Uskumatu kuidas gripp võib voodisse aheldada!

Ma olen nüüd praktiliselt kolm päeva voodis pikali olnud. Täna on juba rohkem jõudu kui varasematel päevadel. Üsna püsivalt on palavik  37,7-38,3  vahemikus olnud. Alguses ma mõtlesin, et mul on lihtsalt eelmisel õhtul väljas käimisest nõrkus ja paha olla. Kuid kui Raks õhtul koju jõudis, mu otsaesist puudutas, käskis mul koheselt kraadida. Ja oligi palavik. Tundsin ennast kohe veel haigemana 🙂

Just hiljuti vaatasin mingisugust dokumentaalsaadet, kus oli juttu erinevatest viirustest ja grippidest. Seal räägiti kuidas mõni lihtsalt surebki tavalisse grippi ära. Et arstid, teadlased pole veel aru saanud miks mõni sureb grippi ja mõni mitte. Nii, et üsna ruletimäng. Ma tõesti tundsin, et mina olen üks selline inimene, kes sureb grippi.

Uskumatu, ei jõua istuda , seista , kõndida. Ainuke asend on pikali. Kõik allpoolkeha valutas, kõik liigesed. Nii, et ühes asendis olla ei saanud, koguaeg pidi siplema või liigutama, et enam-vähem olla oleks ja seda valutamist tunda poleks.  Jõudsin omale juba diagnoose panna- lihasööja bakter, raumatoidantriit, angiin.Lõpuks jõudsin järeldusele , et tegemist on siiski tavalise gripiga . Ja loodan, et homseks on palavik läinud , sest pean tööle minema. Niigi nädal aega juba haiguslehel olnud. Lisaks palavikule ja jõuetusele lõi ka kurgu valusaks ja neelatada on ai-ai. Hetkel aitab vaid Teraflu joomine, mis teeb kurgu heaks .

Nädalavahetusel oli meil plaanis Hannaga kinno minna ” Kaunitari ja Koletist” vaatama, aga see jäi ära,mitte mu haiguse pärast, sel hetkel veel polnud nii haige olla, vaid Hanna kibeles isa ja ta uue pruudiga grillima minna.

Reedel sai Hanna isalt omale kauaoodatud howerboardi. Unistas sellest ikka päris kaua. Ja nüüd ta siin kodus muudkui piniseb, kui peale astud ja maha astud, kui käima lülitad ja kinni vajutad. Aga usun,et kuu aja pärast on see suurem ahviarmastus üle läinud. Laupäeval siis läks isaga grillima ja pühapäeval sai veel Raksiga shoppama minna. Nii, et Hannal oli hea nädalavahetus.

Ma pole veel selle howerboardiga ise sõitnudki, kuid kindlasti proovin ära. Kuigi ma olen seda üsna mõtetuks asjaks pidanud, siis nüüd kui ta kodus olemas on, siis peab proovima ju. Igatahes hea meel on selle üle, et Hanna kaasab ka Brendat howerboardiga sõitma – võtab ta sülle või kukile ja vuravad ringi.

Õnneks homme saab Brenda lõpuks lasteaeda minna. Tunnen , et tal hakkab juba juhet kokku viskama ja igav siin kodus. Eriti need viimased kolm päeva , kui ma olen pikali maas olnud. Ja nii mitmeidki kordi tukkuma jäänud, õnneks pole Brenda midagi hullu jõudnud neil hetkedel teha. Tunnen end üsna saamatuna. Õnneks Brenda oskab omaette ka mängida, kuid kaua sa ikka mängid omaette. Ja nii ta siis ronib kõikvõimalikesse kohtadesse – ronib köögilaua peale ja sealt edasi ulatub külmiku otsa. Täna ulatas nugadeni , veel armastab vetsuharjaga mängida, vetsupaberirullid tühjenevad ka imekiirelt, Hanna kapis sobrada. Nii, et kui Brenda silme alt kaob ja vait on kuskil , siis on teada , et mingit pättust saadab korda. Ja see pole teps mitte kerge, kui sul pole jõudu, et tõusta.

IMG_5980

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s