Huuh, käisin Zaras!

teksadMinuni on mood alati kolm aastat hiljem jõudnud. Kuid see mood ei jõua vist kunagi minuni. Käisin just paar päeva tagasi poode läbi tuuseldamas, sest vaja oleks teksapükse. Tavalisi. Terveid. Alt korraliku õmblusega.

See vaatepilt mis avanes polnud eriri minulik. Ma ise mõtlesin, et see pole ùldse kellegi jaoks sobilik. Aga näed sa , töökaaslase Kerliga seda teemat arutades, leidis ta tänapäeva teksamoe täitsa tema jaoks sobilik olevat. Hea, et ma veel pikemalt ei rääkinud talle sellest, kui jubedaid teksaseid ma nägin poodides, sest samal ajal olid tal jalas  pea samasugused püksid, millest mina kauge kaarega mööda kõnniksin- igalt poolt lõhki, alt narmendavad. Samas tema jalas polnudki kõige hullemad, poes nägin ikka kolm korda jubedamaid.

Lisaks küsitakse tänapäeval püksipaari eest arvestatav summa. Näiteks mina naljalt üle kahekümne euro kuluvate eest maksta ei taha. Ja nende jõleduste eest küsitakse lausa ligi nelikümmend.!!?!! Miks?

Viimati ostsin teksad Mangost. Olen alati pidanud Mangot tsipa kvaliteetsemaks rõivapoeks. Nüüd enam peale seda , kui need samad teksad peale väheseid kordi pesu oma värvi hakkasid kaotama,  ma enam Mangost lugu ei pea. Terranova püksid on pikema vastupidavusega. Samas ostsin hiljuti ka Terranovast kaks paari teksaseid, mis muidu nagu ilusad, kuid miskipärast meeldib mul end L suuruseks tembeldada kõikaeg, et  nüüd tunduvad teksad siiski suured olevat. Samamoodi ostsin hiljuti ühe netipoe oksjonilt kleidi, kuhu pidin kleidi suuruse ka koheselt màrkima. Loomulikult kirjutasin ma sinna suuruse L. Kui kleidi kätte sain oli see muidugi suur. Nüüd seisab nõutult kapis , lipikud küljes ja ootab oma aega.

Praegu on väga moes käia alt natuke üles keeratud pükstega. Loomulikult ka Hanna armastab nii käia. Keset talve, säär paljas. Jah, mäletan aega kui ise olin teismeline ja naba pidi koguaeg välkuma ja talvel käidi nii öelda jopedega, mis oleks võimalikult lühikesed ja eest kindlasti kõri lahti. Huh, jube mõelda.

Teksad pidid minu pubeka ajal kindlasti puusakad olema. Jumal hoidku nabani pükste eest. Nüüd tunnen end natuke kõrgema värvliga pükstes mugavamalt. Just ükspäev olin selliste pükstega, mis lõppesid naba juures. Ilusad ümber püksid, askeldan kodus, kuniks mu pere mind  nägi ja kohe tegid märkama, pööritasid silmi, et issand, mis püksid sul jalas on.

Selle riietumisega ongi nii- mis ühele pruugib meeldida, see teise arust ei lähe kohe üldse mitte ja vastupidi. Tuleb enda maitse järgi käia. Okei, pubekad peaksid siiski vanemate nõu ka natuke kuulama. Kuigi Hanna armastab mulle öelda, et ta teab ise paremini , mis teeb, siis päris nii see tegelikult pole. Üheksa aastane veel siiski ei tee päris nii nagu ise heaks arvab.

 

Täna on kaunis kevadine ilm. Tahaks kohe talvejoped ja saapad nurka visata ning linna peale jalutama minna, kuid ei saa. Kevadriideid veel pole soetanud, sest poodide valik on üsna ” hirmus”.

img_5193

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s