Pühapäevased mõtted ( tööleminek, väikesed ootused, teise lapse sünd perre)

 

dominood.jpg

Olen enda jaoks avastanud hiljaaegu Pinteresti. Tean, et see koht on ammuilma olemas, aga kuidagi alles nüüd olen seda külastama hakanud. Sealt saab nii huvitavaid lihtsaid ideid. Mul juba nimekirjas ootel – karumõmm mandliga, jõulukeeks, jõulutort, lumbehelbed akendele. Need küpsisest pulgakommid on tehtud ka pinterestist saadud idee järgi. Usun, et jõululaual oleks need laste seas hitt. Küpsised teises võtmes.

Tegelikult tahaks nii palju asju teha, aga ei jõua kõigile keskenduda, aega on ööpäevas liiga vähe. Siis teine hetk on motivatsioon nii maas, et ei tahagi midagi teha. Mõtled, et kuidas kõik teised jõuavad, saavad ja tahavad? Kas olen teistest halvem, saamatum ? Vahest tahaks langeda masendusse ja olla omaette , kassida nurgas teki all, nutta ja kuulata kurba muusikat. Tahaks end niimoodi välja elada.  Aga teate mis? Ei saa. Kui sul on lapsed, siis sa ei saa endale seda lubada. Mida lapsed hakkavad masenduses oleva vanemaga peale? Nii, et ühest küljest see on hea. Kellel on rohkem lapsi või väikese vanusevahega väikesed lapsed, see on nii rakkes oma eluga , et pole aega mõeldagi.

Kuid ma tean, et need tundmised on hetkelised. Vähemalt minu puhul. Korraks tahaks olla nukker, õnneks mitte kaua. Inimesed peaksid omale väikeseid eesmärke seadma, selliseid pisikesi – näiteks sõbrannale külla minek, tütre esinemine, kino külastus, koolitus, uue tapeedi panek, jõululaupäeva ootus, sünnipäeva ootamine,romantiline õhtu mehega.  Et koguaeg oleks midagi oodata. Need ei pea olema suured soovid, mille täitumine aastaid aega võtab, siis muutub ooteaeg liiga pikaks. Minu lähiaja ootused näiteks- autosõidutund, TÜ Rocki mäng 10.detsembril ja seal samas Hanna-Liisa esinemine, šokolaadikoolitus, jõululaupäev.

Ostsin omale isegi kleidi ära jõululaupäevaks. Sellise jõululiku. Ei , see pole punane, vaid helebeež ja kuldsete väikeste detailidega. Eelmine nädalavahetus sünnipäevale minnes, avastasin, et mul pole üldse pidulikke riided. Kõik puhta kodused vabaaja rõivad. Vanasti nagu oli kleite ja seelikuid, kuid kus nad kadunud on, ei tea. Või siis enam üldse ei sobi need, mis kunagi sobisid. Maitsemeel vist muutunud. Ma räägin, et õmblusmasinat oleks vaja, saaks enda maitse järgi õmmelda riideid. Kunagi ma ju käisin õmblusringis ja sai kõik pusad ja püksid ise õmmeldud endale. Ehk päkapikud toovad. Õmbleks küll, tean küll, et isetegemine pole soodsam kui poest ostmine, aga saaks täitsa oma maitse järgi ja ainulaadse.

 

***

Eile käisime vennanaise Marise pool lastega ja emme oli ka. Arutasime töölemineku üle. Maris ka ju väikese lapsega kodus praegu ja sügisest terendab taas tööpõld. Mina pean juba veebruarist minema. Olen peas igasuguseid variante läbi käinud , kuidas oleks mõtekam ja kuidas toimiks ja no kohe kuidagi ei taha Brentsi veel hoidu viia. Emme tegi eile hea ettepaneku, et hoiab ise meie lapsi kuni päris lasteaiaks valmis oleku eani. Muidugi maksaksime talle ka, aga vähemalt ei pea Brenda lastehoidu veel minema, saab kodus oleku aega pikendada, hoiab oma inimene, jääb ära toomise ja viimise aeg ja klapitamine. Sest kui ma lähen oma töökohale tagasi , kus ma enne Brenda sündi töötasin, siis mu tööpäevad on nädala sees hommikul kella 7-st õhtul kella 20-ni, mis tähendab seda, et mina ei saa Brendat ei tuua ega viia. No õnneks Raks saaks käia küll. Ta töökoht õnneks siin lähedal. Kahjuks Hanna-Liisa ei saa veel järel käia. Omal ajal , kui Hanna oli veel lasteaia laps , oli vanusepiiriks 13. Noorematele õdedele-vendadele ei antud last lasteaiast kaasa.

Tagasi tulime Marise poolt taksoga, mille mu vend tellis, keda ennast koduski polnud. Uskumatu , mis tänapäeval kõik võimalik on. Vend tellis meile taxify-st takso maja ette, nii et teda ennast kodus polnud, meie istusime taksosse, ei pea aadressi ütlema ega maksma, sest taxify kaudu on vend juba sihtpunti aadressi kirja pannud ja maksab mobiilimaksega. Mugav!

