Värsked hapukurgid minu moodi (sünnipäev, Brents haige, haige lapsega seltskonda, Hanna lapsehoidjaks )

kurgidKuigi ma olen mitte just väga ammu rääkinud, et võiks selle sünnipäevamajanduse lõpetada- igavene stressamine, vaaritamine ja peo mitte osast saamine, sest pead jälgima kõikaeg , et külalistel oleks laud lookas ja vajadused täidetud. Aga kui ise ei pea korraldama ja oled külaliserollis, on sünnipäevad siiski vahvad. Ja sel nädalavahetusel pidin taas tõdema – ääretult tore, et neid peetakse – saab punt kokku, mille jaoks tavaliselt võib-olla aega poleks.

Äsja olnud nädalavahetusel oli meid kutsutud Kristi sünnipäevale. Sünnipäev toimus Rannus , nii öelda aiapidu, kuna ilm oli ka nii super, oligi väga mõnus õues chillida. Kuigi sinna minnes olid lastel lühikesed riided, kuid kohapeale jõudes tundus natuke jahe ja ettenägeliku emana olin kaasa pakkinud ka pikad riided 🙂 Need leidsid peaaegu kohe tee selga.

Reedel käisin Brendaga perearstil, sest Brendal köha juba pikalt. Soovisime, et arst üle kuulaks, vereproovi võtaks , et ega miskit hullemat lahti pole, kui lihtsalt köha. Ei tuvastatud midagi. Vaid võiks lapsele rohkem liha ja punaseid toiduaineid anda, sest hemoglobiin madal. Köha on lihtsalt köha – köharohtu, auru. Lisaks veel silmas põletik, millele arst retseptiravimi kirjutas, kuid õhtul apteeki minnes ei näinud apteeker ühtki retsepti. Seega arst vist unustas ühe klõpsu tegemata ja retsept ei jõudnudki digivaramusse. Kuna nädalavahetus jõudis kätte parasjagu, siis enam arsti ka kätte ei saanud. Kuid nüüd esmaspäevaks silmad enam rähma ei aja. Mõtlengi, et ei tea kas on veel mõtet silmatilku talle osta?! Raks arvab, et igaks juhuks võiks. Mina ei näe eriti mõtet mingit ravimit niisama silma tilgutada.

Igatahes tekkis probleem sünnipäevaseltskonda minekuga – kes see tahaks silmapõletikuga last oma lapse lähedale?! Silmapõletik on ju nakkav. Kuigi mitte päris nii, et kui Brenda aeda astub, on kõik kohe silmapõletikus. Vaid pigem otsese kontakti kaudu , kui keegi silma talle oma käega ronib või tema oma sõrmega käib oma silmas ja siis läheb topib selle sõrme teisele lapsele silma, mille tõenäosus on üliväike, kuid siiski – lapsed on ju ikkagi lapsed. Õnneks sellest suuremat probleemi ei tulnud ja saime peole minna.

Mida kinkida sõbrannale, kellel on kõik olemas ? Raha või reaalne kingitus? Kuna Kristi on rohkem kingituseusku inimene, siis raha kandus välistamisele. Kuid kui mul ühtki ideed poleks tulnud, siis oleks ta ikkagi raha saanud kingiks. 🙂

Kingituseks leidsime talle joogianuma, millel all kraan. Anumasse paned omale sobiva joogi ja muudkui lased alt kraanist ja täidad topse. Eriti sobilik aiapeole ja laste sünnipäevadele, aga jah miks mitte ka veiniga täita suurte sünnipäeval. Mina olen seda ammu endale tahtnud ja nagu ma aru sain, siis Kristi tahtis ka seda osta. Nii, et läks õnneks. Anuma sisse ostsin pudel punast veini ja oma lemmikpoest #juustukuningatest kolme sorti juustu – punase pesto juust, kreekapähklitega juust ja vana Gouda. Huh, see Gouda on ikka ülimaitsev.  Lilledeks 10 nartsissi. Kevadel on kuidagi patt aiapeole roose viia.

