Mida soovivad jõuludeks 2- ja 10-aastane?

IMG_2675

Jõulud pole enam mägede taga ja nagu kombeks, jääb jõulukinkide ost ikka viimasele hetkele. Miks me kunagi ei õpi?!

Ega tegelikult sellest midagi polegi, sest kingid saavad vaid meie endi lapsed. Kui peaks kõikidele lastele tegema me sõprade ja õdede-venna peredele, siis peaks jõuluajaks lisatöökoha otsima, sest meid on palju.

Ma pole veel lasknud Hanna-Liisal ( 10 a) jõuluvanale kirja kirjutada. Tema sees on juba teadmine, et jõuluvana ja päkapikke pole olemas- seega on temas kogu maagia kustunud ja päkapikk Paulile enam kirju ei kirjuta nagu varem, kuid kinke ootab see eest küll.

Tegin selgeks, et raha ja üüratuid kinke jõuluvana ei too. Jõulud pole raha kinkimise aeg. Tema jõulusoovid võivad muutuda ajaga, aga praeguseks hetkeks on sõelale jäänud kindlasti ükssarviku temaatikaga telefonikorpus, lauamäng My Rummy ja veel tean, et tahab üht kardigani ehk saab sellegi jõulukotti poetatud.

Kahe aastasele on kinkide tegemine lihtsam, kuna Brenda tunneb vist kõigest rõõmu. Kümne aastane enam nii väga ei tunne ja on valivam.

Brenda tunneks rõõmu igast nukust, puslest, raamatust, pliiatsitest, kaisuloomadest. Kuid praegu on südamelähedane kingikotti soetada mõni puidust kokkamise mäng. Saime seda õelapse sünnipäeval  mängida ja see huvitas igas vanuses lapsi. Tean, et Tartu Kaubamaja lastemaailmas on valik selle taolisi mänge, aga päris täpselt sellist ma riiulilt ei leidnud.

pizza

See samune Pizza Party mäng oli sünnipäeval nii populaarne, et uskumatu. Pitsa peale saab seeni ja köögivilju krõpsuga kinnitada ja ära võtta. Pitsat lõikudeks lõigata. Ja sel samal firmal Melissa and Doug on erinevaid taolisi mänge pakkumisel, et peab uuesti silmama minema.

Vahepeal mõtlesime süntesaatori peale, mis külas olles talle justkui huvi pakkus. Kuid selle mõtte laitsime üsna ruttu maha. Hakkab siin veel ööd ja päevad klimberdama 🙂

Kui tal poleks nukke, kingiks kindlasti nuku. Aga tal on neid juba nii palju, et pole mõtet veel üht juurde tuua. Nukuvanker on ka olemas – puidust. Puidust vankriga väga ei käruta ringi, sest ta pole eriti kerge ja sujuva manööverdusega. Kuid vanaemal on juba jõuluvana kingikotti sini-mummuline käru soetatud. Algselt vihjas vanaema, et tahab Anna-Liisa nukku osta, kes pidavat rääkima. Poes seda silmates, keeldusin kategooriliselt, et ta nuku kingiks, kuna hind on üüratu ja nuku pole minu meelest üldse mitte armas. Ei ole selle nuku fenomenist aru saanud?!

Kindlasti läheksid peale kõiksugu pusled, tal on puslemaania. Tal puslesid kodus omajagu, aga eks need jupid kipuvad tal kaduma.

Kodu-ja poemänguasjad on ka praegu aktuaalsed. Mängib ta meil siin tihtipeale, kuidas ta poodi läheb- pakib oma nukud ja kotid kokku ja läheb. Teeb süüa neil, pissitab ja riietab, paneb magama. Väike emme!

IMG_2833

 

Viimasel ajal on mulle endalegi märkamatult saanud temast põrsas Peppa fänn. Ma ei tea kust see tuli või kuidas, aga põrsas Peppat tunneb ta väga hästi. Mine tea, võib-olla saab väikse põrsa ka kingikotti, sest kaisukaid ta armastab. Huvitav, kui Hanna-Liisa väike oli, ei meenu mulle, et tal mõni lemmik kaisukas oleks olnud.

Üks mure on ka- jõulumeest ei ole. Kuna jõuludeni pole teab mis kaua aega enam, siis tundub, et jääme ilma jõulumeheta. Ega meil suurematel polegi sellest suurt lugu, aga see siiras sära ja rõõm, mis laste silmis jõuluvana kohates, on kuldaväärt.

Eile toimetasime Brendaga köögis, kui ühtäkki jään kõrvu kikitavalt kuulama, sest tabasin ära mingisuguse riimi. Brenda luges endamisi parasjagu luuletust, mille ta arvatavasti lasteaias õppinud oli ja tundub, et see luuletus läheb veel edasi, aga nii palju ta enam ei oskanud lugeda. Silm tahtis kohe märjaks minna – minu väike Brenda on nii suureks saanud, et loeb juba luuletust! 🙂

“Täna tuleb tore päev,

jälle oma sõpru näen!”

IMG_2884

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s