TEEME ISE – jõulupuu!

IMG_2618Sel aastal otsustasime teha natuke teistmoodi ja kuusepuu metsa jätta. Olin juba varasemalt enda telefoni Pinterestist ühe pildi salvestanud, kus ilutses okstest tehtud kauneis ehteis jõulupuu. See idee hakkas mul peas kohe hoogu koguma ja kui mehele oma ideest pildi saatsin, oli ta hoopealt plaaniga nõus.

IMG_1866
idee Pinterestist

Mõeldud- tehtud! Nädal hiljem seadsime sammud maale ja rändasime kogu perega poollumisesse metsa jõulupuu tarvis sobivaid oksi otsima. Esiti arvasin, et ideaalsete okste leidmiseks kulub meeletu aeg ja polnud kindel kas üldse okstehunnikuga metsast võidukalt lahkume. Kuid minu üllatuseks leidsime 20-30 minutiga kõik vajalikud oksad.

Njah, pigem lasin mina metsas rohkem suul käia kui kätel. Ja mõni hetk kogusid pinged pea kohale, sest mina vaatasin pigem peeneid oksakesi ja mees mul paksemaid- esiti oli raske üksmeelele jõuda. Kuid õnneks leidsime siiski ühise keele ning minu hooleks jäi hilisem jõulupuu kaunistamine.

Kui esialgu mõtlesime oma puu seinale kinnitada, siis hiljem leidsime kummutile asetamise palju paremaks ideeks. Ehk kui seinal oleks mõni naelake juba ees olnud, siis oleksime selle idee juurde jäänud?! Kuid kummutile sobib jõulupuu ka nagu valatult – kindel pind jalge all.

 

 

 

Seega omapärase jõulupuu jaoks pole muud vaja, kui:

 • Too metsast u 15 oksa – mida omanäolisem igaüks on , seda parem.
 • Las iga järgmine oks olgu teisest lühem.
 • Võta käsisaag kaasa!
 • Proovi ja katseta juba metsas milline puu välja hakkaks nägema.
 • Kui soovid inimpikkuses puud, korja lihtsalt rohkem oksi ( 20-25).
 • Võid oksad omavahel nööriga kinni sisuda, nii et oksad jäävad üksteise külge rippu. Teine variant ( mida ka meie tegime) on otsida kaks oksa ja asetada need kolmnurka ning  nende peale  peenikeste naeltega oksad kinni lüüa.
 • Asetada kindlasti mõned tulukesed jõulupuule, sest tuledesära annab pimedatel talveõhtutel palju hubasust tuppa. ( Kasutasin haldjapalle, mis töötavad patareidega. Patareidega on parem, sest siis ei pea pistiku lähedust otsima jõulupuu kohaks, lisaks ei jää kuskile üleliigset juhet tilbendama. Nendel haldjapallidel käivad ka heegeldatud pallid otsast ära, mistõttu saab ka ainult tulesid kasutada ilma suurte pallideta).
 • Kaunista ehetega- kas värvilistega või natuke tagasihoidlikumalt- kuidas endale parasjagu meeldib. ( Lisasin lipsukesi, lumehelbekesi ning vale-portselanist isetehtud ehteid. Isetehtud sooda-tärklise tainast tehtud ehetest kirjutan SIIN).

 

 • IMG_2592

 

 

 

6 kommentaari “TEEME ISE – jõulupuu!

   1. Traditsiooniliselt veedame jõululaupäeva oma pere ringis ning kohtume 1. jõulupühal ühe minu venna talus,. Jõulusalmid selgeks õpitud, et taadilt oma loosipakk lunastada. Meid saab ümber laua umbes 30 ning melu jätkub pikaks ajaks. Loodan, et sel aastal meie pesamuna (siis veel paar päeva enne oma 1. sünnipäeva) ka sellele vastu peab. 🙂

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s