Alkoholised jõulukeeksid!?

joulukeeksKõik on kuulnud ohtrate rummis leotatud puuviljadega jõulukeeksidest? Keeksidest, mis võib mitu kuud varem valmis teha, et siis jõululaual maitsta kuid tõmmanud maitsetest tulvil keeksi. Olen väga palju sirvinud erinevaid retsepte jõulukeekside kohta, kus kiidetakse retsepti taevani. Pidavat lausa keele alla viima.

Võtsin ka siis kätte end lõpuks. Varusin palju kuivatatud puuvilju, lausa 600 g puuvilju peaks keeksi sisse panema. Eelnevalt lasta üleöö neil rummis liguneda. Järgneval päeval tegin nii nagu tegema peaks. Ahjust tuli välja rummihõnguline kena keeks, mis oli nii rummine, et süüa ei kannatanud. Lapsed oleks vist purju jäänud sellest. Nii tugev rummi maitse käib üle, et paha hakkab. Võib-olla on asi selles, et ma pole suurem asi rummi sõber, aga ma ei kujuta ette ühtegi inimest kellele see maitseks või kellele ma seda serveerida julgeks. Ma ei mõista mida inimesed selles keeksis näevad. See pole ju kaugeltki mitte hea.

Ära ma seda siiski ei viskanud ja jätsin laagerduma, et ehk tõesti läheb ajaga paremaks. No ei läinud, kui siis õige natukene.

Okei, mõtlesin proovida glögiga. Panin seekord poole vähem puuvilju – vaid kirsse, jõhvikaid ja natuke papaiatükke. Ja täpselt sama lugu, ikka pole hea.

Ma ei tea kas minu maitse meel on teistsugune? Või milles asi, sest glögi mulle iseenesest maitseb väga, aga glögi keeksis ei kõlba kuhugile. Kui soovite , et teie küpsetised veel jõululauale oodatud oleks, siis ärge teisi selle keeksiga “üllatage”.

Seega, minu aus soovitus on mitte üldse alkoholiga keeksidele oma aega ega ressursse mitte raisata. Tehke parem mõni klassikaline keeks. Siin kehtib taaskord ütlus – “vähem on rohkem!”

P.S! Ma ei hakka siia isegi retsepti lisama. Ei usu, et keegi peale selle postituse lugemist seda tegema kipuks. Ja kes väga tahab, see paneb googlisse “jõulukeeks” ja leiab sadu selliseid retsepte. Head katsetamist! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s