Lasteaia kingasaaaga ( ja isadepäevast ka natuke).

IMG_0778Brendat on õnnistatud suure jalanumbriga nagu tema emagi vist. Hetkel on jalanumber 24. Vähemalt mulle tundub, et igal teisel kahe aastasel pole jalanumbriks veel 24. Ja kuna mul on jalanumber 40, jõuab Brenda jalg ka kindlasti tulevikus sinna kanti.

Igatahes suvel ostetud mugavad kingad suuruses 23 sai sügisel mõnusasti lasteaeda sisejalanõudeks pandud. Kuniks lõpuks lasteaia õpetaja mainis, et Brendal on varbad väga-väga üle kinga ääre, et ehk saaks uued kingad lasteaeda tuua. Mõeldud-tehtud. Ühed 24 suuruses kingad sain emalt ja teised olid suuruses 25/26. Esimesed tundusid liialt parajad. Vaat, et väiksedki. Teised oleksid natuke nagu suured. Pakkisin mõlemad kaasa. Jalga sai pandud 25/26 suuruses kingad. Mis tundusid küll endiselt liiga suured, aga muud polnud ja sai jalga susatud.

Seejärel leidsin kirbukalt suuruses 24 valged kingad, mis olid Brendale täpselt parajad. Mõtlesin , et oh oli see alles leid! Täpselt parajad. Tõin reedel kõik teised sisejalanõud koju kaasa, et esmaspäeval uute sisejalanõudega lasteaeda saata.

Kuna esmaspäeva hommikul pidi Raks lapse lasteaeda viima, pakkisin talle kõik vajaminevad riided kummutile valmis. Räägin veel üle, et näed vaata, leidsin sellised kingad, täpselt parajad. Võta need kindlasti kaasa hommikul. Kordasin end mitu korda üle veel. Ja sättisin kingad ka kummutile teiste vajaminevate asjade juurde.

Mis te arvate kas ta võttis need kingad lasteaeda kaasa? Loomulikult mitte. Hommikul kell kaheksa tuleb mulle kõne. Ma juba tean, et kui ta mulle hommikul kaheksa paiku helistab, siis see ei tähenda midagi head, vaid seda, et mingi jama on lasteaias. Võtan ettevaatlikult telefoni vastu ja kaasa oli püha viha täis. Miks ma talle ei öelnud, et lasteaias ühtegi paari kingi pole!!!?? Laps nüüd täitsa soki väel ja tema peab koju kingade järgi minema. Rääkisin üle, et eile õhtul ju ütlesin mitu korda – vaata, et sa need kingad kaasa võtad kindlasti.” Jah, aga miks ma ei öelnud, et lasteaias pole ühtegi paari kingi ees, et ma kõik koju olen toonud?” Mina arvasin, et see pole oluline. Oluline on, et ma rõhutasin uute kingade kaasa võtmist kindlasti. Igatahes läks ja viis ta need parajad kingad lasteaeda järgi.

Õhtul Brendale järele minnes selgus aga, et need minu arust parajad kingad on siiski ka väikesed st varbad liiguvad kingast välja ettepoole. Mõndade jalanõudega ongi nii, et kuigi king võib paras olla, siis varbad lihtsalt liiguvad kinganinast ettepoole. Pakkisin need kingad endaga kaasa ning järgneval päeval said need natuke suured kingad 25/26 suuruses lasteaeda tagasi viidud ja nendega ta nüüd seal käib. Kuna nad on suuremad kingad, pole ohtu, et varbad üle ääre libiseks enam. Seega kes lapsele jalanõusid hakkab lasteaeda ostma, siis võtke natuke suurem number, et jääks varba libisemise ruumi. 🙂

Lasteaias läheb Brendal üldiselt väga hästi. Läheb rõõmuga ja õhtul ei taha ära tulla. Pidavat olema kui ehtne lasteaialaps. Ainuke häda on selles, et ta lihtsalt jääb liialt tihti haigeks – nohusse, köhasse. Ning praegusel sügisperioodil on ta rohkem kodus olnud kui lasteaias.

Mähkmemajandusest oleme kodus lõplikult lahti saanud. Kaks korda on juhtunud, et pissib öösel une pealt voodisse. Kuid kindel reegel, millest tuleb igal õhtul kinni pidada- enne ööunne minekut peab pissil ära käima kindlasti! Lasteaias käib ta mähkmega õues. Nii igaks juhuks, sest kuna praegu kombede aeg ka ning pissipotile jõudmine võtab aega. Õpetajatel lihtsam ja kindlam ka. Õpetaja uuris minu arvamust mähkmete kasutamise kohta ja mainisin, et mind ei häiri, et nad sel puhul mähkmeid kasutavad.

Lõpuks saan ka lasteaiale mingit moodi kasulik olla. Kui siin sügisel Mihklipäeva laat oli – oli Brenda haige ja ei saanud laadast osa võtta ega enda panust anda. Nüüd on tulemas aga isadepäeva pidu, kus minult küsiti mu töökoha kohta ja ehk saaksin ma kringlitega abistada. Loomulikult saan! Kuigi isadepäeva peole on sel aastal oodatud vaid isad või kelle isa tulla ei saa , siis mõni asendusmees saata. Huvitav, et niimoodi otsustati. Saan aru küll, tihtilugu kui on emad-isad koos, on üsna tõenäoline, et emad võtavad nii öelda peo üle ja isad jäävad varju. Ehk üritatakse seda sel aastal vältida?! Samas kui igal lapsel pole isa ega vanaisa, kes peole saaks tulla? Tahan uskuda, et õpetajad lasteaias on teadlikud, et kõigil nende rühma lastel on isad olemas, kes osalevad nende elus. Muidu oleks üsna kurb ja mõtlematu tegu õpetajate poolt.

Kui juba jutt isadepäevale läks…pole sinna teps mitte palju aega enam. Tean vaid nii palju,  et meie peres kruusi ega särki ei saa. 🙂 ( Kruus on juba esimesel aastal ära saadud).  Pigem lähme kuskile hubasesse restorani. Üks koht mõlgub meeles juba, kuid praegu on veel vist liialt vara lauda broneerida. 🙂

Üks kommentaar “Lasteaia kingasaaaga ( ja isadepäevast ka natuke).

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s