“Jõulud, jõulud…”

 

image” Jõulud, jõulud…” ümisesin lauldes juba hommikul vara. Vahel  vaiksemalt, vahel nii, et terve korter kajab. Mu teistele perekondlastele see miskipärast peale ei lähe ja pööritavad silmi, kui ma jälle jõuludest laulan.

Ma ei saa aru, mis neil viga on. Kas nad ei tunne jõuludest rõõmu?  Võib-olla ei kannata nad lihtsalt minu lauluhäält? Tean küll, et seda pole, aga nad võiksid sellega juba harjunud olla. Igatahes Raks ütles täna hommikul juba hirmu tundes, et kui jõulud läbi saavad, siis hakkan raudselt lõõritama: “Mul on varsti sünnipäev…”. 🙂

Ma naudin jõule ja kõiksugu pühi peale jaanipäeva. Mul pole kunagi tuju jaanipäeval midagi teha, kuskile nagu pole minna ka eriti, aga linn on tühi ja kõik on “kuskil” . Vägisi peab kuskile minema, sest jaanid on ja kõik ju istuvad kuskil lõkke ääres ja teevad midagi.

Jõulupühad tekitavad eriti piduliku tunde sisse. Inimesed  on soojemad ja lahkemad. Soovitakse teineteisele ilusaid soove. Tuuakse kuusk tuppa või nulg, mis levitab meeliülendavaid lõhnu üle terve kodu. Kõik pere saab kokku, on selline ülev meeleolu. Näha laste siiraid suuri silmi jõuluvana nähes, kuidas nad püüavad viksilt ja ilmekalt luuletusi lugeda. Eriti mõnus on kui õdede/ vendade pered – kõik jäävad jõuluööks kellegi poole ööbima. Hommikul ärgates on jõululaud veel koristamata, kõik tasapidi järjest ärkavad ja saab taas laua taha muljetama jääda. Huh, kõigest viis päeva veel oodata…

Mulle on alati meeldinud meie pere puhul, et suurtele kinke ei tehta, ei loosipakke ega üksteisele ninni-nänni ostmist. Paarid võivad omavahel kodus oma kingid üle anda, aga jõuluõhtul saavad vaid lapsed kingid, mis iga vanem on oma lapsele teinud. Ei ole nii, et mina teen sinu ja sinu lastele ka, vaid iga vanem oma lapsele. Sel aastal, aga tekkis juba olukord, kus mõned liikmed esitasid soovi, et võiks suurte vahel loosipakid teha. Mitte kellelegi konkreetselt ei osta kinki, vaid teed sellise kingi , mis sobiks nii mehele kui ka naisele. Ma hetkel ei teagi, mis sellest ettevõtmisest saab, kuid igal juhul avaldasin arvamust , et see mõte mulle ei meeldi. Lisakohustus ja pinge, mis võtab jõulumõnu maha. Olen nautinud seda stressivaba jõulu meie pere puhul, et ei ajata mööda poode viimse minutini kinke taga ja jõuluõhtul mõtled ikka, et kas saajale meeldib kink, on ta rahul või oleks ikka pidanud midagi muud ostma. Andsin küll nõusoleku, et kui nii väga soovitakse pakke teha, siis löön ikka kampa, aga parema meelega jätaksin selle pakiteema ära.

Saime eile kuuse koju – umbes minu pikkune või natuke veel pikem. Kodu levis kohe kuuselõhna täis, kui Raks kuusega sisse astus. Kui eelnevalt mõtlesime palju kuidas Brenda kuusega käitub ja mitu korda ta seda ümber jõuab pühade ajal tõmmata, siis need kahtlused kadusid hetkega , kui kuuse püsti saime pandud. Brenda ei julge kuuske näpugagi puutuda. Vaatas küll silmad elevust täis , kui kuuse püsti panime ja tuled külge, aga kuuske katsuma ei kipu. Kinke kuuse alla ma aga ei julge panna, sest need ta kindlasti virutaks ära sealt kuidagimoodi mitte kuuse vastu minnes.

Kuid hetkel ilutseb kuusel vaid viis ehet ja jõulutuled , kuna ma juba mitu kuud tagasi plaanisin ehted sel aastal ise heegeldada ja meisterdada, et teeks kauni kodukootud jõulupuu, kuid ehetest on valmis vaid neli jõulumuna ning vägisi tundub, et ma ei jõuagi neid valmis heegeldada, sest kogu aur kulub hetkel mul küpsetamisele. Ei ole seda heegelsoolikat mu sees praegu. Seega vist pean järgmisse aastasse munade heegeldamise jätma. Ütlesin perele ka, et kuusepuu näeb nendes vähestes ehetes nii kaunis puhas välja, et ehk ei panekski midagi juurde!?!

img_4075
Jõulupuu 2017. Saime selle kuuse kõigest kümne euroga, üks eraisik müüb neid soodsalt tammelinnas 🙂

Peame ühel õhtul poodi minema ( ilma lasteta! ), et jõulukingid lastele ära osta. Kuna ämm juba ostis käru ära Brendale jõuludeks, siis seda ei hakka enam kinkima. Ehk mõni plastist juurviljakorv talle mängimiseks osta. Saab oma nukudele süüa teha. Ta juba mängib väikest emmet- annab nukkudele juua, üritab mähet vahetada, paneb neid magama, kallistab. Nii, et käru oleks hädasti vaja. Hanna-Liisa viis raekoja platsi kaardiga kuuse külge oma soovid jõuluvanale. Soovib suurt pinalit ( nagu Lisetel on) , kuhu mahuksid kõik pliiatsid ja vildikad ilma üksteisega kokku puutumata. Veel soovib ta dressipluuskleiti ja pikki Adidase sokke. Dressipluuskleit kujutab endast välja nägemiselt nagu dressipluusi kapuutsiga ja taskutega, aga on selline pikk ja kantakse nagu kleiti. Zaras muidu vahepeal müüdi, aga nüüd enam mitte. Kõik välja müüdud. Õnneks kuulsin ühelt tundmatult fb kasutajalt, et Takkos pidavat ka olema mõnusad pehmed. Tuleb sammud sinnapoole seada.

