8. juuli- päev kahele

sdrKui laupäevasel kaunil päikesepaistelisel hommikul end vaikselt kodus sättisime ( tähendab mina sättisin ) ja ämm helistas , et tahab Brendat maale võtta, polnud kahtlusekübetki hinges kas saata laps maale või võtta hansapäevadel kaasa. ” Jaa , loomulikult, las läheb maale, kui niimoodi ise helistatakse ja palutakse. Saamegi rahus hansalaadal ringi vaadata” , vastasin Raksi silmnähtavale kõhklemisele. Seda enam, et Hanna-Liisat oli ka parasjagu ära Tallinnas.  Miks me peaks loobuma sellisest suurepärasest võimalusest – veeta päev kahekesi käsikäes?

Mõeldud , tehtud. Enne veel jõudis korteriomanik meil käia ja uue pesumasin paigaldada. Jumal olgu tänatud, mu pesu jälle lõhnab ja masinast tulles on riided puhtad. Muidu tekkis iga kord peale pesu masinast riideid välja võttes kahtlus – kas see pesu on ikka pestud või unustasin masina käima panna? Masin oli juba vana ja väsinud. Omanikult uudishimust masina vanuse kohta pärides, teadis ta vaid, et masin on tõesti vana-vana ning keegi andis lehmalellepojale, too järgmisele jne. 🙂 Nüüd  pesen siin täna mõnuga juba teist masinatäit pesu. Mõtlemata sellele kuhu ma kõik kuivama panen. Aga no nii mõnus on. 🙂

Seadsime sammud kesklinna suunal, kuid Eestimaa ilm on nagu ta on ja linna jõudes tuli õrna tibuvihma. Õnneks siiski päris ladistama ei hakanudki, kuid enne laada väisamist otsustasime hoopistükis mõned riidepoed läbi käia. Raks käis peale ja soovis nii väga oma naisele mõned hilbud osta. No ei lasknud end kaua paluda ja leidsin Mohitost kaks kaunist langevat pluusi ja mätsivad kõrvarõngad. Ühe pluusi olen jõudnud nüüdseks juba ära rikkuda. Kirsimahla plekk pesus välja ei tulnud. Mis aitaks? Mõtlesin, et proovin äädikaga kohe. Sõbranna ütles, et äädikas valgete riiete peal pidavat plekid maha võtma, aga kas ka roosalt. Aga samas pluus on nagunii pekkis, et nagunii kanda ei saa. Kahju.  Kõige enim otsisime teksaseid , aga no mida ei ole seda ei ole. Müüja otsis mulle kaks paari välja, mis peaks nagu minu numbrid olema. Ühel paaril siiski lukk kinni ei läinud ja Raks läks paluma SUUREMAT suurust. Müüja oli silmad suured teinud ja küsinud, et kas veeeeel suuremaid ?! 🙂 No mis teha, olen puusakas. Aga saime naljatada selle üle veel tänagi. Igatahes ükski püks polnud õige ja altlaienev on vist taas moes. Loobusime pükste otsingust ja läksime laata üle vaatama.

Laatadel nagu ikka on koguaeg samad kaubad ja kaubitsejad. Üks lett kus otse ahjust muudkui suuri sooje saiu välja kühveldati , tundus minu jaoks uus ja huvitav, kuigi ma sealt midagi ei ostnud.  Minu pärimise peale selgus aga, et pole nad midagi esimest aastat kohal ja täiesti sama koha peal ka veel, ees otsas.dav

Kukeseene ja metsmaasika kilohind jäi meelde, mis oli esimesel 20 eurot kilo ja teisel 30 eurot kilo. Mõtled küll, et kes see küll neid ostab? Aga ostetakse ja kilodega veel. Müstiline. Õnneks mul äiapapa tõi kastmejagu kukeseeni just ükspäev, ootavad kapis oma aega. Tahaks hoopis ise nii väga metsa minna. Vaaritaks mõned seened purkidesse marinaadi nagu eelmisel aastal. Sel aastal teeks muidugi kolm korda rohkem, sest nii maitsvad tulid. Ja armsad ka veel peale kauba.