***

Täna on õues nii kole koerailm ja õnneks pole vaja kodust välja kuskile minna. Brenda magab praegu õndsat lõunaund. Magamisega on siin majas üldse kehvad lood, nüüd viimasel ajal on paika loksunud, kuid vahepeal kasvasid hallid karvad juustesse. Aga unerežiimi paika saamisest teen eraldi postituse. Hanna-Liisa ka katsetab oma piire, kui kaugele ta minna võib. Ostis omale kunstküüned ükspäev ja nüüd üritas nedega kodust välja hiilida salaja, aga ei õnnestunud ja pidi kõik maha võtma. Meigiga sama lugu. Ja siis me Raksiga tülitseme selle pärast. Talle  jääb tihtipeale mulje nagu mina luban kõike. Kuigi tegelikult ma ikka ei luba ju meigiga näiteks õue minna. Tema tuleb õhtul hilja töölt ja ei tea ööd ega mütsi , mis me siin päeval teinud oleme, palju jagelenud ja õpetus-ning lohutussõnu jaganud. Täiesti alusetu on mind hakata süüdistama liiga leebe olemises, kui ise ei näe päevad läbi mis elu kodus käib. Ja ongi arusaamatused käes. Hanna-Liisa on alles laps, muidugi ta üritab manipuleerida ja viilida ja hiilida. Siin ei aita muud kui rääkimine. Igatahes lõi ta kõik oma taskuraha eelmine nädalavahetus laiaks ja nüüd ta loeb päevi järgmise taskurahapäevani. 🙂 Aga ongi hea, see õpetab rahaga ringi käima õppida. Muidu on ta tubli, vajaks emmelt rohkem kallistusi ja kuulamist, mida ma aga tihtipeale edasi lükkan, sest Brents võtab kogu aja. Tean, et see on vale. Seletan Hannale , et Brenda on väike veel ja ta võtab praegu palju tähelepanu ja vajab hoolt, sest ta ei saa iseendaga veel hakkama. Aga kas üheksa aastane mõistab seda? Kas peakski mõistma? Paratamatult tekib tunne, et miks Brenda on tähtsam kui mina? Miks mina pean üheksa aastaselt juba suur olema ja omaette hakkama saama? Tihtipeale kui sünnib teine laps perre, siis automaatselt vanemale lapsele öeldakse, et sa oled nüüd suur venna/ õde. Sa oled suur , tee ise. Sa oled juba suur, sa peaksid aru saama. Teise lapse tulekuga võetakse vanemalt lapselt ära õigus olla veel ka väike. Oh, teoorias olen ma hea. 🙂 Panen nüüd arvuti kinni ja lähen tegelen koduste toimetustega. Lastega ei pea tegelema- Brenda magab ja Hanna läheb issi poole. Ja Raks vahetab autol õli kuskil.  Nii, et täitsa minu aeg.

 

 

 • Ahjaa, neid küpsise pulgakomme on väga lihtne teha. Natuke nikerdamist vajavad, aga tasub ära. Näevad väga efektsed välja.

Vaja läheb:

 • pakk Doomino, Oreo või muid tumedaid küpsiseid. Minul olid Black and White nimelised küpsised.
 • piparkoogi glasuuri. ( rohelist, valget, roosat)
 • pärleid või  tähekesi kuuse tippu panemiseks
 • kõrsi, pulki vm mille otsa küpsised panna
 • paela lipsu tegemiseks pulga ümber
 • rõõmust meelt
 • lapsi, kes need ära sööksid

Glasuur: 

 • 3 dl tuhksukrut
 • 1 munavalge
 •  soovi korral hapukuse lisamiseks sidrunihapet

Klopsida kahvliga munavalge tuhksuhkruga ilusaks läikivaks glasuuriks. Värvide toonimist ma veel katsetanud pole. Roosa toiduvärviga sain ma roosa glasuuri ja rohelise ostsin poest.

 

Kõigepealt kasta küpsised ühest otsast veerandijagu valge glasuuri sisse ja panna taldrikule või küpsetuspaberile tahenema nii, et et glasuuripoolne ots ei puutuks pinna vastu. Kui valge glasuur on ära tahenenud, siis panna küpsised pikali ja teha kuused edasi- tagasi tributades rohelise glasuuriga ja panna tippu kohe täht või pärl. Lasta taheneda ja teha roosaga täpikesed kuuskedele jõulueheteks. Lasta taheneda.

Mina kasutasin punase-valgega paberkõrsi. Lõikasin iga kõrre veel pooleks. Tegin pakkepaelast peale lipsud, surusin ühe kõrre otsa natuke lapikumaks, kastsin valge glasuuri sisse ja surusin õrnalt valge poolega kaetud küpsise sisse.  Tegelikult seda oleks vist mõtekam pigem enne teha,siis kui valge glasuuri sisse küpiseid kastad.

Lasta taheneda ja siis saab juba panna läbipaistva klaasi sisse ja lauale asetada nii söömiseks kui ka kaunistuseks. 🙂

IMG_3257.jpg

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s