Maailma parim sünnipäevapidu Tagahoovis!

14902968_1758423714419526_5967432639676142377_oTäpselt nii lausus Hanna-Liisa mulle sünnipäeva õhtul, kui me parasjagu kahekesi omaette juhtusime kööki jääma. Ema süda tõmbus suurest rõõmust kokku- tahame me kõik ju oma lastele vaid parimat. Et nende väikeste inimeste suurtes südametes valitseks vaid rõõm ja rahulolu,mitte kurbus ja pettumused. Kuigi alati ei õnnestu vaid rõõmu lapsele teha, mõnikord peab leppima ja toime tulema pettumusevaluga, mis teistpidi jällegi õpetab ja kasvatab neid oma tunnetega toime tulema ning selles ebaõiglases maailmas hakkama saama.

Hoolimata sellest , et ma eelneval ööl hilja magama sain, tuli äratus kella seitsmeks äratama panna. Öösel sai pulgakooke vorbitud, hommik jätkus kringlite küpsetamisega. Kuid kõigepealt tuli koogi, kingituse ja lauluga sünnipäeva laps üles äratada.  Muidugi oli ta sel tähtsal päeval lupsti ise üleval juba enne, kui me teda lauldes äratada jõudsime. Mina ei tea mis selle ärkamisega on – alati kui kooli päevad ja vara ärgata vaja , siis ei saa maast jalgu lahti. Vabal päeval aga ei mõista nad poole lõunani magada. Kamandasin ta kohe voodisse tagasi ootamaks meie äratust.

Torditükiks ostus Eesti Pagari daimitordi lõik , millel asetses üks roosa südamega küünal. Lauldes sisenesime tema tuppa, pisike õde oli ehk kõige rohkem elevil, et mis nüüd küll toimub- emme, issi laulavad hommikul vara ja  põletavad küünlaid??!! Ei ole tema ju elanud meie peres teab mis kaua ja kõik traditsioonid on tema jaoks uued ja huvitavad.

IMG_0560IMG_0563

On meil tavaliselt kombeks olnud, et kui laps saab suure peo , siis see ongi justkui kingitus meie poolt olnud ja ekstra veel kingitust ei saa. Suur pidu ongi kingitus, kuna see neelab kopsaks summa vanemate rahakotist. Seekord aga läks teisti ja seda suurem oli Hanna-Liisa rõõm nähes Nomination Italy kotikest, kuna ta ei osanud unes ka näha, et veel kingituse saab varahommikul. Mulle tohutult meeldivad need mäletusketid, kuhu saab oma tunde ja äranägemise järgi muudkui erinevaid lülisid juurde osta. Lõpuks koguneb ketti justkui su enda elulugu, kus pildis kõiksugu sündmused, mis eluteel olnud on. Lisaks tähendusele näevad ketid ülistiilsed välja. Olin ammu kõrva taha pannud Hanna-Liisa soovi saada endale roosa kulla värvi mälestusekett. Juurde lasin lisada veel ühe esimese pildiga lüli, milleks valisin südame, et armastus saadaks teda kõiges, mida eales ette võtab.
Nomination Italy kette ja lülisid leiab Antica Murrina poest või veebilehelt : http://gd.ee/

IMG_0553

 

Taas seadsin sammud köögi suunas. Huh, ma ei kujuta ettegi kui mitu korda ma oma peas vandusin, et ma olen väsinud , ma ei saa ega taha selle kõigega tegeleda. Pisar silmil lisasin koogile mustikaid ja mõtlesin kuna see pidu juba ometi kord peetud saab. Teadsin, et ma kõike kodus valmis ei jõua ja sundisin meid asjad kokku panema, lõpuks end valmis sättima ja minekut tegema.

