Lapsepõlve rõõmud- kas lund tohib süüa?

07508DBC-2311-4DDD-A120-08B0DA1774AE
Pilt: Jaanuar 2018

Kas Sina lubad oma lapsel sel vähesel talveperioodil, mil meil valget lund langeb, seda kinda pealt enesele suhu limpsata? Või pigem keelad kategooriliselt lapsel lund süüa?

Nii palju kui mina end lapsepõlvest mäletan, sõime me igal talvel mõnuga lund – ei keelanud meid keegi, ka jääpurikaid sai limpsitud ja keel vastu raudposti pandud. 🙂

Ka mu vanem tütar Hanna-Liisa on kogu oma lapsepõlve lund söönud ja siiamaani teeb vahel maal lumemagustoitu ( võta kauss, kühvelda lund sisse ja söö soojas toas kausist lusikaga, lisandiks võid lisada marju! ).

Nüüd olen  lubanud ka kahepoole aastasel Brendal lund kinda pealt nautida. Issi ei luba ja issiga ta ei söö lund õues. Kui minuga õues on, siis sööb. Samas tundub tal juba lumeisu täis olevat, sest kui talveilmad juba pikemalt kestnud, siis enam nii väga ei isutagi lume maitsmise järele. Pigem just kui esimesed lumepäevad saabuvad peale pikka kevad-suve-sügis perioodi, tundub maitsev lumeamps just see kõige parem olema.

Jah, olen lugenud milline tohutu bakteritemeri pidavat lumes sisalduma, kuid samamoodi on nimetatud laste mänguväljakuid bakteripesadeks ning lausa öeldud, et kui soovid oma lapsel bakterivanni võtta, vii ta liivakasti/mänguväljakule. Lapse ju mänguväljakule viid?! Mis see pisike lumeamps siis ära teeb?

Baktereid pidavat leiduma iga toidu peal, mida enesele sisse sööme, kuid inimese maos on niivõrd happeline keskkond, et bakterid surevad koheselt.

Teisalt kardetakse jääkülma lund kurgus, mis teeb ehk kurgu haigeks. Ma pooldan pigem karastamist ning pisut jääkülma lund kurgus ja liivakasti bakterivannid meile liiga ei tee.

Mis lapsepõlv see on, kui lund ka süüa ei või?!

2 kommentaari “Lapsepõlve rõõmud- kas lund tohib süüa?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s