Sain koos Eestiga aasta vanemaks!

sunna11Sellest saab juba peaaegu nädal mööda, aga reedel 24-ndal veebruaril sain ma taas aasta vanemaks koos Eesti Vabariigiga. Eesti sai 99, mina 29. Mis siin salata- eks natuke tunnen end küll erilisena või et minu sünnipäev on natuke erilisem, kui tavapäeval aset leidev sünnipäev. Kogu Eesti on pidulikus meeleolus, maju ehivad kaunid Eesti lipud, kõigil on vaba päev , nauditakse head-paremat ja samal ajal on presidendi vastuvõtt. Kogu Eesti pidutseb ja sel päeval sünnipäeva pidamine on ideaalne. Aitäh, emme, et mind sellisele päevale sündima sättisid! 🙂

Eelneval õhtul istusime Raksiga poole ööni – Raks tegi praktiliselt salati üksi valmis, mina sel ajal värvisin juukseid, panin koogi ahju ja tegin võileivatordi. Hommikul ( hoolimata sellest , et oli 24. veebruar- vaba päev, suur püha ) läks Raks tööle. Enne lõunat tõi ta vaibad koju tagasi  , mis ta pessu oli viinud. Uksest sisse aga ei saa. Keerame seest ja väljast ja igatpidi, kangutas seal koos sõbraga aga ei midagi. Tuli lukuabi välja kutsuda.

Meil on välisuksel kaks lukku- üks üleval, teine all. Me olime koguaeg kasutanud ainult ühte lukku.  Aga katki oli hoopis see lukk, mida me polnud kordagi kasutanud siin elatud aja jooksul. Olevat lihtsalt seest nii mäda juba olnud, et lagunes seest kuidagi ise ära ja jooksis lukku. Loomulikult pidi see juhtuma just siis, kui on püha ja topelttasu päev. Seega summa, mida küsiti polnud mitte väike – kaheksakümmendviis eurot. Maksta tuleb kohe, sulas ja tsekke välja ei kirjuta. Nagu mitteametlik värk oleks.

Õhtul kella viieks oli kutsutud mu suur pere ja mõned lähedased sugulased külla. Nii vahva, et kõik ikka tulid, keda kutsusin. Minu arust ülimalt solvav on, kui sind kutsutakse sünnipäevale ja sa lihtsalt ei lähe ilma mõjuva põhjuseta a la ei viitsi lihtsalt või telekast tuleb hea sari vms. Ma olen alati seda meelt olnud, et kui kutsutakse, siis tuleb ikka minna kui tegemist pole just poolvõõra inimesega. Teine inimene on vaeva näinud ja ootab sind väga. Ka Hanna-Liisat ma olen alati sünnipäevadele saatnud, mis lasteaia ajal juba peetud ja nüüd klassikaaslastel. Nii, et suured tänusõnad veelkord kõigile, kes tulid.

Järgmisel päeval pidasin taaskord sünnipäeva, aga seekord naistega. Söögid,joogid,mängud. Okei, mängida jõudsime vist ainult ühe mängu ja üldse saime kuidagi vähe aega istuda, kui äkki juba klubisse suundusime. Valituks osutus klubi Atlantis, sest seal esines ansambel Respekt, kes tuli lavale ALLES kell 2 . Uskumatu! Kõige hiljem ,mis ma olen näinud, on lavale tuldud 1.30 , aga kell 2 on juba tase. Ja esinesid nad kokku ehk umbes 40 minutit. Täielik pettumus. Aitäh, kes kohale tulid mu sünnipäevale! Igaüks teist on mulle tähtis.

Kingitustest nii palju, et enamuses sain ümbrikuid, mis on mõnes mõttes parem, sest tavaliselt inimesed hakkavad küsima muidu, mida sünnipäevaks tahad. Nagunii ei oska midagi tahta ja inimesed ei suuda  ka välja mõelda, et ümbrik teeb kõigi elu lihtsamaks. Väga hoolin ma kaartidest ja lilledest – neid tuli palju, ka šokolaade ja komme tuli lademetes, et õhtud on nüüd sisustatud nende nosimisega.

Kõige-kõigema kingituse sain ma muidugi Raksilt. Aitäh, kallis- parim kink. 🙂 Kuigi ma pole veel jõudnud seda kasutada. Plaanis on pühapäeval kasutada, sest enne pole aega. Täna vaja toimetada ja sõbranna lapse sünnipäevale minna, siis ootab kolm tööpäeva ja ongi juba pühapäev käes. Esmaspäeval plaanin õe lapse 1.kuu sünnipäevale minna, mõtlesin sinna midagi head kaasa küpsetada.

sunna9

Veel sain ma ühe laheda kinkekaardi sünnipäevaks. Reti tegeleb ilumaailmaga ja kui ma ise sinna vabatahtlikult ei lähe ripsmeid , meiki vms tegema, siis tuleb kinkekaart kinkida ja siis pole enam valikut. Kui Muhamed ei lähe mäe juurde, siis tuleb mägi Muhamedi juurde. Või kuidas see ütlus oligi. Igatahes laupäeval sain selle kingituse ja juba kolmapäeval pikutasin ilusalongis laual ja ootasin kuniks Reti mu kauniks teeb. Mul on kunagi varem ka ripsmepikendused olnud. Seega umbes teadsin mida oodata, kuid samas oli see tunne ununenud. Olen ülirahul. Aitäh, Reti! Kulmudest nii palju, et kuna olen need varem nii ära kitkunud ja valest kohast, siis nüüd kasvatame mulle õiget kulmukuju, mis tähendab, et pean mingi aeg päris koledate kitkumata kulmudega ringi käima. Huh, elan üle.  Kinkekaardis oleva meigi ja soengu jätan mõneks eriliseks sündmuseks.

sunna10

Mõned sünnipäeva laua pildid:

Vahepeal oli ka vastlapäev. Muidugi olin sel päeval tööl. Inimesed ostsid nii meeletutes kogustes kukleid, et igasugune kukliisu kadus ära. Siiamaani näpp ära hõõrdunud tangide painutamisest, et iga sekund kukleid tõsta ja karpide sidumisest. Aga mis kõige hullem, ajasin kogemata kuus kasti vastlakukleid ümber. Mitte üks või kaks kasti, vaid kuuuuuus kasti. Igas kastis on 24 kuklit , mis teeb kokku 144 kuklit, mis teeb rahas pea 130 eurot. Ma nii põdesin, et mis nüüd saab ja ei julgenud juhatajale iitsatadagi, aga hetke seisuga ma ei teagi , mis sellest saanud on. Kas keegi võtab selle teema üles või läheb kategooriasse ” juhtub ikka” `?!

*Ma ei teinudki sel aastal kodus ise vastlakukleid 😦 Uskumatu! Aga ei leidnud sellist hetke. Koju tõin ka Pagaripoiste kukleid moosiga. Hannale väga meeldis, Brenda sõi ainult vahukoore ja moosi ära ja Raks jäi lihtsalt ilma .vastlakukkelvastlakukkel1kukkel

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s