Rongiga Piusa

pius4Kui me neli-viis aastat tagasi otsustasime oma õdede-vendadega Piusa sõita rongiga ( jah, just rongiga!) , ei osanud me veel ette näha, et rongiga Piusa sõit muutub meie iga suviseks traditsiooniks. Isegi meie suuremad lapsed juba räägivad kuidas nad seda traditsiooni edasi kandma hakkavad ja oma lapsed ka rongiga iga suvi Piusa viivad.

Eks see idee sai algatuse sellest, et lastele põnevust pakkuda ja olen üsna kindel, et on üsna palju lapsi, kes rongiga sõitnud pole. Aga rongisõit pakub lastele nii palju elevust, ehk sellepärast , et seda juhtub vaid kord aastas?!

Lapsepõlves korjas mu ema igal suvel oma neli last ja hunnik kotte kokku ning algas sõit maale. Ema lapsepõlve koju. Lepassaares rongilt maha tulles, tuli veel aga oma 3 km veel majani kõndida. Seega pidi ikka emmel närvi olems, et see rännak nelja lapsega ette võtta. Toonased rongid polnud ka teab mis mugavad. Praegused Elroni rongid on ülimalt mugavad, õhurikkad.

pius1

Kui tavaliselt lähme Tartust rongi peale, et Piusa sõita, siis sel aastal tuli Piusa minek äkkotsusena maal olles. Vaatasime ilma järgi kas tasub minna või ei. Õnneks kostitas päike meid ja üsna kuum oli, et sain päikeserandid oma valgele kehale. Seega maale on lähim rongipeatus Orava, kust Piusa vaid paarikümne minuti tee. Tartust minnes on Piusani aga  kaks tundi sõitu. Piletimüüja on soovitas teinekord ette teatada , kuna siis nad teavad arvestada , tulevad ehk suurema rongiga ja saame grupisoodustust. Sest hetkel on Tartus-Piusa pilet täiskasvanule 5.30.- ja Hanna-Liisale 3.70.-.

pius2

Esimesena üritame tähtsad pildid valmis klõpsida, sest hiljem on lapsed juba väsinud ja jonnisemad, seega üsna keeruline on neid ühise pildi peale kõiki saada. Seejärel on kohalikust poest jäätise ostmine ja poetrepil söömine.

pius6

Edasi suundume läbi männimetsa liivakarjääride poole, tohutust liiva mäest alla minnes ja natuke edasi kõndides on keset maastikku pisikene tiigikene, mis on alati soe. Üldiselt seal kedagi pole ja nii me lapsed selle kauni veetilga oma naerust rõkkavate emotsioonidega täidavad, taamal vaid liivamaardlad. Nagu erarand.

pius9

pius10pius7

Hiljem maandume kohvikus, kus saime kehakinnitust. Kohvikule väga kõrgeid ootusi pole soovitav panna, kuna tegemist on siiski kohaliku pisikese kohvikuga, mis vaid ehk suvel avatud ja oma pere köögitoimkonnas. Menüüs leidus kukeseene pastat, täidetud pannkooki, moosiga pannkooki, snitslit, kanataskut, plaadipitsat ja seljankat, mida me jahtime läksimegi. Paraku oli aga seljanka otsa saanud. Hanna-Liisa valas krokodilli pisaraid nagu ma saaks kööki suppi juurde keetma minna. Seljankat tagasi nutmise ajaga sai ka kukeseene pasta otsa, taas pisarad. Seejärel lõppes otsa jäätisekokteil, mis omakorda Hanna-Liisa jonnima ajas. Lõpuks oleks leppinud ta kartuli ja snitsliga, kuid kahjuks lõppesid ka kartulid otsa. Seega ma loodan, et ta tagant järgi ikka sai aru, mida ta kõike oleks saanud nutmisega ja jonni ajamise asemel. Nüüd lasi kõik söögid käest ja hirm mitte midagi saamise ees oli nii suur, et võttis täidetud pannkoogi, mis me meelest suurt ei maitsenudki. Kuid asi on maitses, õde ja ta poeg kiitsid taevani. Mina võtsin plaadipitsa (2.50.-`) ja suure kohvi ( 3.-), toidud on hästi tavalised ja kodused.

pius13pius14

Ega meil seal meeletult aega pole ja peame rongi aegadest kinni pidama ning õigel ajal rongipeatuses olla. Et taas ette võtta vahva sõit kodupoole , hinges kergus ja rahulolu – sel aastal jälle linnuke kirjas. 🙂

Läksin natuke ajas tagasi ja otsisin meie Piusa reisi varasemate aastate pilte ja leidsin mõned:

2013

mina2014

2014

piusaa

2015

pisaaaa3

2016

uus

 

2017

 

 

pius4

 

 

 

 

 

Üks kommentaar “Rongiga Piusa

  1. Nõus – paljudele lastele on rongisõit tuttav vaid Piilupardi ja karja loomalaste laulust ning sedagi vaid siis, kui emmed-issid seda on laulnud neile. 😉 Aga väga tore traditsioon, mida elus hoida põlvest-põlve või nii kaua, kui meil püsib rongiliiklus Piusale. Olen ka omad lapsed sinna ikka viinud ja suurim rõõm peale koobastes käimise (kui veel sisse lubati) on see elusuur liivakast. 😀 Kohvikus polegi käinud, järgmine kord kindlasti külastan.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s