Kevad, mu lemmik!

muffin3Huh, hoolimata sellest , et oleme Brendaga nädal aega kodused olnud, siis eile sai rõõmuga arsti juurde kõnnitud. Ja meie perearst pole just kõige lähemal. Jala kõndides 45-60 minutit kõndida . Ja kõndisin mõnuga. Läksime rahulikus tempos, sain süveneda meie kodukandi ümbrusele, mille jälgimiseks tavaliselt aega pole.

Raua ja Nõva tänav on eriti kummaline- vaheldumisi uhked uusehitised vanade räämas majade seas. Nii kummastav vaatepilt. Annelinna jõudes tuleb aga alati selline nostalgiline tunne peale – kõik on nagu sama , miski pole muutunud nende aastatega. Või noh eks ikka natuke on ka, aga üldpilt on sama. Praeguse Maxima ees (vana Spar) on püsti pandud turg nii u 5-6 letiga, kus müüakse talutoodangut- kartulit, kurki, kõrvitsat vms. Ja eile oli seal kahe leti ulatuses püsti pandud kalastustarvete lett, lisaks oli autobussi tagauksed lahti tehtud ja sealt kostus vali venemuusika. Tõi muige näole ja meenusid üheksakümnendadate lõpu aastad, kui sai veel emmega turul käidud ja kus selliseid lette oli palju, meenus turul kihav elu. Praeguseks on sellest turuplatsist saanud Sõiduõppe ABC kooli õpperada.

Veel on mul hästi meeles seesamune praegugi kollane maja, kus all tegutsevad poed – erootika pood, Lapselt lapsele, lillepood, pandimaja jms. Kui meie väiksed olime asus seal Swedbanga kontor, mis tundub nii kummaline mõelda, kui pisike kontor see oli ja kuidas me seal järjekorras ootasime. Nüüd on Tartus vaid 2-3 suurt Swedbanga kontorit ja kõik on teisiti.

Ja muidugi need rägastikus viie- ja üheksakordsed majad annelinnas. Ma täiesti usun, et inimesed , kes pole ise annelinnas elanud , eksivad seal üsna kindlalt ära ja ei saa aru kus mis asub. Ma ise vist ei saaks ka aru , aga kuna ma olen seal terve oma lapsepõlve elanud, on need majad pähe kulunud nagu tähestik.

Suur kõnnitee, mis viib Maximast allapoole üheksakordsete mõisavahe majadeni, oli omal ajal putkasid täis – sellised pisikesed putkad, kus müüdi pudi-padi. Nüüd neid muidugi enam pole, aga alati kui kuskil sellist putkat näen, mis sest et see enam ei tööta, siis sees kihvatab miski. Nendes on mingisugune omaette müstika.

Igatahes jõudsin selle tee peal kolmes poes läbi käia – Rimis, Maximas ja Selveris. Leidsin igast poest midagi.

Maximast muidugi sain jälle hea saagi- pärlmutterküünlad. Küünlad olid alega , seega lõpphinnaks tuli 0,77 senti tükk. Ostsin kõik viis viimast ära. Veel meeldivad mulle Maximas olevad lillepotid. Mul neid kodus kaks tükki, üks hall on juba ammu, kuid nüüd ostsin helesinise juurde. Ostsin ka mulda, nüüd vaja vaid lilli, et sinna sisse istutada. Või siis maitsetaimi. Sel pühapäeval on Maximas kõik tööstuskaubad – 40 % . Mõtlengi, et kas kastid ja karbid käivad ka tööstuskauba alla? Oleks vaja Hanna-Liisa tuppa paar suurt karpi, et tuba tunduks korras ja asjad oleks silma alt ära.

küünlad

muffin3
Lillepott Maximast, hetkel seal sees kokaraamatud 🙂

Veel käisin Rebase suures Rimis. Sinna ma läksin ainult maasikate pärast, kuna seal oli pakkumises 250 g Hispaania maasikaid hinnaga 0,99 senti . Sai kohe muffineid tehtud kohupiima-vahukoore mütsiga.

