KAVALAD PETISED ehk lugu sellest kuidas ma petta sain

Kavalad petised või ehk siis ise olen loll hoopis. Ma poleks arvanud, et see minuga võib juhtuda- kuidas ma lasin ennast lollitada? Loomulikult iga teine arvab, et tema küll ei laseks end lollitada, et tema käituks teisiti , kuid sel hetkel sa lihtsalt ei oska seda oodata, pettus tehakse nii peenelt ära, et sa ei saa arugi, kui mees juba kadunud on ja oled kui puuga pähe saanud- kuidas?!

Olen minagi ju kuulnud lugusid sellest kuidas kõiksugu petiseid liigub ringi ja üleüldse tuleb nendega ettevaatlik olla, kuid sel korral nägi petis täitsa ontlik meesterahvas välja,  vanus ehk umbes 35 eluaasta kandis. Natuke ümaram. Pisut tõmmu. Kategoriseerisin ta lihtsalt välismaalaseks.

Parasjagu oli tal mingit laadi videokõne telefonis lahti, kus samal ajal mingi naisterahvaga vestles. Kõigepealt uuris kas ma vene keelt räägin. Vastasin eitavalt. Seejärel jätkas inglise keeles ja soovis üht fantat osta. Hinnaks 1.50.- . Asetan talle fanta leti peale ja tema lehvitab 50 eurosega. Võtan juba vastu, siis hakkab seletama midagi, et kas otsib teise raha hoopis. Panen 50 eurose tagasi alusele, siis otsustab ringi ja ütleb,et annab hoopis viiskümmend senti juurde. Samal ajal suhtleb ka vahel naisterahvaga telefonis. Ja juba otsingi ma 49 eurot talle tagasi, sest pidin ma ju saama 50.50.-. Kuidagi märkamatult on ta juba läinud nii su tagasi antud 49 euro kui ka selle 50 euroga, mida ta sulle maksma pidi.

Sain sellest üsna kohe aru, et midagi läks nüüd valesti ja seda 50 eurost minu kassas pole. Jooksin petisele järgi, aga ta oli juba jäljetult kadunud.

Õhtul mõned tunnid hiljem, nägin postitust sotsiaalmeedias , kus selle samas mehe pilt ja juures jutt, et tegemist on raha ” keerutajaga”, kelle elatusviis ongi skeemitamine ja raha välja petmine klienditeenindajatelt.

Jah, võib ju öelda, et kuidas ma annan enne tagastusraha, kui tema antud viiekümneline polnud kindlalt mul pihus? Või kuidas ma teda läbi ei näinud ega kahtlustanud?

Teate, ma ise ka ei usu, et see minuga juhtus ja kuidas ma lasin end lolliks teha. Kuid see kõik käib nii kiirelt ja sahkerdades ära, et sa ei saa arugi enne, kui see juba juhtunud on. Väsinud ka tööpäevast juba ja tähelepanu hajub.

Seega kõik klienditeenindajad, eriti Tartust ja Tartumaalt – jätke see nägu endale meelde ja ärge laske endaga nii teha nagu minuga juhtus.

24862563_10155423484527955_815406218387263063_n

Kusjuures umbes kaks nädalat varem käis ta veel meil töö juures, kuid siis polnud kassas mina, vaid mu kolleeg ja tookord üritas samamoodi petta, kuid nii suures summas ei õnnestunud, vaid tookord oli kadu vaid umbes 10 euro kandis. Kohe peale seda juhtumit, tuli mulle see seik meelde, kuid ma tol korral polnud ise juures. Seega on ta veel nii nahaalne, et võib tulla samma kohta tagasi, kus ta juba varem petmas on käinud!!!

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s