Kinkimisest ja sõbrapäevast

sudamedMa ei arvanud, et sõbrapäev on meil Eestis nii populaarne, kuid sel päeval tööl olles jõudis see mulle kohale, sest kooke, torte ja komme osteti meeletus koguses. Võib vaid ette kujutada, kui hästi veel toidupoodides šokolaadide  ja kommikarpide müük  läks.

Mõtted liikusid selles suunas, et kui palju kellegi jaoks sõbrapäev tähendab , kui suurelt seda tähistada ja kas piisab lillede kinkimisest või tehakse suuremaid kingitusi?

Mina pole kunagi sõbrapäeva üle tähtsustanud. Kooli ajal sai kaarte saadetud klassikaaslastega või kui oli mõni poiss , kes sulle nii väga meeldis, siis sõbrapäev oli see päev , kui said talle varjatult šokolaadi saata või armastuskirja, millel ilutses all “sinu salajane austaja”.

Mind ajendas sellest kirjutama sõbranna, kelle mees oli sõbrapäeval niii pettunud, et naine talle kingitust ei toonud. Ma ei pea siin all silmas lilli või šokolaadi, vaid ootaski mingit asja kingituseks.Tegelikult oli naisel mehele  kingitus, aga lihtsalt koogikarp varjutas selle ära ja mees jõudis juba öelda,et kookidest ta ei hooli ja võib need endale võtta. Ja tüli algas…

Jah, mina ootan sel päeval oma mehelt lilli. Oleksin pettunud ja kurb, kui neid ei saaks. Kes naistest ei armastaks lilli?! Aga mingit eset või midagi kallimat ma ei oota sõbrapäeval. Aitab sünnipäevast küll. Kuid mida viia mehele sõbrapäevaks? Lille nagu ei vii, šokolaadi võib alati viia. Veel sobiks sõbrapäevaks restorani minek või väike filmiõhtu kinos. Kui aga kuskile minna ei saa, kuna sul on väiksed lapsed kodus ja hoidjat pole, siis natuke keerulisem. Ei saa isegi kodu romantiliseks sättida ja meest/naist koju oodata , sest selle ajaga jõuavad lapsed su sätitud toad kümme korda sassi ajada ja küünlad ära puhkuda või ümber ajada.

Kuna olin just sõbrapäeval tööl ja jõudsin alles pool üheksa koju, siis tunduski kõige mõtekam töö juurest kooki kaasa võtta. Aga poleks vist pidanud, sest kookidest keegi ei hoolinud. Täiesti mõttetu neid koju tuua. Seisid mitu päeva, kapis. Enam vabatahtlikult ei too koju, kui just keegi konkreetset soovi ei avalda.

Kinkimisest veel nii palju, et Raks väitis siin ükspäev , et ma võtan nii tuimalt ta kingitusi vastu. Hmm… jõudsin järeldusele, et kui kingituse tegija annab selle mööda minnes, emotsioonitult , üle õla üle, siis mis erilist reaktsiooni oodata saab?!!? Nimelt Raks tõi mulle üks õhtu peale tööd lõhna. Tegin parasjagu köögis süüa, kui ta koju tuli ja andis mulle mööda minnes lõhna , ilma midagi ütlemata. Andja võiks ka ikka mingi elevusega kinki üle anda. Kasvõi pisike naeratus näos ja , et näe “palun kallis, see on sulle”.

Sain Raksilt ikka oma lilled kätte, kommikarbi ka. 🙂 Liisu kinkis ka kommikarbi 🙂

Mis mulle eriti südame soojaks teeb, et iga naistepäev või sõbrapäev saab ka Hanna-Liisa Raksilt lilled, šokolaadi. Brenda veel ei saa 🙂

Ahjaa , emps tõi veini ka !

img_5268img_5269img_5267img_5265

musi-2

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s