Tülitsemisele raisatud nädalavahetus

tort

Lõpuks sain mahti arvuti taha maha istuda. Enne tegin muidugi masina vahel kõrbeleiba Brendale , et tal tegevust jaguks ja laseks mul ära blogida. Üritasin talle ennist ka punapeedi-küüslaugu salatit serveerida, aga nagu ikka uute asjade puhul, ajab ta selle suust välja. Nii siis istun siin diivanil, krõbeleivad ja küüslaugune salat kõrval, et kirja panna meie nädalavahetus. Nädalavahetus, kus mu ootused ei vastanud tegelikkusele.

Kuigi ma pidin laupäeval tööl olema, sain ma selle päeva siiski vabaks võtta, Liisu asendas mind, kuna mind ootas martsipani koolitus/õpituba. Olin seda taas pikisilmi ootanud. Seekord oli mõnusalt vähe meid , viis õpilast ja juhendaja. Kõik näod olid ka juba tuttavad teistelt koolitustelt. Selline mõnus kodune.

Läksin ma sinna taksoga. Lasin Raksil takso kutsuda maja ette. Sees istus hallipäine papi, kes paistis teadvat kuhu ma minna tahan. Ütlesin Tõrvandisse ja maja aadressi. Ma ei tea kas nimelt, et suurem arve tuleks või mille pärast , aga miskipärast otsustas ta Tõrvandisse minna teist kaudu , kui ma tavaliselt läinud olen.  Ja nii me seal tiirutasime ja vahepeal sõitis täitsa võssa. Kui taksomeeter hakkas kümne euroni tiksuma, siis ütles, et ta võib taksomeetri kinni panna nüüd ja otsime edasi. Ja otsisime. Ja otsisime. Nägin eemal kõrgemaid majasid, nii 3-4 kordseid, siis teadsin, et seal see ongi, sest mäletasin , et meie maja juures , kus koolitus toimub, seal olid need suuremad majad kohe lähedal. Lõpuks  kohale jõudes küsis kas tsekki ka soovin, ei soovinud, kiirustasin tuppa. Pärast mõtlesin, et oleks pidanud võtma. Ehk firmale teadma andma kuidas nende kliente lollitatakse. Okei , kui ei oskagi Tõrvandisse sõita , siis peaks olema taksojuhil gps või midagi mille järgi orienteeruda. Mitte suvalt lahmida , umbes minna tiirutama. Ja seejuures teha veel algselt nägu, et ma tean, kus see asub. Tegemist firmaga “Tudengi takso” ja nimeks oli Põder.

Igatahes kohale ma jõudsin, küll viisteist minutit hiljem, aga õnneks keegi polnud veel alustanud ja jõid seal mõnusalt kohvi ja lobisesid. Seega kõik läks hästi. Jõime kohvi, kuulasime martsipani hingeelu ja juhendaja Maire põnevaid juhtumisi martsipaniga – kuidas pereisa küünarnukk olevat keset torti jälje teinud, kuidas ta kehva martsipaniga on üritanud torte katta jms. Nalja ja naeru jätkub tema tundides alati.

Mina valisin seekord oma tordi teemaks armastuse, kuna täpselt laupäeval sai meil Raksiga kolm aastat päevast , mil otsustasime suhtesse astuda. Oma vaimusilmas oleksin ma tahtnud musta-valgega torti teha, aga selgus, et Mairel polegi musta toiduvärvi, kuna must ei pidanut sobima tema arust tordile. 🙂 Mina nägin oma ettekujutustes aga vägagi stiilsest musta-valge kombinatsiooniga torti. Sain teada ka, et päris martsipani ei annagi lumivalgeks värvida. Inimesed eelistavad järjest enam ja enam naturaalset tooni martsipani. No ega väga ei isuta küll roheline martsipan näiteks ju. Kuigi tordil võivad need kõik värvid ilusad olla, kuid suhu väga pista ei taha siiski.

