Ennustaja Ülle

Ma tean , et on inimesi, kes absoluutselt ei usu ennustusi ega midagi sellega seotut. Ma ei saa öelda, et ma sajaprotsendiliselt usun ennustajaid , kuid mul on usku mõndadesse neist, tunnen rohkem uudishimu ja tõmmet kõige müstilise ja maagilise poole, sõnulseletamatu poole. Sellepärast käisin ma nüüd kolmandat korda ka ennustaja juures.

Seekord läksime ennustaja Ülle juurde, kes tegutseb Viljandis. Mu ema aasta tagasi käis seal, seega olime kursis, et ta vist teab, mida ta räägib. Ülle oli küll hinda tõstnud ( 30.-) ja kodust hoopis rendipinnale ennustama kolinud. Ülle näeb väga meeldiv välja, tema jutule võib vahele segada ja täpsustavaid küsimusi küsida.

Ühele inimesele kulub 1 tund. Algselt mõtlesin, et mida on 1 tund rääkida. See aeg tundus nii pikk, kui aga seal istuda , siis läheb see tunnike lennates.

Algselt räägib ta üldist juttu, hiljem läheb täpsemaks. Saad küsida oma lähedaste kohta , et ta ka neile kaarte paneks. Ahjaa, ennustab ta taro kaartidega.

Läksime kolmekesi – mina, õde Kersti ja emme. Pidin ka Brenda kaasa võtma, kuna eelnevalt just ei lubatud tal suure nohu tõttu lasteaeda tulla, jäi kevadpeost ka ilma seetõttu. Kuna Brenda oli kaasas  ja jäi teel Viljandisse autos magama, siis otsustasime, et käin esimesena ära.

Tuba oli valgusküllane, taustaks mängis vaikselt midagi müstilist. Ülle käskis enda vastas laua taga istet võtta ja keskendus. Ja..ja….ja…

Ja mis ta siis rääkis?

Pidas mind ebakindlaks, kellele tundub, et kogu maailma raskus olevat minu õlul. Millega ma ei nõustu, sest seda ei tunne ma absoluutselt mitte.

Rääkis, et kevad, suve algus on meil Raksiga teravad suhted ja palju tülitsemist, mis aga suve keskel ja lõpu poole pidid muutuma harmoonilisemaks.

Juuni kuus ta nägi, et minuga juhtub õnnetus seoses vana hoone, majaga. EI midagi hullu vist, aga siiski midagi pidi juhtuma.

Üsna kohe mainis mulle ära sügisel väljamaareisi. Nii ta meil plaanis ka on.

Nägi õpinguid, uut tööpakkumist poole kohaga või osalise töö ajaga. Ise mõtlen, et lähengi kooli kaugõppesse, kus ma ei saa koguaeg ilusti tööl käia, et seoses sellega tulebki uus tööpakkumine, kus koormus väiksem.

Nägi umbes viiekümnendates naisterahval südamega midagi, häireid. Ei tea keda ta võis näha.

Ennustaja ei näinud, et ma elus rohkem lapsi saaksin. Ta nägi selle ümber palju mõtlemist ja ta ei näinud, et mittesaamisel oleks mingid meditsiinilised põhjused, vaid lihtsalt ma ei saa enam ühtegi last, mis on minu jaoks hetkel hirmutav. Kuid nagu ütlen, ennustaja ei pruugi ka kõike näha.

Hanna-Liisa kohta ütles koheselt, et tegemist on üliemotsionaalse tüdrukuga, kes vajab turvatunnet koguaeg. Ta hakkab suurena leiba teenima oma kätega. Oskustööline vms, kes teeb midagi , loob midagi ise. Ta pidavat palju reisima Euroopas ning lõpuks tekivad tal enda sees lahkhelid, ei tunne oma kodu kuskil, kus on tema juured. Hannast pidi tulema rahakas naine, kes korjab ja kogub raha. Selle kõrval tunneb ta huvi heategevuse vastu, hoolimine. See kõik siis tulevikus.

Ragnari kohta mainis kohe, et sellele mehele alkohol ei sobi ja parem kui ta seda üldse ei tarbiks. Õnneks ta tarbibki vähe. Eks ta ise tunneb ka seda. Ennustaja ütles, et Ragnaril peab elu käima plaani järgi , kõik peab kindlalt paigas olema. Mis minu mõtlemisega üldse ei haaku 🙂 Kärsitu ja närviline mees nagu ennustaja ütles. Kui tahab midagi saada, siis kohe! Ennustajal oli Raksile raske ligi pääseda , sest ta pidavat end peitma ja tahtma, et inimesed ei näeks teda.

Samas ta ei näinud , et mul Brenda ka olemas on. Lõpuks ta veel vaatas pendliga mu peopesal lapsi ja sellega pani minu arust täitsa puusse. Ei näinud ta Sandrat ja kuidagi poisid tüdrukud olid kaootilises järjekorras. Seega ma loodan, et ta eksis selle koha pealt 🙂

Sellest käigust on praeguseks viis päeva möödas ja juba hakkab meelest minema, mida ta rääkis. Kersti oli kaval võttis diktofoni peale kogu vestluse, muidugi eelnevalt luba küsides.

Pärast käisime Viljandi kesklinnas ringi ja ootasime kuidas kõik käidud saaks. Otsisime restorani/ kohvikut, kus oleks mängunurk, et maha istuda ja kohvi juua. Aga ei leidnud ühtegi mängunurgaga kohta. Lõpuks võtsin Uku keskuse Hesburgerist lihtsalt kohvi ja lasin Brendal seal autos istuda, kuhu neid münte saab sisse panna, siis hakkab auto liikuma/kiikuma.

Leidsime ühe mõnusa Nõuka aegse nurgapoekese Kivi Pagar, kus olid nii maitsvad saiakesed ja mis eriti lahe oli, et seal müüdi väikseid torte. Sellised 500 grammised, parajad väiksele seltskonnale ja hinnad olid ikka odavad. Nii 3,20 tort umbes.

Sain sealt kilupirukat, mille nime peale vist paljud nägu kripsutaksid, aga see oli tõesti niii maitsev, et mul on kahju, et vaid kaks sai ostetud. Pirukas oli sees kilu, keedumuna, sibul..mmm 🙂

Muidu on selline armas väike kodune linn. Mulle täitsa meeldib. Ja kindlasti kui sinna tagasi satun, siis astun Kivi Pagarist jälle läbi.

IMG_6163IMG_6166IMG_6168IMG_6170IMG_6171IMG_6172IMG_6177IMG_6181

Mõtlesin, et peaks igal aastal korra ühe erineva ennustaja juures käima.

Veel usun ma Põhja-Eesti nõida ja Lõuna-Eesti nõida. Nendel võiks ka külas käia, kuid järjekorrad pidi niiii pikad olema.

Selle ennustamise ja maagiaga on nii, et kes usub, see usub ja kes ei usu, see ei usugi lihtsalt. Nii lihtne see ongi. Kedagi uskuma vägisi sundida ei saa. Eks on ka soolapuhujaid, kuid neid on samamoodi igas eluvaldkonnas.

Elame, näeme!

 

EDIT 07.05.2018 : Paraku ma ei saa öelda, et ennustaja Ülle midagi väga täppi oleks minu elus pannud, enam-vähem kõik, mida ta tulevikuks ennustas ja lubas, minu puhul paika pole pidanud. Kuid igaüks las proovib ise järele!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s