13717406_1318377334847005_1495635071416292642_o
Eelmisel aastal purki tehtud puravikud 2016

Kõige kihvtim nähtus hansapäevadel olid kaks naist, kes olid end hiiglasuureks teinud ning üks end hõbedaseks võõbanud, teine pronksikarva. Seisid liikumatult nagu polekski inimesed vaid kaunid kunstiteosed keset Tartu kesklinna. Aga ega ma neid kaua imetleda saanud, sest nad parasjagu olid lõpetamas oma etteastet ja asusid puhkama.

sdrdig

Kuna näljane mees on rahutu mees, oli viimane aeg seada sammud söögikoha suunas. Viisin ta  kohvik Sparglisse, millest ma palju head ja paremat olin talle kokku pajatanud. Suundusime koheselt välikohvikusse, haarasime pleedid ümber enese , kuna päikest polnud ega jakki kaasas soojendamas. Ootused suured, vajus ta nägu menüüd nähes pikaks – kas tavalist šnitslit polegi ?! 🙂 Valis ta tavapärase pasta carbonara (7.-)  Igav! Seda võib kodus ka ülepäeva järgi teha. 🙂 Aga selle eest ports oli kaunis ja täitis kõhtu, mitte polnud taldriku määre. Serveering oli kaunis ja kutsuv. Mina nii lihtsalt ei leppinud ja valituks osutus talleristluutükk kadaka- punase veini kastmes ( 14.-). Mu vaist ei eksinud , roog oli tõeline maitsenauding.  Julgen seda ka teistele soovitada. Järgmisel korral tahan viinamäe teod ürdivõi ja bruschetaga maitsta. Kõlab huvitavalt! Kas ka hea, seda enne teada ei saa.IMG_8008dav

IMG_8013.JPG

fcvebdav

 

Jalutasime tagasi veel ühele laada tiirule. Heh, vaene mees :). Õnneks tulid ta sõbrad päästma ja suundusime emajõe peale paadiga sõitma. Mõnus, kahju ainult, et päike meie päid ei paitanud ja suurel kiirusel sõites tuli kananahk ihule. Sain teada, et paadimehed möödumisel ei lehvita teineteisele mitte sellepärast, et tunneksid üksteist, vaid see on kui sõbralik märk- sina sõidad paadiga nagu ka mina. Veel mõtlesin, et paatidel on oma paadi kütus, kuid sõidavad hoopis tavalise auto kütusega. Ning otseseid liiklusreegleid pole nagu autoga sõites, et parempoolne liiklus näiteks vms.

Hiljem kui paadisõit oli juba läbi saanud hakkasin jonni ajama , et koju täna ei lähe. Kui koju lähme , jäämegi sinna ja enam välja ei viitsi tulla. Ilus ilm, lapsi pole, linn elab – lähme istume kuskil välikohvikus või emajõe ääres Väikses Kuubas , võtame uhked mojiotod, pleedid ja naudime õhtut. Raks polnud minu mõtteist väga vaimustunud. 🙂 Tema õnneks helises telefon ja sõbrad kutsusid Setomaa jaanitulele. Otsus oli kerge tulema ja juba olimegi teel Setomaa poole. Kõige enim ootasime lavale Shanonit. Midagi pole öelda, Shanonis on see miski, mis köidab. Laulusõnad, mis kergelt meelde jäävad ja kaasa laulma kutsuvad.

Selja taha jäi üks ülimalt pikk ja vahva päev. Mis kõige toredam, et me ei läinud kordagi tülli ega sõnelema omavahel :)))

P.S – Kuidas saada kirsimahla plekk välja? Kas vanishid aitavad?

davdav

juust
Seda sai endalegi tükk koju kaasa toodud 🙂

sdrfcvebsdr

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s