/suve koduseinte vahel.

Lisaks riiete probleemile on tekkinud rasedusega mu näole sada korda rohkem vistrikke, kui enne rasedust. Kes teab, siis ega mul pole kunagi puhas näolapp olnud, kuid nüüd on neid veel sada korda rohkem. Nii, et isegi jumestajad ja peitekad ei peida neid ära. Nahk on üldse kuiv ja kisub koguaeg. Ükski kreem ei aita. Lisaks sagedastele toonustele, kiusab mind ka näriv alaseljavalu, mis paneb vahepeal lausa maad suudlema, sest lihtsalt mittemingisuguses asendis pole hea olla. Eks nendel puhkudel aitavad no spad ja paratsetamoolitabletid. Hea on olla lapseootel 🙂

Olen juba vaikselt vankreid ka piilunud. Ega polegi väga midagi valida. Need, mis rohkem meeldivad on hirmkallid. Tuhat eurot käru eest?! Mul pole sellist raha laristada. Pöörasin pilgu poolakate poole, mis uuest peast maksavad 500-600 kanti. Leidsin ühe, mis nägi päris hea välja. Poolakate kohta olen tegelikult üsna head tagasisidet kuulnud, pidavat kui tangid olema. Eks paistab, ma pole järelturgu veel süvenenud. Mul pole midagi kasutatud vankri vastu, kui ta mulle tõesti meeldib ja hind on taskukohane.

Mõned tingimused:

  • pöörlevad esirattad
  • lukuga kinni tõmmatav alumine korv
  • vanker olgu kindlasti korviga, mitte kookoniga
  • hea kui oleks kohe kaks ühes – korv + istumisosa
  • värvus neutraalne -värvieelistus kaldub halli poole
  • pigem väiksem ja kergem
  • kaarvari võiks pisut pikem olla

Praegu jäi silma Lõunakeskuse Babylandis Roan Esso. See vist üsna uus mudel, sest internetist otsides eesti keelseid lehekülgi ette ei viska.

i-roan-esso-grey-chic-gleboko-spacerowy

 

Teine ost, mis tuleb kindlasti teha on kandelina ja Tula kandekott. Ma juba enne rasedaks jäämist koguaeg imetlesin neid ja unistasin Tula kottidest.

 

 

Rohkem soove polegi. Esimesed riided suuruses 56-62 ostan ma arvatavasti kirparilt. Siin Põnnilt Põnnile silman ma kõikaeg igasuguseid armsaid vastsündinu riided. Neid ju lapsed ära kanda ei jõua ning ma ei näe mõtet neid uuena soetada. Praegu olen suutnud end ostmast veel tagasi hoida sest sugu veel teadmata.

Ahjaa, Babybörni lamamistool tundub ka selline asjandus olevat, mis võiks olemas olla. Pole seda mudelit meie peres veel olnud, kuid tundub selline paljukiidetud asi olevat.

Terracotta Pink Cotton.JPG

 

 

Pean nüüd lõpetama, väike Brenda ajas end juba püsti ja kangutab hommikusöögiks jäätist sügavkülmast välja. Lähen keedan talle parem Heleni helbeid ja vaatame mis tänasel päeval meile pakkuda on 🙂 Bye-bye!

 

 

2 kommentaari “Pereelu – kes viib lapse lasteaeda?! Lisaks nimekiri asjadest, mida pere kolmandal lapsel vaja on!!!

  1. Hei! Ma uuriks vankri kohta. Kas läks ostuks? Kuidas tundub? Mulle on samuti silma jäänud agaaa… Mitte keegi ei oska laita, kiita… Ma ise ei oska ka seisukohta võtta🙄

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s