Puugid, puugid..

IMG_6778.. puugihooaeg on täies hoos. Brendal piisas vaid üks päev maal veeta, kui avastasin järgmisel päeval st eile pisikese puugi kõrva tagant.

Nagu ma erinevate allikate, artiklite ja kuulduste põhjal olen aru saanud, siis puuke ei saa me mitte metsast vaid heina, rohu seest, kraavikaldalt, värskelt niidetud muru seest.

Kui puugi leiust Raksile teatasin -tuli ta töölt kohe koju, haaras Brenda kaasa ja emosse, kus puuk koheselt eemaldati. Anti kaasa paber milliseid märke jälgida. Öeldi, et nüüd polegi muud teha kui jälgida.

Perearstile helistasime ka, kes käskis kohe haiglasse pöörduda, kui nelja nädala jooksul nüüd tekib palavik, oksendamine. Kuid kui puugihammustuskoht muutub imelikuks, punaseks vms , sel juhul pöörduda aga tema juurde vereproovile.

Puugid levitavad kahte haigust – puukentsefaliit ja borrelioos. Esimene on ajupõletik – gripinähud ja meeletud peavalud, mis kestavad mitu nädalat. Teine on liigese-ja lihasvalud, võib lisanduda ühe kehapoole halvatus. Borrelioos on ravitav antibiootikumidega.

Teadlased pole veel selgusele jõudnud – miks puuk ühele inimesele hakkab ja teisele mitte.

Mind lohutab teadmine, et meiekandi puugid pole nii mürgised siin Tartumaal. Raks mõtleb kõige hullemat muidugi.

Nii, et maale heina sisse minnes, pihustagem praegusel ajal ikka sääse-puugitõrjet üle keha.

 

P.S – Sõidan praegu bussiga pealinna poole. Uskumatu kui mõnus rahulik on bussis kirjutada. 🙂 Ainult telefoni aku väheneb märgatavalt. Plaanis oli küll lux ekspressi peale minna, oleks saanud laadija taha panna, aga ei vaatanud üldse kuhu bussi astun, suvaline kökats buss, mis Põlvast Tallinnasse sõidab, alles bussi maha istudes , kui pilet juba ostetud sai, märkasin, et polegi Lux ekspress 🙂 Ei vedanud.

Loodan õigeks ajaks Tartusse tagasi jõuda, sest täna suur võimlemispidu Tamme staadionil, kus ka Hanna-Liisa Tü spordiklubi võimlejate ridades üles astub. Ta arvutas mulle välja, et nende kava tuleb esitlusele umbes 19.40 , selleks ajaks peaks jõudma küll 🙂

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s