kraan

Kristil on Rannus väga mõnus, ilus , puhas aed. Lapsed olid kuidagi eriliselt rahulolevad- ei vingumist, ei kaklemist , ei nuttu. Grillisime, sõime, jõime, pidasime isegi ühe korvpalli võistluse maha, mille ma kohe kaotasin. Selline ülimalt mõnus õhtu, kus põhiteemaks olid ikka lapsed , elu lastega omas iroonilises võtmes. 🙂

Võtaks heameelega ühe kolmekuulise puhkuse töölt ja lihtsalt naudiks rohelust, soojakraade. Kuid ei saa. Raha on siiski ju vaja. Isegi kui sööks suvi otsa marju ja aiasaadusi maal, siis üüri peab siiski maksma. Haiguslehelegi ei taha jääda. Kaotab ikka päris palju. Kuigi saan aru, et kui peab siis peab. Kuid eelmine nädal oli Raks Brendaga haigena kodus, siis sel nädalal jääb see minu kanda, kuid kuna töö juures ka töötajate kriis, siis ei taha haiguslehte võtta ja tekkis plaan kuidas mitte haiguslehte võtta. Lihtsalt kui ma muidu pean minema tööle seitsmeks, siis täna lähen kella kaheks. Kui Hanna-Liisa koolist tuleb, on ta Brentsiga senikaua kuni ta trenni peab minema kell neli, seejärel tuleb Raks koju ja on umbes tunnike kodus, kuni jõuab minu emme siia, siis saab Raks tagasi tööle minna. Selline organiseerimine. Kuid tegelikult Hanna-Liisa on juba piisavalt suur ja asjalik , peakski teda rohkem Brendaga jätma. Brenda pole ka enam mingi tita. Vanasti ju hoidsid koguaeg suuremad väiksemaid. Polnud mingit probleemi. Nüüd palgatakse lapsehoidja ( olen kuulnud, et ka kümne aastastele ). Saame Raksiga ehk teinekord kinnogi minna nii, et Brents jääb Hannaga.

Nüüd me siin istume Brendaga kodus praegu. Brents ärkas täna pool kümme alles. Kusjuures meie peres kipub nii olemas, et kui Brents on issiga kodus siis ärkab kaheksa või enne seda, kuid minuga kodus olles põõnab vahest lõunani 🙂

magustoit

Praegu naudib siin oma hommikusööki, mille sarnast tal pole veel olnud. Saab oma hemoglobiini tõsta (sünnipäeval sõi ka hoolega liha) 🙂 Käisime eile turu peal, kus kihas tõeline elu- ostetakse kõiksugu erinevaid taimi ja istikuid, keegi ei lahku ilma maasikateta. Hetkel veel valikus vaid Kreeka maasikad. Kilohinnad olid keskeltläbi 4.80 või 5 eurot. Võtsime ühe kilo sellest kõige esimesemast letist, kui väliturule siseneda. Lisaks ostsin kaks kilo kurke. Kurgi kilohind on enamasti 3 eurot praegu, aga ma leidsin 2.40-ga. Veel tilli ja küüslauku , mõned värsked hapukurgid Hannale. Kuid eile panin ka ise värsked hapukurgid hakkama. Olen lugenud kõiksugu retsepte ja õpetusi kuidas oleks õige teha, kuid mina lähen kõige lihtsamat teed pidi – ei keeda vett eelnevalt läbi, ei mingeid mustsõstrapõõsa lehti ega mädarõikajuuri, vaid lihtsalt tavaline külm kraani vesi, till, küüslauguküüned ja sool. Soola panen 2 spl ühe liitri vee kohta.  Nurka seisma ja oodata. 🙂

kurgidkurgid1kurgid3

Sünnipäeva pildid:

rannu1rannu2rannu3rannu4rannu5rannu6rannu7rannu8rannu9

Hakkan nüüd lõpetama – vaja kartul ja hakklihakaste enne tööle minekut valmis teha ja muid toimetusi ka.

P.S – Hanna-Liisa läks täna rattaga kooli. Süda nii valutab, et ratas pätsatakse ära ja ongi ilma 🙂

autos

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s