Kõikidel emadel polegi emadepäeval erilist tunnet

IMG_6500Hommik.

Emadepäeva hommik

Kaunilt soe ja päikeseline

Ärkad alles siis, kui kevadpäike on su selja nii kuumaks kütnud läbi tolmuse aknaklaasi

Avad tasa uniselt oma silmad

Lapsed seisavad voodi veerel reas, käes lilled või enesetehtud kaart

Ka mees on end laste kõrvale koogiga ritta sättinud.

Tunned siirast rõõmu

Tunned end nende inimeste jaoks olulisena

Tunned end maailma parima emana.

Ja ühtäkki mõistad, et see on vaid unelm.

It´s just a dream…

Tegelikkus on see, et kõikidel emadel pole maailma toredamat emadepäeva. Kõik emad ei tunne end sel päeval erilisena. Samamoodi nagu ka kõik isad ei tunne end isadepäeval olulisena. See teeb meele kurvaks.

Jah, mõnel polegi ema. Ema on taevas ingliks või lihtsalt hüljanud. Sel lapsel on emadepäeval eriti tühi hing, sest tundub, et kõik inimesed ostavad lille-ja koogipoed tühjaks, et oma kallile emale rõõmu valmistada, teda tänada. Ilma emata lapsed saavad vaid kalmistul mälestada. Ja hüljatud lastel jääb vaid usk, et nende ema otsib neid, kahetseb.

Pole midagi parata, kui sa just pea teki sees ei maga seda kaunist päeva maha. Nii kui sammu õue teed, näed naerulsui tõttavaid pojukesi lillekimp käes kuhugile tõttamas. Toidupoes hoia eemale koogiletist, võid sattuda peale tordikuhjade kadumisele. Kindlasti tuleb vältida sotsiaalmeediat, sest see kubiseb emadepäeva soovidest ning kaunitest piltidest, kuidas neid küll meeles on peetud, kui palju lilli saadi , rääkimata uhketest kingitustest. Mõni osa on kindlasti feik ja kauni pildipostituse taga on hoopis teine lugu – kes tõi enesele ise lilled ja need kaunilt üles pildistas, kes sai üldse kaasalt tuupi sel päeval koos lilledega või kellest eriti välja ei tehtud nagu mina.

IMG_6497

Selle kauni pildi taga ei ole muud , kui hetk kus lõikasin imemaitsva tordi lahti, mille mees mulle morni näoga andis, ka imeilusa kimbu lilli sain. Töölt koju jõudes ei jooksnud mulle keegi tervitades vastu, Hanna ei andnud isegi isemeisterdatud kaarti üle, Brenda lasi aina jonnijoru. Natuke aega diivanil istununa , tuli Raks köögist lillede ja tordiga , soovides mulle head emadepäeva täiesti tõsise näoga. Ainukesena õhtul rõõmus olles, on üsna raske kauaks rõõmsaks jääda. Jah, see on ilus žest- lilled ja tort. Imemaitsev veel pealekauba, aga kui selle üleandmisel ei tule ühtegi naerukurdu ega mingisugust erilist pidupäeva meeleolu, siis tundub see lihtsalt viisakusžestina, mitte tõelisena, et ma olengi nii armas ja kallis ja tähtis ja oluline, et võiks emmet kuidagi erilisemana tänasel päeval kohelda. Väljendasin lõpuks oma pettumust ja kurba meelt, et nagu polekski mingi päev täna. Ütles Hanna  vaid selle peale, et ta on ju pubekas ja Raks ei mõistnud üldse minu tunnete olemust. Brenda on veel nii pisike, et tema ei taipagi emadepäevast midagi.

Jah, võibolla tundub, et vingun, aga läks kuidagi südamesse see tänane päev.

IMG_6496
Minu ema sai sellise kauni hõrgutise, mida me kõik sööma pidime mu töö juures. Kahjuks, aga oli mul liiga kiire tööpäev, et rahulikult saaks maha istuda ja nautida.
IMG_6500
Hanna otsustas nii muuseas ka lõpuks kaardi üle anda mulle, kui sai aru, et ma olen natuke löödud, et ta polegi mulle ühtki kaardi meisterdanud.

Igatahes , hoidke oma lähedasi ja kui on mõni tähtis päev,pole ju raske välja näidata , et peate teist inimest oluliseks ja kalliks, eksju!

Seda võib muidugi ka igapäev teha! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s