Kuri telekas kolis keldrisse!

FA87CB7A-0026-42B6-AF56-49DD2BF059AF

Brendast on sirgunud 2,5- aastaseks saades päris mini-inimene. Sööb ise, kõnnib ise, jookseb ise, potil käib ise, laulab, tantsib, targutab, kamandab, viskab nalja, joonistab, koristab enda järel, oskab oma tahtmist taga ajada, oskab hirmu tunda.

Kaalunumbreid 13,5 kg ja pikkust 90 cm. Kusjuures ma ise pidasin teda palju lühemaks ja kergemaks. Kuid arsti kabinetis olev kaal ja mõõdulint ei valeta. Seega tegemist täitsa mõõdus väikese inimesega, keda eriti kaua süles tassida ei õnnestu. Lihtsalt ei jaksa.

Kord mõni nädal tagasi sättisime end magama. Nagu tavaks olen mina ta kõrval kuniks une-mati tal liiva silma puistab ning Brenda sügavasse unne vajub. Kuid loomulikult nii lihtsalt see protsess ei käi, vaid enne seda on vaja voodis vingerdada ja sipelda, laulda ja jutustada, veel pissile minna ja vett nõuda. See nimekiri võiks pikalt veel jätkuda.

Tol õhtul tõmbas ta teki üle pea ja hingas raskelt teki all. 

Mina: ” Tule teki alt välja, sa ei saa hingata seal ju!”

Brenda: ” Ei tule!”

Mina: ” Tule välja, mis sa lolli mängid! Sul on paha hingata seal .”

Brenda: ” Onu vaatab mind. “

Mina: ” Mis onu? Kus onu on? “

Brenda: ” Seal seina peal”

Mina: ” Ei ole seal mingit onu, vaata ise. ( Näitan telefoni taskulambiga valgust seinale).                    Kodus on ainult emme , issi, Hanna-Liisa, mingit onu siin pole. Keegi võõras siia ei                  tule.”

Brenda kordab minu järel : ” Kodus on emme, issi , Hanna. Onu ei tule siia, ei tule jah.”

Järgmine õhtu:

Brenda pistab magama minnes taas pea teki alla. Hakkan taas pärima miks ta seda teeb.

Mina: ” Brenda, kuku! Tule teki alt välja.”

Brenda: ” Ei tule!”

Mina: ” Tule ikka. Ühtegi onu ei ole meie kodus. Siin oleme vaid meie- emme, issi, Hanna. Pole vaja karta.”

Brenda: ” Telekas vaatab mind.”

Mina: “Telekas??!!” 

Brenda: ” Telekas vaaaaaatab minu pooole!”

Mina: ” Kas telekal on silmad?”

Brenda: ” Jaa.”

Üritan talle selgeks teha, et telekas pole nagu inimene. Tal pole silmi ega suud ja ta ei vaata su poole. Vestlusesse sekkus Hanna-Liisa nari ülemiselt korruselt, kes rääkis, et tema olevat ka alguses, kuioma toa sai telekat kartnud pimedas toas. Just selle teleka alumises ääres oleva punase tulukese pärast, mis öösiti ainukesena pimedas toas põleb.

Postituse alguses ma mainisin, et Brenda oskab juba hirmu tunda. Ma oma peas ei suutnud arvatagi, et 2,5-aastane laps kujutab ette enesele kuidas “kollid” vaatavad teda. Või ehk näeb ta surnud hingi seina peal ja teleka sees, kes teda silmavad? Kes teab.

Veel ei teadnud ma, et ka Hanna-Liisa kunagi telekat oma toas kartis. Ta pole sellest mulle kunagi varem rääkinud, küll aga mäletan kuidas ta iga õhtu soovis, et ma ta toa ukse praokile jätaksin kui ta uinub.

Asetasin raamatu teleka all ääres oleva tulukese ette. Nii pidavat parem olema. Siis torgatas äkki pähe, et viiks teleka üldse lastetoast ära. See sai sinna Hanna tungival soovil pandud, kuna tema tahab oma Padjaklubisid ja Kättemaksukontoreid vaadata. Reaalsus on aga see, et telekat lastetoas praktiliselt üldse käimagi ei panda ja kogu tegevus toimub ikka elutoas. Minu üllatuseks nõustus Hanna minuga koheselt.

Mulle ei meeldinud see telekakolakas lastetoas juba esimesest hetkest saadik mitte. Rikkus täiesti toa ilmet ja nüüd olin indu täis see kiirelt kummuti pealt maha tõstma. Lükkasin jalga botased ja jaki ning suundusin kohe keldrisse, kust asemele sai toodud tädi Kersti tütre nukumajad, mille ta juba aasta tagasi meile tõi. 1,5-aastane Brenda polnud nukumaja jaoks teps mitte küps ja nii me maja keldrisse hoiule viisimegi. Natuke kraamimist ja mööbli ümber tõstmist ning tuba sai taas uue ilmenukumajanäol, kus isegi pikalt nukumajas mööbeldades aega veetsin. Oleks mul vaid selline enda lapsepõlves olnud!! 🙂

 

  • Kui algselt sai majad maha põrandale asetatud, siis üsna pea sain aru, et egas päris põrandal nukkudega pikalt mängida ei jaksa, kuna majad on üsna madalad. Seega tõstsin nad hiljem,kui pildid olid juba üles võetud kummuti peale, saab ilusti tooli peal istuda ja pikalt-pikalt mängurõõmu tunda.

 

 

 

Üks kommentaar “Kuri telekas kolis keldrisse!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s