Jagame Brendaga olemist – üks tööl, teine vaba!

brents1Täna on mul töölt vaba päev, seega on minu päev Brendaga kodus olla, mis pole teps mitte lihtsamate killast. Päev pooleteist aastasega kodus on kordades väsitavam( eriti sellise aktivistiga), kui  päev tööl veeta. Eks kodusel elul on omad võlud ja vastupidi. Eem…võlud, võlud..saab koos lõunauinakut veeta, koos pesu pesumasinasse vedada, koos köögis kokata, külalisi võõrustada, ei pea end sättima, saab lapse arenemist jälgida – see toimub ülikiirelt , näha hommikust Brendat , kes alati peale ärkamist oma sassis soenguga tahaks nagu rääkida kõik mida unes nägi, saab lõpmatult kohvi juua, küpsetada, ärgata kuna tahate ( tegelikult ma pean vabadel päevadel ka kell 7 ärkama, veenduma et Hanna-Liisa ikka kooli saaks mindud). Brenda võib mõni päev julgelt 10-ni põõnata. Nii, et saab rahus kohvitada hommikul ja ehk mõne postitusegi kirja panna.

Tundub, et saatuse käsi on mängus olnud ja kuidagi ise paika loksutanud, et minu tööle minek Brendale valutumalt läheks. Nimelt täpselt siis, kui mina hakkasin tööl käima, on Raks kodusem olnud, sest tal on tööd väheseks jäänud nüüd. Ja enamjaolt on tema saanud pikad päevad Brendaga kodus olla, kui minul tööpäevad on. Ja vastupidi. Kui mina vaba, siis tema tööl. Muidugi materiaalsest küljest see eriti kasulik pole, aga hingeline pool kaalub materiaalse vahel üles. Ema on mul pidanud hetkel üsna vähe Brendat vaatama. Ja saaks veel lastehoiuga sina peale , läheks veel lihtsamaks. Kuid kõik omal ajal.

Brents on lahe! Värvisin üle saja aasta oma varbaküüned tulipunaseks tavapärase helebeezi asemel ja kui Brents nägi mu varbaid, kui ringi kõndisin kodus, hakkas varbaid kohe taga ajama ja tükk aega oli hämmingus, et mis need veel küll on!?!! 🙂

Kui jätta vetsupaberi rull tema käe ulatusse, siis võid kindel olla, et see rull on hetkega tühi, sest ta võtab sealt tükk haaval järjest paberit , nuuskab iga ühesse ja võtab järgmise. Nii, et vetsupaberirullid peavad kõrgel-kõrgel olema, kui tahad, et neist midagi alles jääb.

Samamoodi ronib ta kõikjale…laua alla, laua peale, tooli peale, aknale, diivani peatsile..

brents8brents9brents11brenda13

Prr..mina pole ikka talve inimene. Käisime uisuväljakul, mis Hanna kooli kõrvale tehtud on. Üle poole tunni naljalt seal istuda ei taha. Võib-olla kui endal uisud all oleksid ja uisutada vihuksid seal, kannataks täitsa olla ja läheks keha soojaks. Tundub, et Brenda pole ka väga talvefänn. Ainuke talve juures meeldiv asi on tema meelest lumi. Muud midagi. Hannale selle eest ei loe lumi ega külm ega miski.

brents3brents4

brents6

Mõned lausa jumaldavad talve. Minu meelest võiks talv aastavahetusega läbi saada. Tundub, et oleme sinnapoole teel – Türgis on talv, meil ebamäärane sügis. Aastakümnete pärast on ehk kliima tagurpidi, meie naudime 30 kraadiseid suveilmu ja teisel pool maakera valitseb jäine talv. Oh, unistama peab…

Unistame ka perereisist Hispaaniasse. Nii palju kui uurida oleme jõudnud on hinnaklass umbes 2200 eurot tervele perele septembrisse-oktoobrisse. Pluss veel kuluraha. See tundub meie jaoks liialt suur summa. Brenda on ka selleks ajaks juba kahe aastane ja tasuta enam ei saa. Viimaste pakkumiste reisidele ka ei saa minna, sest tagataskust meil seda raha maksta koheselt pole. Kui tahame viimase hetke pakkumistele reageerida, siis eeldab see seda, et meil on see raha kapi nurga peal ootevalmis. Samas oleme me Raksiga ka seda meelt, et lihtsalt Hispaaniasse kuurortisse aega veetma me ka minna ei taha. Kui juba Hispaaniasse minna, siis sooviksime elu-olu ka näha, linna peal kohvikutes hängida ja reaalset elu näha. Mitte vaid turistidele suunatud kuurordis olla. Sel juhul võiksime sama hästi Türki minna ja seal kuurordis istuda, saab tsipa odavamalt. Nii, et igavesti keeruline on leida seda üht ja õiget. Samas reisisoov on suur.

Eile tegin magustoiduks parajad ampsud – panna cotta’t. Tulid imemaitsvad. Tegin vaid viis pokaali. Meid on peres neli, seega üks jäi nii öelda üle. Hanna broneeris selle kohe ära endale, lisades külmkappi magustoidule kirja juurde-” Hanna oma! Ära söömine keelatud!”

pannaa

1

Retsept võetud Toidutarest. Tehtud 200 ml vahukoore, vanillikauna, 1 tl zelatiinipulbri, 1 spl vee ja 1,5 spl suhkruga. Nii lihtne see ongi 🙂 Retsept

 

P.S – Käisin täna sõidutunnis. Magasin STOPP märgi maha ja sissesõidukeelu märki ka ei pannud tähele. Lisaks avastas õpetaja peale poolt tundi sõitu, et ta on enda jalgade ette pedaalid unustanud panna. 🙂 Hea, et kõik ellu jäid! 🙂

 

 

 

 

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s