Jälle kodused…

IMG_5865
Täna hommikul tegime Brendaga kiirelt pildi. Brents paistab täitsa kõbus siin olevat haige lapse kohta 🙂

Lõpetasin sellise kauni , imemaitsva sõõrikuga eilse õhtu ja alustasin ka tänast hommikut oma uue lemmikuga- Selveri šokolaadisõõrik , nii seest kui väljast šokolaadine.

IMG_5871

Palusin eile Raksil tuua , kui töölt tuleb. Tõi kolm tükki, millest kaks sain endale. 🙂 Üldse on söögiga huvitavad lood – kiirtoit läheb väga hästi peale. Külmikus on vaid hunnik maamune, õlut, piima ja sülti. Sülti on mitu karpi, Raksi ema tehtud. Üks päev käis Brendat hoidmas, siis nagunii vaatas, et näed me ei söögi tema tehtud sülti. Mitte et see halb oleks, aga no kui pole süldiisu , siis lihtsalt pole. Midagi ei ole teha. Polegi mõtet osta siia kappi midagi, sest nagunii jääb sinna kõik seisma.

IMG_5818
Viisin ükspäev Raksile töö juurde. Sellest saab lugeda siin
IMG_5829
Stiilinäide kui paksult Raks võib võid saiale panna
IMG_5839
Raks käis üks päev lastega linna peal ja Hesburgeris. Otsustas mulle ka töö juurde burksi tuua, Hessi kanaburksi. Nii hea. Aga Hesburgeri friikad ei kõlba endiselt kuhugile.
IMG_5843
Minu üks lemmikuid roogasid – köögiviljad poseeritud munaga.

Raks juba ütles eile kui sõõrikuid tõi, et nüüd võtan kodus olles nagunii viis kilo juurde 😀 Nimelt olen Brendaga praegu haiguslehel jälle. Brenda otsustas nädalavahetusel haigeks jääda , peale seda kui olime mu venna pool grillimas käinud. Mmmm…mustikamarinaadis grillliha. No pole vist paremat tehtud veel. Igatahes oli Brendal siin eile öösel 39,4 kraadi palavikku , mis poolteist tundi püsis muutumatuna. Alla ei läinud kuidagi. Lõpuks andsin veel teist rohtu, siis hakkas langema.  Nii, et ööd on üsna sellised poolmagamata. Päeval on ka palavik, aga siis 38 kraadi ligi. Lisaks on nohu ja mingi köhalaadne asi ka.  Ma pole tegelikult veel praegu haiguslehte nii öelda võtnud, sest minu esimene tööpäev on alles homme st kolmapäeval. Kas ma võin haiguslehe enne oma tööpäeva käima panna? Kuidas sellega on? Ma nagu juba esmaspäevast ei julgenud haiguslehte käima paanna , sest ma pole ju tööl veel.

Aga  Brents on lahe. Muudkui laulab ja võimleb õega. Hanna ikka vahel kaasab teda enda võimlemisse. Põhimäng on Brendal ikkagi nukud maha ritta sättida, nende ette tool sättida, kuhu ise peale istub ja neile laulma hakkab. Arvan, et see on imiteeritud lasteaia hommikuringist nt.

IMG_5845IMG_5844IMG_5849

Kui nimetan inimese kehaosi, oskab Brenda neile osutada. Selged on näiteks silmad, nina, suu, põsed, kulmud, kael, keel, hambad, juuksed, pea, kõrvad, käed, jalad, sõrmed, varbad, ninakoll, kõht, naba, pepu.

Veel meeldib mulle, et Brenda oskab enda järel asju ära panna. Näiteks köögis on üks tops, kus tema pliiatsid sees. Kui ta sinna joonistama läheb, siis alati kui lõpetab, paneb pliiatsid sinna topsi sisse tagasi.

Brend käib oma väikse tooliga vannitoas kraanikausis mängimas ja hambaid pesemas. Siis tal on seal kraanikausi ääre peal erinevad topsid, lusikas,hambaharjad , hambaharjatops. Ja kui ta on oma mängimised ära teinud, paneb ta alati enda järel ise kraanivee kinni ja kõik asjad ilusti kraanikausi ääre peale tagasi.

