Kas ühe pere lapsed peavad võrdselt jõulukingitusi saama?

pixabey

Kui arutasime mehega selle aasta jõulukinkide üle, loetlesin ette mida minu arvates võiks vanemale (10a) ja mida nooremale tütrele (2a) kinkida, siis tekkis arutelu kas on õiglane kui üks saab mitu kinki ja teine laps vaid ühe kingi. Kas kingipakis olevate erinev esemete arv tähendab ebavõrdsust? Ühe lapse eelistamist teisele?

Tooksin välja kaks määravat aspekti:

Kui üks laps saab kolm asja ja teine laps ühe asja, kuid mõlema kingitustele kuluv summa on samaväärne, on sel puhul siiski võrdsete kingitustega. Lihtsalt ühel lapsel on üks korralik ja kallim ese, teisel kolm pisemat ja odavamat. Võrdne ju?!

Teiseks määrab tihtilugu lapse vanus kingituse olemuse. Kahe aastasel pole veel nii suuri nõudmisi, tunneb ta rõõmu igast puslest ja nukust. Kümne aastane on juba natuke teadlikum ning soovid on võib-olla natuke suuremad või praktilisemad. Ehk on tal näiteks telefon omadega õhtul ja pere otsustab talle selle jõulude puhul kinkida. See ei tähenda automaatselt, et ka kahene peaks nüüd telefoni väärtuses mänguasju jõulupakist leidma. Nii, et suurt rolli kinkide tegemisel mängib ka laste vanus ja vajadused.

Meie pere jõulukingid on veel poes, kuid kui ostmiseks läheb, üritame meeles hoida, et lähtume siiski iga lapse puhul individuaalselt ja kinkide arv ei pea olema samaväärne.

 

Pilt: Pixabay.com

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s