Valisin siis armastuse värvi punase martsipanist roosi jaoks ja tordi otsustasin katta tavalise naturaalse martsipaniga. Peale kaunid šokolaadiringid ja servale kolm pisikest südant tähistamaks meie aastaid. Sisuks  kohupiim, sidrunikreem, mustikad ja kuumaasikaid. Algselt mõtlesin, et meil kõigil tulevad sarnased tordid, aga kõik tulid hoopis isenäolised ja kaunid.

tordidtortkangidspaatelkihid

Nüüd tahaks kohe poodi joosta martsipani ostma, aga seda müüakse vaid 12,5 kg kastina. Mis ma teen selle terve kastiga? Seda on liialt palju minu jaoks. Oleks vaja mitme peale ära jagada. Koogimeistrist plaanin ka väheke asju jälle tellida. Avasin juba lehe ja lisasin mõned asjad ostukorvi, aga jäi taas pooleli. Õhtul üritan end parandada.

Jõudsin umbes viieks õhtul koju. Raks oli tujust ära. Polnud meil lapsehoidjat, et restorani minna. Kodus oli ka kõik suhteliselt otsas, pakkusin välja koos poodi minna ja teeks midagi head õhtusöögiks . Ei viitsinud. Pakkusin välja, et telliks koju kuskilt midagi head nt. sushit. Ei meeldinud see mõte. Õhk oli pingest paks. Mind ajab nii närvi, kui ta on tujutu. Kui ta on närvis, siis tahan veel hagu juurde anda, sest ma olen nii löödud, kui ta ei taha midagi teha. See, et lapsehoidjat pole ja välja minna ei saa, siis tuleb kodus olemine mõnusaks teha. Lõbus võib igal pool olla, kui me vaid ise tahame. Aga no see on minu versioon laupäevast. Tema näeb seda teisiti. Tema arust ma olevat lubanud, et me lähme laupäeval välja. Ja ta nii lootis, aga nüüd selgus, et ikkagi ei lähe . Kuigi minu arust konkreetset kokkuleppimist pole olnud , et lähme. Vähemalt minu pärimiste peale eelnevalt, et kas tahad minna laupäeval restorani, pole kordagi tulnud selget “jaa” vastust.

Üsna mitterääkimise tähe all see laupäev möödus. Tordi lõikasin üksi lahti . Veini ka. Lilled sain järgneval päeval, üsna emotsioonitult. Sõbranna Kristi ütles, et see on täitsa tavaline kolmanda aasta tähtpäev. 🙂

Pühapäeval töölt tulles oli seis sama, kirve oleks võinud õhku rippuma visata ja ta poleks alla kukkunud,sest õhk oli pingest paks. Mingi ime läbi jäid lapsed kella 22 ajal ilusti magama ja saime oma sisemused tühjaks rääkida, teineteise arusaamadest pildi. Huh, miks pidime selleks terve nädalavahetuse raiskama?!! 🙂 Inimesed on nii kangekaelsed ja oma ego allasurumine pole teps mitte lihtne. Lihtsam rääkida, kui teha.

Alustasin taas kirjutamist esmaspäeval ja jätkan täna ehk siis teisipäeva hommikul, sest no ei lasta mul segamatult kirjutada. Brents alles ärkas, siis hommikul üsna rahulik. Eile õhtul juhtus ka ime. Brents vajus kümne ajal ära magama. Ilma jonnita !! Naabritaat vast avas konjaki kohe selle peale- esimene vaikne õhtu üle pika -pika aja. Võibolla oli asi selles, et Brents magas lõunaund 12-13 tavapärase 14-16 asemel. Võib olla oli asi aga hoopis selles, et olin tema jaoks eile olemas, reaalselt olemas, mitte pooole silmaga muud tegemas? Võib olla mõjus hoopis tilk palderjani, mida ma ennetavalt talle õhtul andsin?

Käisin eile Apothekas soppamas ja sai varutud palderjani, raviteed, d-vitamiini, probiootikume, valuvaigistit ja kreemi väga kuivale, tundlikule, atoopilisele nahale. väga meeldiv proviisor oli, et tahaks kohe tänu-ja kiidusõnad firmale edastada nende töötaja kohta. Ma küll ütlesin  talle otse ka  seda, aga tahaks ülemustele ka teada anda. Selline soe ja kodune, mitte pingutatult, vaid südamest tahtis nõu anda. Ma eesnimes pole 100% kindel, aga perenimeks Helmoja Siiri.