Inimesed muutuvad ajas. Mäletan selgelt kuidas armastasin suurte pidude pidamist , sünnipäevade pidamist, toidu valmistamist. Nüüd ma aga ei taha mõelda ka suure peo pidamise peale. Pisikesi võin veel korraldada, aga suurele seltskonnale mitte. Õnneks oli see viimane sünnipäevapidu , mida nii pidasime. Järgmine suurem Hanna sünnipäev tuleb 15-aastaseks saades, kas ta ka siis enam sellist pidu tahab , ei tea…

Peokohaks sai valitud Tartus asuv Tagahoov, mis asub Aparaaditehases. Kuna Hanna-Liisa sai kümne aastaseks, siis mängutoad on kõik justkui juba titekad ning kohti kuhu palju inimesimahuks- nii suuri kui ka väikeseid –  peale mängutubade nagu polegi. Kõik bowlingud ja kinod välistasime, kuna sinna saaks kutsuda vaid teatud grupi inimesi. Meie soov oli aga pidada  pidu maha kõikide sõpradega, onude-tädide peredega, sugulastega , klassikaaslastega. Õnneks kuulsin kohast nimega Tagahoov, justkuid Jumala kingitus.

Kuigi peost võtsid osa 25 last ja 13 täiskasvanut, siis Tagahoovis kohapeal olles sellest aru polnud saada, kuna lapsed jooksid ruumis taga pool asetsevas justkui tagahoovis ringi ja suurte silma alla sattusid vaid mahla jooma enestel higimull otsa ees. Ruumipuudust seal pole. Suured veetsid enamus ajast köögi poole peal, kuna seal on tõeliselt mõnus kööginurk tehtud koos romantiliste nõudega. Tekkis soov saada  iseenesele sellist kööki. Ma poleks pidanud oma vaagnaid ja kausse kohale vedama, kuna kõik nõud olid seal kohapeal olemas. Ja mitte lihtsalt nõud, vaid ilusad nõud. Seega jätsin oma kausid ja liuad kotti.

IMG_0594IMG_0609

IMG_0608

22047246_10155892666214391_1231191432_o

Kui algselt arvasin, et Tagahoovis võib lastel igav hakata ja mõtlesin mõned mängud välja laste lõbustamiseks, ei tahtnud lapsed neist midagi kuulda. Neil oli nii palju tegemist ja jooksmist Tagahoovi salakäikudes, et neid polnud näga ega kuuldagi. Seega paremat valikut sünnipäevapeo pidamiseks ma endale hetkel soovida ei oskaks. Tagahoovi kohta leiab infot facebooki leheküljelt : https://www.facebook.com/tagahoov

Kuna peo algusajaks oli määratud kell 14 ja meid 15 minutit varem kohale oli kutsutud , et ettevalmistusi teha, siis me varem kohale ei kiirustanud. Enne pidu sai käidud veel Selveris mahla ja peekonipirukaid otsimas. Selveris on imemaitsvad need pisikesed pirukad, aga loomulikult neid sel päeval polnud. Jõudes Tagahoovi lehvitavad mulle vastu külalised, kes juba kohal ja ootamas.  Haarasin kohe võimalusest ja kupatasin nad köögitoimkonda juurikaid lõikuma ja kohvi keetma. Abi kulus vägagi marjaks ära ja tegi mul südame kergemaks.

Nii kui sisenesime jooksis Hanna mulle vastu , nägu peas õhetamas, kingitus käes lehvimas – Lewise särk. Mina , kes juba natuke vanemast generatsioonist, sellest muidugi aru ei saa, aga see pidavat maailma vingeim särk olema ja ajas selle kohe enesele selga.