Selveris on ka parasjagu laadapäevad, kuid seal polnud enam aega süveneda arsti aeg hakkas peale tulema. Otsisin ühte kindlat toodet, aga kahjuks sealt sobivat ei leidnud, kuid ei saa seda siia praegu kirjutada. Raks äkki loeb 🙂

Perearsti ukse taga pidime siiski üle aja ootama. Liiga kaua, sest Brenda ei jõudnud enam ära eputada ja läks liiga ülemeelikuks. Ja kui laps läheb liiga ülemeelikuks, siis üldjuhul lõpeb see nutuga. Lõpuks kui sisse saime , Brenda tardus korra ukse peal ja ei tahtnud sisse minna, kuigi ukse taga oleks kasvõi maja selga võtnud. Arst vaatas Brenda üle, kuid lasteaeda veel ei lubanud , et esmaspäeval vaatame kuidas on. Kuigi palavik on taandunud, siis organism veel nõrk ja vastuvõtlik ning kui liiga ruttu lasteaia kollektiivi viia , on üsna suur tõenäosus, et laps jääb uuesti haigeks. Köha ,nohu ka veel alles.

Õde soovis, et ma ta kahte väiksemat vaataks täna seni kuni ta arstil käib. Juba nõustusin kui äkki taipasin küsida, et ega tal lapsed haiged pole, et Brenda mul hakkab paranema ja ei taha et ta uuesti haigeks jääks. Ja no loomulikult olid ta lapsed nohused, suurem veel lisaks palavikune. Tõesti ei julge sel juhul vaadata. Parem karta kui kahetseda. Temaga on alati nii, et ta tavaliselt ei maini, et lapsed haiged. Kuid peab mõistma, et kõik ei suhtu nii kergekäeliselt kas laps jääb haigeks või ei. Muidugi alati ei pruugi kohe nakatuda, kuid iial ei tea. Kui kodune olin, siis ma väga ei põdenud selle pärast kas keegi tuleb oma haigete lastega külla või ei, kuid nüüd kui tööl käin ja Brenda lasteaias, siis on ülimalt nadi kui laps haigeks jääb. Haiguslehel pole üldse hea istuda, esiteks teised on töö juures hädas, kui üks puudub. Teiseks saab oluliselt vähem raha haiguslehel olles. Kolmandaks ka lapsel on paha haige olla. Ja lasteaial on üsna null tolerants haigete laste vastuvõtmise osas. Nii, et alati mainige kui külla hakkate minema , kui teie lapsel on haigussümptomid.

Brenda on üsna tublilt potiga sina-sõbraks saanud. Hommikuti tõmbab ise mähkme jalast ja läheb istub poti peale. Ma pole pidanud teda üldse sundima. Usun, et sügiseks on Brenda mähkmevaba.

Veel on ta hakanud huvi tundma kaisukate vastu. Minnie on ta lemmik ja üks paljas nuku , keda ta igale poole kaasa tahab vedada. Nii, et alles 1,7-aastaselt tuli see huvi.

Miskipärast ei taha/viitsi/jõua Brents õues kõndida. Ütlen , et jalutame. Kõnni. Annan vabad käed talle, aga ei , seisab üsna  ühe koha peal ja kui utsitan teda kõndima, siis hakkab muudkui “Opi, opi, opi” ütlema ehk siis tahab sülle. No süles ma teda muidugi kanda ei jõua ja panen ta kärru. Kärus püsib ta üsna ilusti. Oh, oleks uut käru vaja- midagi pisemat suveks. Hea laatadel manööverdada 🙂

IMG_5931IMG_5932IMG_5930

Tegin eile klassikalisi muffineid Nam-namist võetud retsepti järgi ( retsept siin), lisasin sisse shokolaadi tükke. Peale kohupiima-vahukoore kreem ja maasikad. Klassika! 🙂

muffin

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s