Mu enda tervis on viimasel ajal käest ära. Nina oli nii kinni  mitu-mitu päeva. Pea paks otsas. Kurnatud.Peavalud.Pluss mul on veel adenoidid, mille tõttu mul niigi läbinina hääl ja kui mul veel nina kinni ka on , siis on topelläbininahääl ja keegi ei saa mu jutust mitte midagi aru. Igatahes panin arstile aja kinni, et ehk saab nende adenoididega midagi ette võtta  ja maha lõigata. Olen kuulnud küll, et neil on kombeks tagasi tulla, aga isegi aasta-kaks adenoidvaba elu on seda väärt. Adenoidide tõttu on, eriti öösiti, hapnikuvool häiritud ja ka sellest võib pea paks ja uimane olla.

Veel sai varustatud palderjanitilkadega. Uurisin , et kas lapsele ka anda võib. 🙂 Apteekrid arvasid, et võib , aga vaid tilk päevas. Mitte rohkem. Ise proovisin ka eile. Ülimalt vastiku maitsega. No ma tilgutasin vee sisse ehk peaks kuskile toidu sisse peitma hoopis. Brendale ühe tilgaga vesi maitses. Tegelikult plaanisin kõik kogu pere kokku koguda kööki kell üheksa palderjanitilga ajale. 🙂 Aga keegi ei tulnud.

rohudjuurikadtee

Ostsin viis pakki teed koju. Kuna kevad on kaugel mägede taga´, kulub tee marjaks ära. Veel leidsin Maximast üliägeda sõõrikuleti, kus oli valikus kuue erineva glasuuriga sõõrikut. Valisin neist neli välja. Viimast tutti-frutti oma järab praegu Brents siin samas kõrval. Mulle endale maitses karamelli oma. Banaan ja maasikas olid ka okeid, aga see tutti-frutti on väga võõra maitsega. Aga nad näevad lihtsalt nii armsad välja, et pidin kohe ostma.

soorikud

Eile päeval koju tulles oli Hanna oma sõbrannaga siin. Huvitav kuidas inimene muudab käitumist olenevalt sellega kellega ta parasjagu koos on. Ühe sõbrannaga on Hanna-Liisa hoopis teistsugune kui teise sõbrannaga. Eile oli ta igatahes väga üleolev, tahtis sõbrannale näidata umbes kui kõva mees ta kodus on ja mida teha ja öelda kõike võib. Ma muidugi päris sõbranna  juures hurjutama ei hakkanud, aga paar märkust tegin küll. Ja hiljem rääkisime sel teemal. Ta muidugi jälle ei teadnud miks ta nii käitus. Lubas parandada end. Keelasin hetkel tal sõbrannat meie poole kutsuda. Ei, mul pole midagi tema sõbranna vastu, aga mulle ei meeldi milline Hanna käitumine on tema juures olekul. Ma olen juttude põhjal aru saanud, et sõbranna ütleb emale mida teha ja kuidas, mitte vastupidi. Ja see on vale. Hanna üritab ka kodus “bossi” mängida ja näidata talle mida ta võib.

Brenda on ka paras marakratt. No ta on seda koguaeg olnud, aga siiski. Nüüd traavib toolidega mööda elamist ringi, et pääseks kappide ja laudade peale asju võtma. Hambaid tahab koguaeg pesta. Selle jaoks veab ka oma väikse tooli vannituppa. Ostsin talle just laste hambapasta ka, aga ta siiski neelab selle alla veel. Õpetasin küll suud kuristama ja siis et see sülitatakse välja, mitte ei neelata alla. Ta neelas siiski alla ja siis hakkas suud loputama alles. Ja toas olles võid muudkui kuulda kuidas ta klõpsib igal pool tuled põlema. Ka hommikul peab elutoas tuli põlema ja päeval ja hea oleks kui öösel ka põleks :). Kõik asjad ta kisub teiste käest ära ja peab enda omaks.

Tõmban nüüd otsad kokku. Pean minema kopsuröntgenisse tervisetõendi jaoks, aga kuidagi üldse ei taha end kodust välja ajada. Veel pean välja mõtlema, mida õhtul süüa teha. Millegi isu pole. Küpsetaks midagi soolast heameelega, aga mida`!?

lapsed
Hanna sai isa töö juurest paki ja tahtsin temast pilti teha. Brenda jooksis ka kohe pildile. Tema ei saa ju ilma jääda 🙂

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s