Ei mingeid uue aasta lubadusi!

7F1B45A4-5F6B-4351-BDE0-6ECF618B8E19

Mis on maailma parim tegevus?

Loomulikult vedeleda 1.jaanuaril peale suuri pidustusi diivanil, tekk ümber, ees laud hea ja paremaga ning vaadata erinevaid filme, mängida lauamänge ja olla lihtsalt niisama. Kindlasti on aasta esimene päev paljudele täielik pingelangus – jõulud läbi, aastavahetus üle elatud. Saab uusi sihte seada ning taas otsast alustada. Kuigi jah millegipärast kiputakse uute eesmärkide täitmisega esimese jaanuarini ootama, märgilise kuupäevani, kuigi iga päev on sobiv sihtide seadmiseks.

Ennist mainisin suuri pidustusi, kuid meil on üsna vaikne istumine kodus. Lasin emal endale laualinadki poest osta, et siis pidulik laud üles sättida. Hakkisime salatit, praadisime liha ning tegime suupisteid omas tempos. Ehk umbes kella kaheksa ajal sai laud valmis ( laual pakutavat saab näha siit ) . Ka õde tuli oma lastega, lisaks emmele, viskasin selga oma eelmise aasta jõulukleidi ning olin aastanumbri vahetuseks valmis. Viisteist minutit enne kahtteist seadsime sammud õue, et ka rakettide ilust osa saada. Tammelinn saatis päris korraliku summa eest ilutulestikku taevasse, aga ütleme nii, et siin väga head kogu linnale ei avanenud. Lisaks oli õel veel kotiga pauke ja üks suurem ilutulestik kaasas, et lapsed said ka süütamisest rõõmu tunda.

Brenda on alles natuke üle kahe aasta siin ilmas elanud ja egas ta eelmise aasta ilutulestikku ei mäleta, mistõttu ta esialgu pani lausa käed silmade ette ja soovis suuna tagasi kodupoole võtta. Lõpuks kui ma olin talle muudkui korrutanud, et “vaata sinna ja sinna, niiii ilus, nii ilus ju…” , ta enam ei kartnud, küll aga ei paistnud ta näost väga emotsioone välja ning jälgis tuima näoga toimuvat.

Täna päev möödus kodu tähe all – hommikul kell 11 küpsetasin juba pannkooke, mis läksid nagu soojad saiad. Väike Brendagi käis muudkui oma väikese käekesega kõrgelt pliidi äärelt pannakaid napsamas. Kui Brenda oli endale viimase koogi haaranud, tuli Hanna-Liisal ka suur soov pannkoogi järele. Kuid mis otsas , see otsas. Vaat, et tülinaks ei läinud! Hanna-Liisa väitis, et ma tegevat liigharva pannkooke, seepärast need nii hinnas nüüd ongi kodus. Aga head-head paksude pannakate retsepti oleks vaja oma retseptivaramusse. Mäletan meil kadunud vanaema tegi pärmiga väikeseid pakse pannkooke, mille lõhn ja maitse siiani meeles. Kahjuks muidugi tol ajal ei taibanud meist keegi temalt retsepti enesele küsida.

Haarasime tekid, padjad ning sättisime end muinasjutulist  Disney filmi vaatama, kõrval jõuluks saadud šokolaadid ja eile toodud mandariinid. Lisaks jõudsime ühe lauamängu teha. Sosistasin pärimise peale maa-jõuluvanale, et Hanna tahaks enesele väga My Rummy lauamängu, mille ta ka kingikotist leidis ja nüüd tuleb ikka ette olukordi, kus ta nurub, et me mängiks temaga. Mulle muidu lauamängud meeldivad ja kulutan oma aega heameelega mängimisele, kuid see mäng on kuidagi uimane, mis peaks nagu mulle sobima, sest ma ise ka selline, selline…uimane ju. Kuid näiteks laupäeva õhtune Monopoli mäng on mulle palju rohkem meelt mööda. Veel mäletan ammusest ajast, et ka “Mees, kes teadis ussisõnu” oli huvitav mäng. Peaks enesele ka midagi sellesarnast soetama.

934688E0-077B-4074-A3C1-103031DA1C4F

 

Igatahes unerežiimid on meil peres kõigil totaalselt segamini. Brenda vajus täna kell 19 unne, kui kööki talle jäätist tooma läksin. Hoian varbaid ja pöidlaid, et ta nüüd enne ööd üles ei ärkaks, vaid hoopis hommikuni põõnaks.

Uusaasta lubadustest veel nii palju, et mitte mingisuguseid lubadusi ma ei anna. Läheb nagu läheb. Kui tunnen, et pean parem inimene olema, lihtsalt olen. Kui tunnen, et pean rohkem tähelepanu pöörama, lihtsalt pööran. Kui tahan töökohta vahetada, lihtsalt vahetan. Kui tahan sportlikum olla, lihtsalt olen. Lubaduste andmine võib paraku Sind just pingesse viia ja tekitada hoopis vastupidise efekti. Seega kui midagi tahad eneses muuta, siis tee seda ajal, kui oled sisemiselt valmis, mitte vaid aasta esimesel päeval.

C13D167C-EDE0-48DF-BC69-BAF460289A92

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s