Reedel oli Hanna-Liisal võimlemistrenni jõulupidu, kus Hanna esines kolme etteastega. Nii uhke tunne on oma last millegagi hakkama saamas näha. Kava esitamise ajal on neil nii tõsised ja asjalikud näod ees, et ajab muigama.  Samas iga selline etteaste toob mul pisara silma, et oh see on minu tütar ju.. Üldse pillin viimasel ajal kõige peale.

Nädalakene tagasi istusime Hannaga köögi laua taga ja lugesin talle ette võimlemistrenni õpetaja kirja, kus treener rääkis jõulupeo üksikasju ja mainis, et kui laps ei saa jõulupeol osaleda, siis palun sellest teavitada, sest eelmine nädalavahetus  korvpalli mängul toimunud esinemisele ei tulnud kuus last kohale ja kavasse jäid tühjad augud. Õpetaja väljendas oma tõsist kurba meelt selle üle ja minul silmad märjad, et õpetaja sellist asja pidi üleelama ja kui ükskõikselt lapsevanemad suhtuvad esinemistesse ja kui hea meel ja tunne mul südamesse puges, et Hanna-Liisa alati iga ilmaga kohale läheb ja osaleb esinemistel. Peab vist 40 kraadi palavik või surma tõbi olema, kui Hanna-Liisa esinemiselt puuduks. Hanna juhtus tähelepanu küll mu märgadele silmadele. Alguses rääkisin, et puru läks silma, kuid siis rääkis loo ära, mis tunded mul tekkisid. Ta vaid pööritas silmi ja vaatas, et ma olen ära keeranud vist. Õhtul rääkisin Raksile ka , mis kirja treener saatis ja kuidas kõigil suva on. Loomulikult hakkasin jälle tönnima.

img_3962img_3964

Enne jõulupidu käisime veel Taskus ja Kvartalis. Käisime vaatasime kas neid dressipluuskleite kuskil müüakse, aga ei müüdud. Brendale proovisin H&Mis kleite, aga no pole sellist, mida na tahaks talle jõuluõhtuks selga panna. Kindlasti ei taha ma mingisugust roosamannavahusitsisatsilist kleiti. Mul on foobia nende suhtes. Teiste tüdrukute seljas ei häiri, aga enda lapsele ei paneks. Läbisin roosamanna etapi Hanna-Liisa ajal läbi ja sai vist küllalt.  Praegu tahaks talle kootud valget tuunika moodi pikkade käistega kleiti, mis sobiks mustade liiparitega. Aga pole veel leidnud. Brenda juba saab aru küll, kui midagi selga proovida, siis peab peegli ees keerutama ja edvistama. Ei tea kas ta on selle minu või Hanna pealt õppinud? 🙂

joul9
See oli neist minu lemmik, kuid siiski mitte päris see mida ma tahaksin.
joul11
See ei sobinud kohe üldse mitte 🙂
joul10
See oli tüdrukute lemmik, aga see oli vaid pluus, tahaksin midagi pikemat.

Kooli pakkidest nii palju, et iga lapsevanem teeb oma lapsele 10 euro väärtuses kinkekaardi vabalt valitud poe või asutuse oma. Otsus oli lihtne. Kuna ta nagunii tahab 23-ndal kinno minna, siis sai ostetud 10 euro eest Cinamoni kinkekaarte. Kaks ühes!

Aga tõmban nüüd otsad kokku. Brenda varsti ärkab. Vaja juuksed pesta ( jube tihti!) , autosõidus käia, kooli pakk viia , jòulukeeks valmis küpsetada..

Sain reedeks oma esimese kringli tellimuse. Tavapärase põdemise asemel võtsin seekord selle vastu. Tean, et Kaidi on väga nõudlik ja valiv, nii et saab ausa tagasiside tema poolt. Mõtlesin kohe, et teen müügiks suurema laari piparkoogi tainast ka- apelsini ja šokolaaditükkidega. Ehk mõni tahab  jõululaupäeval lastega küpsetada ja kui ei tahagi siis hoian endale. Piparkoogitainas säilib oi kui kaua. Mida kauem seisab, seda maitsvam.

joul1
Hanna kiri jõuluvanale.
joul2
Panin ka oma mõtted ja head soovid kirja. Prr..õues oli toopäev nii külm, et üle 20 minuti ei kannatanud linnas olla.
joul3
Tartu jõulupuu 2016
joul4
Kiigemets
joul12
Minu heegeldatud munad. See pärl seal otsas väga ei istu, aga muna ise mulle meeldib väga.
joul6
Hanna leidis kihvti jaki Lindexist.
joul7
Tasku kuusepuu
joul8
Marii ja Hanna-Liisa

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s