Ma olen sellest enda järel koristamisest nii vaimustuses, sest Hannale peab peaaegu alati kolm korda ütlema, et palun pane enda järel asjad omale kohale vms. Kuid kuna Hanna oli Brenda vanune nii ammu aega tagasi , siis ma ei mäleta enam kas ta oli ka selles vanuses sama hoolas ja see lohakus tuleb vanusega?

Üks päev kui taas Brendale lasteaeda järgi läksin, siis nägin seal poissi, kellel Brenda silmad peast oli kratsinud küüntega. Okei, mitte just peast , aga küüntega oli silma ümbrusest katki tõmmatud päris mitmest kohast. Oeh, vabandasin, sest mis muud mul teha oleks . Eks ma ju ikka räägin Brendale, kui ta nii teeb, et ei tohi teha. Kasvataja ütles, et Brenda seisab enda eest.

Sain ka mõned Brenda meisterdused lasteaias pildile.

IMG_5543IMG_5814IMG_5815

Hanna-Liisa sai kirja pandud Eia filmi castingule. See on Eesti laste mängufilm, kuhu otsitakse peaosatäitjaid ja ka kõrvaosatäitjaid. Mitmes Eesti linnas toimuvad castingud , kuhu ka Hanna-Liisa kirja sai pandud. Hanna hakkas kohe muidugi suurelt unistama, kuidas ta juba peaosaliseks saab. Ma ei tea kas olen liialt karm, aga soovitasin tal mitte oma lootusi liialt suureks ajada, pärast on pettumus ja pisarad suured. Sest tahtjaid on vääga palju. Casting on 22.aprillil. Seega palju aega pole enam jäänud.

Eriti mulle meeldis, et Hanna-Liisa muusikaõpetaja kutsus Hanna-Liisa ja tema ühe klassivenna kõrvale ja soovitas neile sinna filmi kandideerida. Kuigi me olime juba selleks hetkeks regitreeritud ja infot saanud facebookist, siis teeb südame alt soojaks ikka, et õpetaja märkab ja suunab.

Veel on Hanna-Liisa oma peikast lahku läinud. Kohe üldse ei saa läbi omavahel, koolis kõnnivad tuimalt mööda üksteiset ja kui uurin midagi nende suhte kohta , siis ei tohita Kristo nimegi mainida. Alles ta siin unistas kuidas nad  suurena koos veel on … 🙂

Hanna tahtis minuga kahekesi väga kino minna, ema-tütre aeg nii öelda. Lubasin sel nädalavahetusel temaga minna, sest muudel nädalavahetustel pole selleks enam aega. Arvestades seda, et mul on igal kuul kaks nädalavahetust tööl ja kaks nädalavahetust vaba. Sel kuul on ühel nädalavahetusel Raksi sünnipäev ( jaa, 30 saab) , ühel nädalavahetusel on ennustaja juurde minek, emme sünnipäev ja siis veel peab jõudma naiste õhtu ära teha – restoran ja väike vein. Nii, et sel nädalavahetusel täitsa jõuaks. Tema soov oli “Beebibossi” vaatama minna, mina kaldusin rohkem ” Kaunitari ja koletise” poole. Vaatasime treilereid ja “Beebiboss” tundus üsna lahe küll, aga jõuab kinodesse alles 14.aprillil. Seega sel nädalavahetusel pole muud vaadata kui ” Kaunitari ja koletis”. Hannat natuke häiris, et sellel on subtiitrid all, aga samas ma tean, et ta jõuab lugeda küll. Kodus küll vaatab tõlgetega filme. Seega minu võit.

Pean nüüd postituse lõpetama ja vaatama, mida selle päevaga pihta hakata , sest eile olime üsna pikali. Täna tahaks kodus natuke korda luua ja vabu päevi ära kasutada kuidagimoodi.

IMG_5851
Hanna-Liisa tõi mulle eile esimesed sinililled sel aastal 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s