Kingituste kohapealt kirjutasime iga kutse alla, et kingitus võiks mahtuda ümbrikusse. See tähendab, et sünnipäeva laps ootab kingituseks raha. See tekitab muidugi kahetisi tundeid – raha pole justkui mingisugune kingitus, mõned kohe on üsna kategooriliselt vastu raha kinkimisele üleüldse. Mõeldakse, et raha kulub niisama tilulilu peale ära. Kuid teisest küljest , kui inimesel on kindel plaan välja mõeldud, mida kingitud rahaga soetada soovib, siis miks mitte!? Ja samas teeb see külalise elu lihtsaks,  pole vaja suurt pead vaevata kingituse otsimisega. Unistab ta juba mitu aastat iphonest. Nimelt soovis ta osta omale iphone 6 S-i. Ja sünnipäevakingituste näol ta selle raha kokku saigi. Ja telefon on nüüdseks ka juba ostetud. Veel täitusid vaasid lilledega ja kaarte sai ka omajagu – mõni neist täitsa puhas st midagi pole sisse kirjutatud, saab edasi ringlusesse saata 🙂

IMG_0673

Aeg lendas linnutiivul ning tort toodi lauale – võimleja pildiga kollaste lillede ja Hanna-Liisa 10 šokolaadiplaadiga kohupiimatort. Otseloomulikult oli tort tellitud Pagaripoistest. Kui pidasin arvestust, et kohale tuleb ca 40 inimest, siis alla 4 kilose tordi pole mõtet lauale tuua. Reaalsus oli aga see, et paljud ei hoolinudki tordi tükist ja torti jäi hoopistükis üle. Seega kolmest kilost oleks maa ja ilm olnud. Kuigi ōnneks mõni sõi isuga ka teise tüki imehead torti. Vähemalt minu silmis oli tort vägagi õnnestunud nii välimuse kui ka maitse osas. Pagaripoisid leiab aadressilt : https://pagaripoisid.ee 

IMG_0628IMG_0629IMG_0630

Toiduga ma väga täpselt arvestada ei osanud ja laual valitses magusa ülekaal. Eelkõige kadusid laualt viinerid ja pulgakoogid. Pulgakooke meisterdades läks osa kookidega natuke nihu ja täidis tuli liialt vedel, et pulk ei püsinud sees. Ka  šokolaad kuhu pulgakoogid kasta sai otsa. Seega pooled algselt plaanitud pulgakookidest ei jōudnudki lauda.   Viinereid ja mahla sai vahepeal juurde toodud. Uskumatu minust arvata, et 6 liitrist mahlast neljakümne pealisele pundile piisata võiks 🙂

IMG_0593IMG_0580IMG_0595IMG_0579IMG_0549IMG_0594IMG_0571IMG_0577IMG_0597IMG_0598

 

 

Ma olen ülimalt rahul ja väga-väga tänulik kõigile, kes võtsid vaevaks kohale tulla, kes lähemalt , kes kaugemalt, kuna ükski pidu ei saa toimuda seltskonnata. Ja just sinu kutsutud inimesed teevadki selle peo mälestusväärseks. Seega kui teid kellegi sünnipäevapeole kutsutakse, üritage alati minna!

Aitäh, sõbrad, sugulased, perekond  ja klassikaaslased!

Aitäh, Tagahoov!

Aitäh, Pagaripoisid!

(Ahjaa, pidu oli vahva, aga võib öelda, et mina sellest osa ei saanud nagu kombeks peokorraldajatele! :))

IMG_0605
pooled või isegi rohkem lapsi on pildilt puudu. Neid oli üsna võimatu kõiki pildile saada.

 

Selja taha on jäänud kümne aastane teekond , imeline teekond alates päevast mil Hanna-Liisa otsustas minu oma emaks valida. Kõigel siin maapeal on põhjus – järelikult on meile määratud kõik katsumused koos läbida- koos rõõmu tunda, koos naerda, koos nutta ja ebaõnnestumisi üle elada, koos õppida ja areneda, täiendada teineteist. 

Veel pilte :

22015501_10155892661874391_999617948_o22047194_10155892660174391_179129120_o22047443_10155892660789391_147464352_o22047469_10155892662254391_864500065_o22047500_10155892658859391_563162266_o

 

 

 

 

 

3 kommentaari “Maailma parim sünnipäevapidu Tagahoovis!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s