Fassaadielu telgitagused – tüli võib ka Rakvere hakklihast tõusta!

0C9458C8-4CB7-4479-BD7B-5989CDFBFAA8

Inimesed vahest kipuvad arvama, et kõigil on oma elule mask ette tõmmatud, justkui fassaadielu. Ja ma mõistan miks see nii on, miks inimesed ei kipu kõva häälega rääkima, kui siis vaid oma lähedastele, isiklikest muredest/probleemidest. Sest inimesed on õelad ja kahjurõõm on kõige suurem rõõm. Ma enese arust pole mingisugust tohutut fassaadi loonud enese elu ette, vaid pigem kipun ma paljudest murekohtadest mitte rääkima, mis ei tähenda valetamist, vaid lihtsalt mitte rääkimist. Vahel nagu tahaks, kuid siis püüan mõelda, et see on vaid minupoolne versioon ja teistel kaasosalistel pole mu blogis võimalik kaasa rääkida. Kas on õige oma lähedased avaliku pilgu alla asetada nendelt endilt küsimata?! Sel puhul peangi end vahel pisut tagasi hoidma, kuigi vahel tahaks lajatada ja sajatada ( ja olen siiski ka seda teinud). Samas ma tean ka seda, et inimestele meeldib kiunuv ja halav blogi, intriigid, need müüvad, kuid paraku ma püüan siiski positiivset joont hoida, sest ka ma ise armastan pigem positiivseid postitusi lugeda.

Mu sisemine mina on pisut tasakaalust viimasel ajal välja läinud. Kui ennist kõndisin piltlikult öeldes rahu südames ringi, õnnis nägu peas, justkui oleks palju drooge tarbinud, siis nüüd tunnen, et sees on pisut sassis. Asjad, mis ei tohiks mind kõigutada, on ühtäkki hirmus häirivaks muutunud. Ma pole enesega enam rahul, sisemine suund on paigast läinud. Seadsin sammud raamatukokku, et mõned hinge-ja mõttemaailma suunavad ja toetavad raamatud mind tagasi õigele teele aitaks turgutada. Peale 1,5 tunnist raamatukogus sobramist, tulid minuga kaasa 2 Osho eneseabi raamatut ja Susan Jeffers ” Tunne elust mõnu!”.

Tulles tagasi maski taga oleva elu juurde, siis pole mingi saladus, et me mehega tülitseme omajagu. Eriti viimasel ajal. Eks saan seda pisut ajada raseduse süüks, hormoonid paigast ja tohutu tunnetemöll sees. Tunned, et mees ei hoia piisavalt, lapseootel naine tahaks ikka, et mees hoiaks terve aja kätt ja poputaks. Ja nii ma tunnen kuidas ma pole nii tähtis kui võiks, mees see eest arvab, et ma kujutan enesele asju ette ja loodetavasti paneb ka selle raseduse arvele. Mõeldes tagasi eelnevatele rasedustele, siis olen tõesti üpris emotsionaalne olnud, pisaratevool on kerge tulema.

Näiteks suutsime me hakkliha pärast kaks päeva tülis olla. Jah, hakkliha pärast. Aga mitte tavalise hakkliha pärast, vaid Rakvere hakkliha pärast. Nimelt tuli mees poest, toidukott kaenlas. Plaanis oli makarone hakklihaga teha. Asun kotist kraami välja võtma ja näppu jääb hakkliha, Rakvere hakkliha. Lipsab üle suu : “ Hõh, Rakvere hakkliha!”. Teine pool seepeale kohe ärritus, miks hakklihal viga, terve pood on Rakvere tooteid täis, toidule kulub niigi palju ja mina vingun siis Rakvere hakkliha pärast. Loomulikult ma vihastasin, sest tema vihastas sellise asja peale, sest ma üldse ei öelnud supervinguvalt või kurjalt, et tegemist on Rakvere hakklihaga, et mis õigus on temal kohe ärrituda sellise tühja asja peale. Ja nii me kaks päeva hakkliha pärast teineteisega praktiliselt ei rääkinud. See krdi Rakvere hakkliha!!

Igatahes mul on üks kiiks – ma põhimõtte pärast ei osta Rakvere lihatööstuse ega Talleggi tooteid nende puuduva inimlikkuse vastu oma töötajate suhtes. Solidaarsusest streikivate  Rakvere lihatööstuse töötajate vastu. Mis aga ei tähedaks, et ma neid ei sööks, kui neid keegi teine pakub või toidus kasutab.

Leppisime kokku, et mina ei maini enam sõnakestki, kui ta Rakvere tooteid koju toob. Ja tema ei ärritu tühja lause peale niiviisi. Pole ju mõtet tühja-tähja peale oma energiat raisata ja see pole kohe kindlasti põhjus tülitsemiseks.

Ei taha mina uskuda,et on paare, kes absoluutselt ei tülitse. Ma usun, et on paarid, kes tülitsevad vähe ja paarid, kes tülitsevad palju, kuid mitte üldse, seda ma ei saa uskuda. Olen küll kuulnud siit-sealt, et mõned paarid tõesti ei tülitse kordagi, seepeale tahaks arvata, et sel puhul elavad nad enda tunded sissepoole või siis on mõlemad tohutult palju Oshot lugenud. 🙂

Ma tean, et on päris paljud lähevad sotsiaalmeediasse nii sisse, et usuvad kõike mida näevad. Vahel kaob piir ära ja nad ei adu enam, et iga ilusa pildi taga pole kohe terve idülliline eluring. Vaid lihtsalt kiputakse ju ikka head ja ilusat jagama?! Halb jäetakse tahaplaanile. Inimesed peaksid seda enesele teadvustama ja kes sellega toime tulla ei suuda- see hoidku parem facebookist, instagrammist ja muudest taolistest kohtadest eemale. Kõigil on paremaid-halvemaid aegu. See muidugi ei tähenda, et inimene, kes jagab head ja ilusat, on kohe võlts. See hetk, pilt, periood ongi ilus ja hea. Kuid tagaplaanil võivad varjutada mustad pilved, kuid seda me ei näe. Siin tulebki mõistus appi võtta, et aru saada – mitte kellelgi pole koguaeg kõik hästi. Lihtsalt inimestel on erinevad probleemid ja katsumused elus. Tegelikult oleneb kõik suhtumisest elule – mõni näeb igal sammul halba, teine head. Nii ongi. Sinu mõtted määravad Sinu elu!

 

 

 

 

2 thoughts on “Fassaadielu telgitagused – tüli võib ka Rakvere hakklihast tõusta!

Add yours

  1. Hei! Kõigepealt Palju õnne! 💐 Nii tore lugeda sinu elumuutvast uudisest! Olgu füüsiline tervis hea ja hoia seda vaimsetki helge ja õnnelikuna! 🙂 No näed, elan kaasa nagu vanale tuttavale!
    Tülil ja tülil on muidugi vahe. Oleneb, kes mida tülitsemiseks peab – ühele piisab tõsisest näoilmest, teisele tuleb laks tagumikule anda, et sellest tülli minna. Ideaalseid inimesi ei ole mina ka kohanud. Meie igapäevaelu vürtsitavad ka nähvamised-solvumised ja samas toob sära tagasi andestamine ja mõistmine. 😊 Mis Rakvere toodetesse puutub, siis meil sama teema õhus – mees ei osta põhimõtte pärast ja mina saan sajatada, kui seda teen. 😃 Aga kõik on lahtirääkimise küsimus – ootused, soovid ja tunded paika ja käsikäes rõõmsalt edasi…..järgmise plahvatuseni. 😀 Ole hoitud! ☺

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: