Teeme ise – jõuluehted!

IMG_2396Aasta aastalt tekib soov teha midagi teistmoodi, midagi mitte traditsioonilist. Mis ei tähenda, et tahaks traditsioone vältida, vaid traditsioon ikka jääb, aga teisel kujul. Sel aastal ei plaani me tuua tavapäraselt metsast kuuske tuppa, vaid suur soov on teha okstest kuusepuu seinale. Idee olen ma leidnud pinterestist ja enesele kunagi telefoni salvestanud, mis nüüd väga aktuaalseks osutas. Selle tarbeks on vaja ainult maale oksteretkele minna ja õiged oksad leida. Mis teoorias ei tundu üldse raske olevat, praktikani pole veel jõudnud 🙂

Ka tavapärased jõulukuulid- ühel aastal punased ja kuldsed, teisel sinised ja hõbedased on juba ammuilma ära tüütanud ja ei tekita mingeid emotsioone. Juba eelmisel aastal üritasin teha midagi teisiti ja alustasin lõngast valgete jõulukuulide heegeldamisega, millele plaanisin pärlid õmmelda. Nägemus oli tohutu, kuid reaalsus oli see, et ma jõudsin vaid paar kuuli valmis heegeldada ja lõpuks leidsid tee kuuse külge taas need samused sinised ja hõbedased jõulukuulid.

Sel aastal olen mina oma ehted valmis teinud, vaja veel vaid jõulupuud, mille külge need riputada. Olen nende ehetega väga-väga rahul ja soovitan teistelegi, kel vähegi huvi ja soovi neid teha. Soodatainast on väga lihtne teha ning igas vanuses asjaosalised saavad kaasa lüüa.

Sooda-tärklise taigen

Vaja läheb:

  • kruusi täis soodat
  • natuke üle pooli kruusi maisitärklist
  • kolmveerand kruusi vett

Sega kõik ained omavahel ja kuumuta potis kuniks segu muutub paksuks pudruks. Võta tulelt, aseta märg käterätt potile ja lase jahtuda.

Kui taigen natuke jahtunud, saad juba hakata otsast tegema ja jupp haaval potist tainast hakkama võtma. Rullid laual nagu tavalist piparkoogitainast. Ära liiga õhukeseks rulli, võib kergelt murduda hiljem. Võid ka otse küpsetuspaberil rullida ja vormida kõik ehted, siis ei pea hiljem neid tõstma eraldi ja ei juhtu, et kuju vormist välja läheb. Korjasin õuest oksi, marju ja käbisid, millega taignale süvendeid teha. Kõige kaunim jääb minu meelest elupuu oksaga.

Sellest kogusest saab umbes 25-30 jõuluehet. 

Küpseta 60-70 kraadises ahjus umbes 1,5 tundi ühelt poolt ja 1,5 tundi teiselt poolt. Kui liialt kõrge temperatuur, muutuvad ehted kollakaks. Pigem tasasel temperatuuril ja pikalt. Poole küpsemise ajal keera ehetel poolt. Kindlat aega ei saa öelda, ahjud väga erinevad.

IMG_2400IMG_2457IMG_2458IMG_2464IMG_2465IMG_2466IMG_2468

IMG_2400IMG_2398IMG_2397

 

2 kommentaari “Teeme ise – jõuluehted!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s