Aastavahetus lastega, lubadused, soovid uueks aastaks.

mee

Aasta viimane päev on kätte jõudnud ja taaskord hakatakse paratamatult mõtlema kuidas aasta läinud on , mida korda saadetud ja mida võiks järgneval aastal paremini teha. Suuri lubadusi ma anda ei taha, sest üldiselt olen aastaga ja iseendaga rahul olnud. Ei tunne vajadust konkreetseid lubadusi anda. Muidugi on soove, mille täitumist ma loodan järgneval aastal, aga kui need ei peaks järgneval aastal juhtuma, ei ole sellest ka hullu midagi, küll lükkuvad siis ülejärgmisse aastasse.

Näiteks tahaksin ju taas õppima minna, kuid ei taha end sellega pingesse ajada, et nui neljaks pean kooli saama. Ei. Vaatame kuidas elukorraldus sel hetkel, seejärel saab mõelda õppima minekule ja sisemine valmisolek on ka väga tähtis. Kuigi võin öelda, et see on juba ammu olemas 🙂

Ka küpsetamise maailmas tahaks end rohkem teostada. Veel rohkem õppida ja kursustel täiendada. Rohkem katsetada.

Autojuhiload lõpuks kätte saada.

Rohkem perega matkata ja uudistada Eestimaad.

Olla avatum ja tähelepanelikum.

Neid pisimõtteid ja soove on palju, aga ma ei taha neid liigitada uue aasta lubaduste alla, vaid neid võib igapäevaselt täita.

***

 

Kuhu minna aastavahetusel väikeste lastega?

Mäletan aega kui sai igal aastavahetusel seistud Tartu raekojaplatsil. Kuidas kell 00:00 sai soovitud igale suvalisele vastutulijale ” head uut aastat!”, mõnda isegi kallistatud ja mõne võõraga koos shampust joodud. Ei märkanud me ohte shampuse pudelite ega rakettide näol. Praegu näiteks ei julgeks keset raekoda aastanumbri vahetumist oodata, sest mõtleksin kuidas keegi purjus inimene võib süüdata keset seda rahvamassi raketi ja kuidas iga aasta on keegi kogemata shampa pudeliga pähe saanud. Ei julgeks üksi minna, ammugi  veel lastega.

Viimati käisin aastavahetusel kesklinnas kolm aastat tagasi, kui Brenda oli kõhus. Seda ka seetõttu, et elasime kesklinnas , aga päris raekojaplatsi ei roninud, vaid jäime Vanemuise kõrvale mäe otsa ilutulestikku vaatama.

Eelmisel aastal olime meie pool koos venna pere ja minu emaga. Ja tänavu lähme kõik venna poole. Põhimõtteliselt sama kamp kui jõululaupäevalgi – meie pere, venna pere, õdede pered ja emme. Kuhu ikka väikeste lastega minna? Või kuhu nad kõik hoiule jätta, kui ise minna tahaksime? Isegi kui tekiks tuju kuskile minna ja lapsed saaks hoidjale jätta, siis ega ei tulegi pähe kuhugile minna, sest kõik on omaette vaikselt. Kõik oleme vanemaks jäänud ja väikeste lastega. Pole enam sellist tahtmist ja vajadust minna kuskile.

Tahaksin näha oma laste elevil silmi, kui nad ilutulestikku näevad. Kui palju rõõmu neile teeb, et täna on see öö, kus võib üleval olla nii kaua kui ise jõuavad. Tahan neile edasi pärandada meie lapsepõlve traditsiooni – tina valamist. Kuidas pärast kõik oma tinakujukestest üritavad välja lugeda milline järgnev aasta tuleb.

Tinaga seoses sattusin ma eile lugema facebookis ringlevat postitust,kus selgitatakse, et praegu kaubanduskeskustes müüdavad valamiseks mõeldud hobuseraua kujulised tinad polegi tegelikult tinast, vaid 96% ulatuses hoopiski pliist, mis pidavat väga mürgine olema. Nüüd ma ei oskagi kohe seisukohta võtta. Tahaks nii väga õhtul seda lastega koos teha, kuigi ise tean, et see on mürgine. Kas see on väga vastutustundetu tegu? Kui tina valamist teha õues terrassil – kas siis hingame vähem mürgiseid aure sisse? Väga paljud valavad sedasamust”tina” aastaid ja pole mürgistuse märke, kas see ikka on niii ohtlik sel juhul?

Tänaselt õhtult ootan mõnusat koos olemist, laste elevil pilke, palju nalja ja lõõpimist, tina valamist, mõnusaid suupisteid !

Mõned pildikesed meie eilsest õhtust. Üks mõnus õhtu oli üle pika aja- kõik olid heas tujus ja nautisid õhtut.

img_4621img_4622img_4625

Mu parim sõbranna sai vahepeal enne jõulupühi uhiuue beebi. Käisime eile lõpuks uut ilmakodanikku imetlemas – nii pisike ja nunnu. Hannal ja Brendal oli päkapikk seal käinud ja raamatud jõulukingiks jätnud.

img_4596

img_4599

 

Ilusat vana aasta lõppu !!!

P.S! Raks andis küll juba ühe uue aasta lubaduse – vähem tööd teha! Tund tööd ees või taga väga materiaalset seisu ei muuda, meie pere jaoks aga annab tunnike pühendumist väga palju juurde! 🙂

 

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s