Lapse uni on väga kasulik vanemate närvisüsteemile!

 

cinemmaaBrenda on nii lahe. Iga päevaga silmnähtavalt asjalikum. Mõelda vaid, juba 1,3 aastat vana. See aeg on nii ruttu läinud. Aeg on laste tulekuga nii väärtuslikuks saanud, et kahju hakkab kohe mõeldes, et varsti nad on suured ja enam pole aega emme-issi jaoks. Vaid meie peame neile helistama ja hoidistega ukse taha ootamatult minema. 🙂

Kui nüüd väärtuslikust ajast rääkida, siis eelmine viimasel ajal on meile Raksiga oma aega, meie kahe aega, väga minimaalseks jäänud. Nädal tagasi oli meil veel päris hirmus kodune õhkkond. Just õhtuti. Hanna on küll juba harjunud, et ta peab kell 22 magama minema ja enam vastu vaidlemist ei ole, aga Brenda selle eest teeb nii nagu tema tahab. Mitte mida meie tahame.

Ma olen nii öelda “vabakasvatuse” pooldaja. Mitte, et ma teisiti toimijaid hukka mõistaks. Ei, ma väga hindan neid , et nad suudavad nii järjekindlad ja visad olla, kuid ma ise olen pigem sellist tüüpi, et vaatame kuidas eluke kulgeb. Sööme siis, kui kõht tühi on, mitte kindlatel kellaaegadel. Brenda las magab siis, kui kustub ära, mitte kindlalt kell 12 ja kell 19 peaks magama. Lähme külla , kui tuju tuleb. Ühesõnaga teeme kõike tunnete ajel, mis parasjagu õige tundub.

Lõpuks oligi nii, et Brenda oli silmad pärani ja toimetas ringi vabalt kuni kella 00-00:30-ni. Ja võite arvate kuidas see meie omavahelisele suhtlusele mõjus. Kui siis Brents otsustas lõpuks tuttu jääda, siis vajuvad endal ka silmad juba kinni  ja juba ongi hommik ja kõik algab otsast peale.

Võtsin end käsile ja hakkasin Brendat  lõuna ajal magama panema, siis kui mina arvan, et ta magada võiks, mitte ei ootanud tema märguannet. Kes teab kas seda tulebki?! 🙂 Enamjaolt tegi ta kaks und päevas- üks lõuna ajal ja teine õhtu poole. Sain aru, et õhtune uni on tema jaoks liiast ning seetõttu ta nii pikalt üleval jõuabki olla. Keelasin tal lihtsalt õhtuti uinakut teha. Ei lasknud magama kui ta oleks tahtnud minna. Natuke jaurab , aga siis läheb üle ja kõik ongi hästi.  Super! Kirjutasin nädala graafiku ka üles, millest kohe näha on, kui hiljem magab, on kohe õõuni hiljem tulema.

 

Pühapäev 13.11

Teeb kahetunnise lõunaune, ööunne jääb natuke enne 22.00

Esmaspäev 14.11

Äratus kell 8:30, lõuna 12.30-14.00, ööuni 20:45

Teisipäev 15.11

Äratus kell 9:00, lõunauni 12.30-13.30, ööuni kell 21.00

Kolmapäev 16.11

Äratus natuke enne 8.00, lõunauni 12.00- 12.40, ööuni 20.15

Neljapäev 17.11

Äratus 7.10,  1) lõunauni 10.00-10.44 , 2) lõunauni 15.10-15.50, ööuni 23.00

Reede 18.11

Äratus 8:45, lõunauni 12.40-13.45, jäi ööunne 20.00, kuid otsustas üles ärgata 50 minutit hiljem ja taas magama minna 00:45,

Laupäev 19.11

Äratus kell 9:45, uinak 14.50-16.50, ööuni kell 23.30

 

Ma ei kujuta eriti ette kuidas elavad pered, kellel kindel lõunaune aeg paigas ja kodust välja sel ajal ei liiguta ja õhtuunega samamoodi . Tean, et selliseid on. Laps dikteerib kuidas elukorraldus käima peab, mitte vanemad. Samas nemad ei kujuta ette kuidas sellised minusugused emmed elavad, koguaeg kaos?!! 🙂 Ma siiski olen seda meelt, et lapse järgi ei korraldata oma elu, vaid laps sünnib perre ja saab selle osaks, sulandub pere traditsioonidesse ja reeglitesse, igapäevaellu.

Samas jällegi väidetakse, kui vale on lapse magamise ajal vaikuses olemine ja kikivarvul käimine. Et laps peaks harjuma magama olmemüraga ja elu ei tohi seisma jääda, kui laps magab. Olin ka seda meelt seni, kuni mõni laps ei armasta magamist, kelle magamapanek võtab võhmale ja äratada võib iga piuks, siis tõesti lõpuks sa käidki kikivarvul ja räägid sosinal, et see laps jumala eest ülesse ei ärkaks ja magaks kasvõi pool tunnikestki. Et kuni seda pole sinuga juhtunud, siis ära kommenteeri ja sõna võta sel teemal. See kehtib enamus eluvaldkondade puhul.

Mütsisessioon:

cinemmaaimg_3276meieiee

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s